Висок тестостерон

  • 123 348
  • 185
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 898
Ванина добре го е написала. Отиди на ендокринолог. Противоzачатъчните няма да ти реШат проблема, а само Ще го отложат.

Нито противозачатъчните, нито инсулиновия очувстител и ендокринолига ще решат нещо.
Общо взето ползата е до като се пият, а не могат да се пият цял живот.

Това което мога да дам като съвет е след като бъдат смъкнати килограмите със сътветното лекарство предписано от еднокринолог, диета  и спортуване     след това да бъдат поддържани.

Ако свалянето на килограмите стане трайно, могат и да се очакват трайни положителни промени в останалите неща -  неред. менстр, нивата на хормоните. Става въпрос положителни промени в някаква степен, чак тотално да изчезне проблема не виждам как, въпреки че всичко е възможно.

# 61
  • Мнения: 234
Въпроса с килограмите винаги ми е бил интересен. Ако се слушат лекарите  уж пълните момичета би трябвало по-трудно да забременяват, да имат повече болести и проблеми, а като гледам по улиците какви мамчета-саламчета има! Mr. Green Никой не искам да обиждам, разбира се....Моя колежка, с наднормено тегло и вечни ендокринни проблеми, си забременя момичето буквално на първия месец! Аз като отидон на ендокринолог, за да споделя за моите завишени мъжки хормони, лекарката ми каза: Ееее, ми мойто момиче, много си слабичка, ти 50 килограма имаш ли, как искаш да забременееш?! Shocked
Утре ми предстои консултация с доц. Орбецова, стискайте палци, че направо огромни притеснения ме тресат!!!

# 62
Zdraveite na 16 g.sam i MC mi ne e redoven ponqkoga se poqvqva nqkakvo kafqvo.Moje li nqkoi da mi pomogne i da kaje ot kakavo e.Blagodara vi predvaritelno.

# 63
  • Мнения: 898
Zdraveite na 16 g.sam i MC mi ne e redoven ponqkoga se poqvqva nqkakvo kafqvo.Moje li nqkoi da mi pomogne i da kaje ot kakavo e.Blagodara vi predvaritelno.

Най вероятно нямаш никакъв проблем. Първите години от започването на менструацията организма все oще се нагажда.
Но разбира се може и да имаш проблем.
Тъй че вместо да искаш съвет от някой от форума, по добре си запиши час за гинеколог. По добре от него никой не може да каже какво е положението при теб.

# 64
  • Мнения: 1 146
Здравейте, момичета, излиза, че и аз имам проблеми с висок тестостерон - 0,92 при горна граница 0,7. Очудена съм, защото нямам видими индикации - нито окосмяване, нито килограми, андростерона ми е съвсем в граници. Преди 6 месеца тестостерона ми беше съвсем добре, та се чудя от какво се е провокирал. Явно, че това е въпрос за специалист разбира се, ще се консултарам тия дни и ще пиша, за да може и на някой друг да се изясни картинката.

# 65
Здравей, и аз имах този проблем, а и имам медицинско образование. Простичко казано  яйчниците са женските полови жлези и там се образуват женските полови хормони- прогестерон и естроген. Наличието  на висок тестостерон показва, че не образува нужното  количество женски хормони- яйчниците не работят правилно.От там няма овулация и съответно не може да се забремене. Няма начин и цикъла ти да е редовен. 
Съветвам те да си намериш гинеколог-ендокринолог., т. е. да има и двете специалности. Аз също приемах тези лекарства,а също и други- едното от което се пиеше при рак на простата, с лошо странични ефекти. почти всеки месец си правех изследвания - голяма мъка беше. Накрая нещата се нормализираха, но още не съм заб.., но по други причини. Но и сега ако  не ми е нарен цикъла, тичам първо да си проверя тестостерона.
И още нещо - обикновенно се касае за киста на яйчника, един вид може да се лекува с медикаменти, при друг се прави операция , но не е спрашно.
Успех и дано попаднеш на точния специалист, че мен гинеколог и ендокринолог постоянно ме препращаха един при друг и загубих ценно време. Сега видях , че питаш за сиофора- дават го за обмяната на веществата- навярно имаш и наднормено тегло. Дано съм полезна.


Напълно е съзможно цикала да и е редовен.Имах 7.5см киста и цикала не ми за късняваше нито с ден и дори не ме болеше.

# 66
Аз искам да попитам,дали повишеното количество на тестостерона оказва влияние на либидото при жената?

# 67
  • Мнения: 898
Аз искам да попитам,дали повишеното количество на тестостерона оказва влияние на либидото при жената?

Да оказва влияние в посока по редовно и по силно желание за секс.

Дори на жените със Хипоандрогенемия/дефицит на андрогени/  ако имат големи проблеми с либидото им предлагат да взимат под лекарствена форма DHEA i тестостерон

# 68
  • Мнения: 676
Здравейте момичета,
Аз съм нова във форума и тепърва започвам опити за забременяване. Преди това обаче реших да се пообразовам какво се случва и какви може да са евентуалните пречки. Така и попаднах на вашия форум.
Искам да споделя, че и аз от години имам висок тестостерон. установиха го когато отидох на лекар с оплакване от завишено окосмяване по лицето, гърдите и т.н. Установиха също и поликистозни яйчници. Дълго време ме лекуваха с Диане 35. Мога да кажа, че ефектът беше нулев. Нито тестостеронът падна, нито кистите изчезнаха, нито окосмяването...
Последно бях ходила при доц. Щерев, който ми каза да не пия нищо, да регулирам теглото и това е.
Проблемите с окосмяването ги лекувам с лазерна и фото епилация.
Но, ето че дойде момент да искам бебе и идва въпроса: мога ли да забременея по естествен начин (без лекарства, стимулация и т.н.)? Знам, че има между вас такива, които са успели по един или друг начин.
Моля споделете мнение и опит!

