Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
Здравейте! Искам бебе!  Simple Smile  Така се стекоха обстоятелствата при нас обаче, че на приятеля ми му се наложи да си направи скенер, а на следващия ден и рентгенова снимка  Confused... Моля, ако някой може да ми отговори, след какъв период от време е правилно да продължим с бебе правенето, за да не увредим по никакъв начин бъдещото човече? Благодаря Ви!

# 1
  • Пловдив
Няма никакъв проблем да си бебеправите, не се параноясвай  Simple Smile
При мъжете не е като при жените, нали се сещаш...  Crazy

# 2
  • На тиха улица
И аз мисля като Стеф. Няма причина да си спрете бебеправенето или да чакате.Успех.  bouquet

# 3
  • Пловдив
Няма никакъв проблем да си бебеправите, не се параноясвай  Simple Smile
При мъжете не е като при жените, нали се сещаш...  Crazy

И аз така мисля !
Много се вманиачаваш !
Успех в бебе правенето !
Дано скоро се похвалиш- стискам ти палци !

# 4
  • Варна
Доколкото знам ренген и скенер се правят и при бременност при необходимост,така че мисля че не е проблем,особено ако мъжа ти се е подложил на това.

# 5
 Simple Smile Благодаря за отговорите! Четох една листовка докато траеше изследването на приятеля ми... Затова се притесних  Embarassed
Там пишеше за облъчването и бла бла...   newsm78

# 6
  • Пловдив
Кажи какво точно пишеше в листовката?
Все пак, ние тук не сме лекари и каквото знаем, го знаем от форумите и от опит - ама листовката е сериозен източник на инфо Rolling Eyes

# 7
Нека и аz да попитам, че е по темата. Колко време след ЯМР при жената може да се прави бебе? АЗ търсих доста информация и уж при ЯМР нямало облъчване, ама не трябва да съм бременна, когато ми го правят. После четох, че и ЯМР имало облъчване. Абе съвсем се омотах  #Crazy Ако някоя от вас zнае, нека да ми каже. ЯМР правих преz април, дали всичко се е иzчистило.   bouquet

# 8
mipetrova, ЯМР се прави и на бременни жени. Не е желателно да се прави през първите 3 месеца, защото не е достатъчно проучено влиянието на магнитното поле na плода тогава. До този момент няма сигнали за вредността му, но все пак... Няма никакво облъчване при ЯМР-а. Единственото нещо, от което можеш да се "изчистваш" е контрастното вещество. То се изчиства от кръвта в рамките на 24 часа май. То не се дава на бременни. С бебеправенето може да се започне веднага след него! Wink

# 9
annilein Мерси, zа контрастното zнаех, само zа облъчването от ЯМР не бях сигурна.   bouquet

# 10
# 11
  • Пловдив
Аз вече питах веднъж,но много ми се иска да не пропускам този цикъл,та за това пак ще питам:следващия петък ми предстои ЯМР с контраст,а овуто ще ми е съвсем скоро-до 2-3 дни.Може ли да бебеправим,или задължително да изчакам.Извинявайте,ако досаждам,но ще съм благодарна да ми отговорите!

# 12
тази тема и мен вълнува и затова си позволявам да се запиша в нея.
Аз вече питах веднъж,но много ми се иска да не пропускам този цикъл,та за това пак ще питам:следващия петък ми предстои ЯМР с контраст,а овуто ще ми е съвсем скоро-до 2-3 дни.Може ли да бебеправим,или задължително да изчакам.Извинявайте,ако досаждам,но ще съм благодарна да ми отговорите!
и мен този въпрос ме мъчи и сега си бода очите да намеря отговора  Rolling Eyes

# 13
  • B HONDA CIVIC
mipetrova, ЯМР се прави и на бременни жени. Не е желателно да се прави през първите 3 месеца, защото не е достатъчно проучено влиянието на магнитното поле na плода тогава. До този момент няма сигнали за вредността му, но все пак... Няма никакво облъчване при ЯМР-а. Единственото нещо, от което можеш да се "изчистваш" е контрастното вещество. То се изчиства от кръвта в рамките на 24 часа май. То не се дава на бременни. С бебеправенето може да се започне веднага след него! Wink
Как да го разбираме това........ЯМР се прави и на бременни жени. newsm78

# 14
  • DE
Изчаквате 1-2 седмици. Той се налива с повече течности, както се препоръчва след рентген и скенер и действате! Няма страшно! Успех!   bouquet

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт