Лечебна Хумана при разстройство

  • 17 964
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 152
Здравейте,
сигурно е пускана подобна тема, ако е така,извинете

Синът ми е на почти 7 месеца и от 5 дена е със силно разстройство. Няма му абсолютно нищо друго. Няма темп., няма обриви, не е истинал, но за първи път е с такова силно разстройство.Подозирам, че е от едно пюре Праскова,което дадох,защото всичко започна на другия ден.
Педиатъра ми каза да дам Смекта, храня го само с оризова каша, направена с оризова вода,но не помага.
Приятелка е имала такъв проблем ,когато нейният син е бил на 7м..Водили са го на специалист и той е препоръчал тази Лечебна Хумана на Милупа.

Чували ли сте за нея и ефективна ли е наистина? Започвм да се притеснявам.Толкова време разстройство, до вчера като вода, не е хубаво

# 1
  • Мнения: 448
Здравей, заведи детето на лекар, да не се обезводни! Аз съм давала лечебна храна на Хумана, нямаше веднага ефект, но поне не дразни стомахчето. Не му давай нищо друго за ядене!

# 2
  • Мнения: 914
Когато бебето ми беше болно, получи разстройство от антибиотика, помогна й Хумана HN MCT, но мисля че и Хуманата на Милупа ще свърши работа, помогна й и ентерол, но наистина, най-добре е пак да го заведеш на лекар.

# 3
Не съм се сблъсквала с подобен проблем, но имам една книга за храненето и в нея пише следното:
      Независимо от причината за диарията най-важните условия за успешното лечение са:
Да осигурите на детето достатъчно течности, като не го храните около 4 часа. За целта подходящи са: оризова вода, шипков чай, морковена супа, преварена вода с 3% захар или 5% глюкоза, физиологиечн серум, специални солеви смеси и разтвори. Давайте на детето от разтвора между храненията, но не едновременно с храната или с други течности. Изчакайте поне 20 минути до даването на други течности.
     Ако детето е на изкуствено хранене, започнете да давате на малки порци лесно смилаема диетична храна. Такива са специалните лечебни храни Милупа HN 25, Хумана HN.
     Ако диарията е лека /без повръщане/, след водната пауза започнете с около половината от обичиайната порция на детето лечебна храна и постепенно увеличавайте количеството.
     По-големите деца /над 5-месечна възраст/ наред с изброените лечебни млека могат да получават оризова каша без мляко, безмлечна ябълкова каша, каша от царевично или кертофено нишесте; пюре от моркови; попара от сухар без масло с обезсолено сирене. Изобщо оризът, морковите, ябалките, бананите са основните продукти за диетично хранене при диария.

# 4
  • Мнения: 1 272
кръц кръц, това вероятно е някое вирусче. Хубавото, че средата вече е минала. Тези вируси минават без лечение обикновено до 7-10 дни. Лечебното мляко няма кой знае какъв лечебен ефект, просто не дразни стомаха, в няго няма лактоза. По-добре давай на бебо само такова мляко и не го товари с оризови води и каши. Добре е да даваш и хидратин прахчета, на тях има описание как се приготвя- 1 прахче се разтваря в 200 мл и се пие колкото повече, толкова по добре. За по-сигурно говори със специалист. Успех и скорошно оздравяване!

# 5
  • Мнения: 305
И моят син като беше на 7 месеца след едно пюре с пуешко едвам се оправи.Беше с разстройство повече от 10 дни.
Водихме го на лекар и му предписаха Ентерол по половин пакетче сутрин и вечер с малко водичка.
Иначе  bebe_Niki06 много добре е описала какво да даваш като храна.Тогава малкият изпи 1 пакет Хумана и 1 Милупа защото едното е с морковен прах а Хуманата е с вкус на банан - понеже след 4 ден вече му писнаха на детето морковените каши и пюрета.

# 6
  • Мнения: 2 152
Благодаря ви  bouquet

Означава ли обаче това разстройство диария. Знам, че диярията е много болезнена и дечицата плачат, нямат апетит - въобще са като болни

Цеци не е така, даже напротив, а вода или чай или каквито и да е течности не иска под никакъв предлог. Опитах и с лъжичка да му дам, поглъща и плюе. Не и не.

Моя педиатър е един-просто не е за казване.Вече е 5 и не работи.Събота и неделя също. А аз се притеснявам, да не се обезводни

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
След един такъв случай и Тери беше на лечебна Хумана,но вземаше и прахчета за разтроиството и бързо го овладяхме.

# 8
  • Мнения: 305
Акито му беше като вода със слуз и малки жълти ядки.Иначе апетит имаше, вода пиеше повече от обикновено, шипкова вода и оризова.Единственото неприятно беше честата смяна на памперси и дупето на малкия се подсече, а и това не ми се беше
 случвало.Иначе беше малко кисел, но в границите на нормалното.
След 5 ден като видяхме, че не минава занесох един памперс за изследване за бактерии, но всичко беше ОК.Отидете на лекар дори и да не е личният щом не е на разположение.

# 9
  • Мнения: 6 164
Заведи го, занеси памперс. Детето на позната прави чести разстройства от стомашно-чревни инфекции. Може да не е нищо, но 5 дни от едно пюре не ми се вярва.

# 10
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Ами и ние от днес сме с разтройство , но имаме и Т!Ходихме на лекар ама на нас ни изписаха доста неща , но само за симптоматично лечение, пуснаха ни и микробиологично изследване (за да сме спокойни , в случай , че не е вирус)!Пием чай шипка (по точно му го давам със спринцовката на панадола), Хидрасек,Хидратин, оризова вода ни препоръча докторката , а за млякото каза да си пие това на което е сега(Нестле за след 1год) и понеже и аз си мислех , че е от храна ми каза и 1 т. активен въглен да му дам!Трябва обаче да пие много течности защото ще се обезводни , а моето дете не ще и затова ги давам със спринцовката през 15-20 мин по една(8мл.)-две, е не е доволен ама другия вариант ,както ни предупредиха са вливанията !

# 11
  • Мнения: 2 152
Zora, абсолютно същото е и при малкия. Едно към едно както си го описала
Сега пробвах да му дам водичка със спринцовката от Панадола. Глътна малко и стисна устенца и се разплака
Педи каза, че щом пие мляко по 200мл. все пак , не може да се обезводни. Но ще продължавам да го мъча.
Утре си заминаваме на Плевен и ще го заведа при добър специалист. Тук са аах....

# 12
  • Мнения: 6 461
За децата ,когато се е налагало винаги съм използвала Лечебна Хумана и Ентерол(прахче против разтройство.)

# 13
  • Мнения: 305
Дано се оправите бързо.Давай му вода с мерителната от Панадола щом не иска да пие иначе.Забравих да кажа, че давах паралелно с Ентерола и Хидрасек.
Но купи му на детето Хумана или Милупа.Когат спрях на малкия АМ и давах от лечебните заедно с оризовата каша и морковено пюре за ден два нещата се нормализираха.Не започнах още от начало с лечебното мляко защото се надявах да се оправим бързо, но не.При нас след като минаха нещата доста време ме беше страх да му давам пюре с пуешко!!!!!!

Хайде Успех и скоро да се похвалиш, че всичко е наред! Simple Smile

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 488
Ние наскоро бяхме с разтройство.Минах само на запичащи храни т.е. картофи +ориз + морков без нищо друго.Следобед лечебната каша на Хумана и попара с  чай от шипки .Да ти кажа и аз незнам от какво и мина но си мисля че е от хуманата.Успех

Общи условия

Активация на акаунт