Ще мога ли да се надявам на бебче без ходене по мъките и дълго лечение????

Благодаря ви от сърце и желая на всички да станат щастливи маминки Simple SmileSimple SmileSimple Smile

# 69
  • Мнения: 4 700
tansu, обърни се към добър ендокринолог. Той Ще ти наzначи необходимите иzследвания. Едно от например е обременяване с глюкоzа, къдете се установява дали имаШ инсулинова реzистентност, която води до zавиШени "мъжки" хормони, наднормено тегло и поликистоzа. 

# 70
  • Мнения: 676
Миле, благодаря ти много. И аз това мисля да направя, за да съм сигурна че всичко е наред, а ако не е- да действам навреме.

Стискяйте палци всичко да е о.к.
Ще пиша.

# 71
  • Мнения: 234
Ох, момичета, вече започнах да се отчайвам!
От декември пия Преднизолон Ф заради повишените андрогени и очаквах едва ли не чудо- веднага да забременея, но ефект- уви не виждам! Cry Защо, защо всичко трябва да става толкова трудно! Кога, кога, по дяволитеее!? Close

# 72
  • Мнения: 4
Здравейте на всички!Четейки коментарите ви ми стана доста интересно,тъй  като и мен ме вълнува тази тема и съм минала през лечения и т.н. и ще се радвам ако мога да бъда полезна на някои от вас.Ще ви разкажа накратко за проблема ми и за последствията от него и до какви изводи сам стигнала...Та преди 3 години ме ухапа нещо да ходя на лекар за окосмяване по лицето отстрани.След направените ми изследвания стана ясно че  ми е 3.3 при допустим 2.9 при което ми изписаха ,както забелязвам доста известното Диване 35.Пих го 1 Годо и 8 мис събрано без почивките които правех и искам да ви кажа че си смъкнах хормона на 0,3 при минимум 0,22.Винаги сам имала проблемна кожа и с Диан ето се бях родила.И една пъпчица нямах...нямах и никакви странични ефекти...Да вмъкна че никога не сам имала проблеми с  цикъла- винаги ми е бил редовен и мен точен...Та спрях си таблетките,тъй като бях постигнала резултатът който търсех(да вмъкна че гинеколожката ми каза че не трябва да се пие Диване повече от 2 Годо защото уврежда черния дроб). След 4 месеца искам да ви кажа че пъпчасах отново все едно съм в  с гной и следователно остават белези...ОТКАЧИХ!Обадих се на гинеколожката ми да ми каже някакви други хапчета подобни на Диан ето,тъй като вече ги бях пила доста време.Изписа ми Хлор(от рода на Диан ето са)Та вече 2-ри месец ги пия без никакъв резултат,продължавам да пъпчасвам,дори да пълнея и повече да се окосмя вам и по брадичката даже...Ще вмъкна че днес оставих 190 лев при козметичката ми за продукти на Ас (препоръчвам ги на всички ,в Интернет има достатъчно информация и не са само за акне за а за всичко с две думи) и за почистване на лицето,отделно инфрачервени кабини, и т.н. ... МАЙН АТА МУ НА ПАРИТЕ, проблема идва че резултатите от изследванията на  ми от вчера са 4,02,което и никак малко над нормата  :Рая: изпаднах в нервна криза като видях. И стигнах до извода че цялото ми лечение с Диване беше  съм по зле и от преди 3 години спрямо окосмяването и ,да не споменавам акнето което се надявам с козметика да го оправя,но истинския проблем е че тези   ти увреждат органи,пълнят ти организма с химии и боклуци изкуствени и в крайна сметка като ги спреш ставаш после... Търсих мен мнения за продуктите на HERBALIFE.Не чух едно отрицателно мнение,само това че е помогнало на мен хора с всякакви проблеми.Малко по слабичко е но е утвърдено на световния пазар и е изцяло на билкова основа,гарантиращо че няма странични и негативни ефекти...Мисля да спра че май се полях,но се надявам да съм била полезна на някой,защото това е нашето здрава,нашето тяло,нашето самочувствие... Успех на всички с борбата с гадните хормони  Simple Smile   

# 73
  • Мнения: 676
Здравей terezinq7.
Аз когато спрях Диането след много месеци пиене, започнаха страничните ефекти: невероятен косопад, окосмяването си продължи, възпаляваше ми се кожата много, мазнотия на косата и кожата, цикълът ми стана не много редовен (закъсняваше), напълнях...и май това е. За мое щастие след около 6 месеца нещата започнаха да се нормализират.
За това реших: никаква химия!
Ходя си на епилация за окосмяването по лицето. вярно, трябват повече от нормалните 10тина процедури, за да има ефект. Аз ходя вече от 3 год. през 2 месеца, но има ефект и се примирявам с това. Цикълът ми се нормализира и въобще, след като се изчисти организма нещата започнаха да си идват на място.
Единствената ми мъка е дали ще успея да забременея без да има нужда от стимулация с всичката тая химия, но не съм загубила надежда!

Успех   bouquet

# 74
Zdravejte,
 Znaete li dobur ginekolog - endokrinolog v Sofiq ? I v koq bolnica?

Общи условия

Активация на акаунт