Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

Здравейте, момичета!
Нещо М ми закъснява  с  5 дена - има вероятност да съм бременна. Имам 2 прекрасни дечица и не желая повече. Знаете ли някакво лекарство, с което да прекъсна евентуалната бременност  на този етап? Не ми се ще да правя кюртаж...
Благодаря предварително!
Цитирай

Добрич

На този етап - много ранна бременност, ако има, де може да се прекъсне с разни хапчета, но не съм наясно. Когато аз забременях и отидох на първи видеозон за установяване на бременността, лекарката точно този въпрос ми зададе: "Бременността желана ли е или да предприемем мерки с хапчета? " Не знам за какво става въпрос, но явно има и други варианти освен кюртаж. Отиди на гинеколог.
Знам, че не е моя работа, но помисли си много хубаво преди да предприемеш каквото и да било.  Hug  bouquet
Цитирай

може да се прекъсне с RU 486 (Mifegyne)
препаратът може да се използва само до 49 ден на бременността,като се брои от 1вия ден на последния мензис.мисля,че се изпиват няколко таблетки ,след 48 часа се дава просталгин под формата на таблетка(Cytotec) или гел за да се предизвикат контракции.

Цитирай

Не правете експерименти със здравето и живота си.
Цитирай

Somewhere in space

И аз знам, че има начин за прекъсване на много ранна бременност, като твоята, само с хапчета.Иди на лекар, ще ти дадат каквото трябва и всичко ще е наред.Нищо не предприемай на своя глава!!! Само при лекар!
А пък може и да решиш да задържиш бебчето.....
Цитирай

Стара Загора

Не си правете експерименти. Лекар да каже какво може и какво не.  Peace

Нямаше нужда чак и медикаментите да се пишат. Не се знае утре кой ще прочете това.
Цитирай

София

С вакуум, но може и да си закъсняла.
Цитирай

София

Гинеколозите избягват т.нар. химически аборт с хапчета. В много от случаите дава тежки кръвоизливи и пак се стига до кюртаж. Не виждам какъв е проблема на кюртажа още повече, че се прави от специалисти. А колкото до последния пост за вакуума. От много години като се направи кюртаж с вакуум се почиства, за да не остане някоя частица. Кюртажът е процедура, която се прави "на тъмно", т.е. лекарите нямат много видимост какво остъргват, затова вакуум се прави като подсигурителна мярка накрая.
Цитирай

Не си правете експерименти. Лекар да каже какво може и какво не.  Peace

Нямаше нужда чак и медикаментите да се пишат. Не се знае утре кой ще прочете това.

това хапче се изписва само от лекар и се пие в присъствието на лекар.тя и да иска не може да го купи сама.това е само информация за начините за аборт.ако пусне търсачката ще излезе същата информация.ако и напиша че има още два начина да не би да тръгне да ги прави сама!?
в нета е пълно с информация за всякакви неща.ако някой луд чете и реши сам да ги изпробва никой не му е виновен
Цитирай

София

Благодаря за отговорите на всички  bouquet!
Аз, естествено, ще отида на лекар. Само исках преди това да съм подготвена какво може да се предприеме в моя случай. А за кюртажа - вече имам 3 направени / 2 пъти след спонтанен аборт и 1 път по медицински причини/, а съм чувала че не е хубаво да се прекалява с тази манипулация.
Цитирай

недей да си прави6 експерименти. След хапчета пак може да се наложи кюртаж. Може6 да получи6 силен кръвоиzлив или да остане част в матката. По добре си направи кюртажа да ти е мирна главата. Пъг 6том не го иска6 пожелавам ти да не си бременна.   bouquet
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.