Разделно Хранене- част 9

  • 11 276
  • 304
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 959
Да се пренесем в новата тема за РХ- да го превърнем в нов начин на живот, а не диета и свързаните с нея ограничения и лишения. Да го съчетаем с повече усмивки, повече приятелства, повече течности, повече движение и повече вяра в успеха!
Тук си позволявам да вмъкна пролетният стих на Гери.пл./ надявам се не се сърдиш, Поетесо?!/
............Пролетта красива,
            дава усмивки
            и скрива тъгата
            и смисъл разкрива
            с храната разделна
            да бъда във живота и в играта!...Весели момичета,
                                                                   дами красиви,
                                                                   разделното хранене спазват
                                                                   с усмивки щастливи
                                                                   и тайните свои споделят със нас,
                                                                   да бъдем и ние доволни и в час!

В общи линии идейте са за правилно съчетаване на храните, спомагащо за по- лесното им преработване от стом. чревният тракт. Това означава че белтъчините/ месо, мл. произведения, яйца/ както и въглехидратите/ зърнени храни, ядки и скорбялните зеленчуци/ се препоръчва да се хапват предимно със зеленчуци, които в по- голямата си степен са алкализираща храна, изключая боба, граха, ориза, лещата, картофите. Необходимите и препоръчителни интервали след хранене са както следва:
- след плодове- 30мин; след зеленчуци- 30мин до 1ч, зеле, моркови, ряпа- 2.5- 3ч;
- хляб, тестени изделия, ядки- 2-3ч; варива/ боб, леща, жито, царевица/- 3-4 ч;
- месо- 4-6ч; риба- 2-3 ч; млечни/ пр. мляко- 1ч; кис. мляко- 2-3ч; сирене, кашкавал-3ч/;
- мазна храна- 5ч; течности- напускат веднага стомаха;

Ето една примерна табличка, благодарение на Ками!


А ето и една от Валя, на Демис Русо:



...Стискайте ми палци да се взема в ръце и пак да съм стриктна разделна мама...
DidiP, стискаме как няма да стискаме. Искаме си те при нас!
Джоя, честит ти нов аватар. Никол расте и хубавее. Поздравления за удържането на разделният фронт.
Алексче, как мина днес, надявам се не си се поддала на тягостният сън? Мина ли алергията на Аля?
РеГе, дано останеш доволна от фризьора, защото тез масажи и фотоепилация май не са те оставили с добро усещане. Да кажеш как е след фотоепилацията, има ли ефект.
Ани, приятни почивни дни в красивите Смолянски Родопи, да се разтовариш и починеш максимално.
Мади, приятно изкарване на Петрич. А Джон Малкович с Вас ли го вземате или го оставяте самотен в апаратмента?
Уондърфул, успешно довършване на ремонта в апартамента и бързо оздравяване на Йоанка Ти желая!
...там ми направиха комплимент, че съм изглеждала не на 32, а на 25...
Лилиет, а дали е комплимент, а не просто самата истина?! Нали казват че на щастливата жена вътрешната емоционална възраст е изписана на лицето й?! Поздравления за напредъка с храненето на Дафи!
...много съм горда с моето бебище...но не съм горда със себе си...
Богдана, добре дошла сред нас! И повече не такива думи, моля! Нямала с какво да се гордее със себе си, точно Ти която си успяла да пребориш цигарите, много Момичета мечтаят за такова нещо. Питаш за кафето, ами аз преди доста време го спрях, но както и Юзерчето е писала много Момичета го пият, само е добре течностите да не се смесват с храната, защото разреждат стомшният сок. За колата, и въобще газираните напитки, ако не можеш да ги спреш, опитай да ги понамалиш или заместиш с вода или чай, ще помогне на отслабването. Успех с храненето на Мая, все пак води се по детенце, а не по лекарски насоки.
Юзерче, и другите са Ти писали, за зелето, ако готвя зеле с домати/ а аз винаги слагам/ комбинирам с някакво месо или риба. И Ти стискам палци за останалите 4кг.
Ивичка, успех с кърменето и РХ, виж вече се посъбираме повечко, и Лилиет и Фърст са тук! А каката кърмила ли си я?
...Да попитам, може ли да се консумира вино и бира?...
Бифана, а защо да не може да се консумират, бирата е полезна най малко от гл. точка на бирената мая в нея, а за виното и неговите кач- ва просто няма смисъл да се говори. Но както и Ти по- напред писа на Богдана, не е желателно да е заедно с храната. Питаш за порцийте на салатите, ами при мен са огромни- една супена купа на обяд и една за вечеря, също и плодовете, сутрин и следобяд са горе долу в подобни размери, а белтъчната храна обикновено е вечер и макс около 100гр.
Ist, много се радвам да Те видя сред нас отново. Успех в съвместяването на кърменето на Александра и РХ, път има, дано да го налучкаш. Аз все още кърмя Дана и РХ не ми пречи, а по скоро ми помага!
Ками, Ти от есента на работа ли тръгваш, на старата ли или нещо ново? Успех с организирането на РД на малкият  сладур.
Мартеа, бързо оздравяване на Теа Ти желая, за другото/ това което чустваш Ти писах доста, няма смисъл да се повтарям/.
Софи, честит Ти нов аватар.
Шарли, гледам вече че Ивето не Те буди толкоз рано, запачна ли да спинка по- повече?
Дани Дженкова, какви са плановете за почивните дни?
Герганка, към какъв език се ориентира Мина?
Снежи Съни, още ли си в Зоната?
Мина, Гери пл., НелиВБ, Верче, Исайкова, весели празници Ви желая!
ЗиМа, до кога си на плодо- диетата?
Петя911, добре дошла сред нас. Сега вече познавам 3 прекрасни съфорумки от Израел, там доста плодове използвате в кухнята, от който единият е доста известен, за нара говоря. Успех Ти желая, и да, отслабва се с РХ, само воля Ти трябва. А за фалафела, аз го комбинирам със зелена салата.



Ето я и старата тема , пълна с много полезна информация! Успех да си пожелаем и много споделени хубави и не чак толкоз емоции, но важното е че винаги можем да разчитаме на приятелското рамо и съвет!
Полезни книги за РХ са:
"РХ- Ръководство" на Вадимир Леви;
"Сила за живот1" на Мерелин и Харви Деймънд,
"Сила за живот" 2 , 3 на Димитър Пашкулев;
"РХ" на Д-р Шелтън, Д-р Хей и Д-р Деймънд

И разбира се кулинарна разделна книга систематизирана от Надинка, и  и полезните Разделните рецепти благодарение на Теб- Ками- разделна Вълшебнице, Надинка, Амей, Снежи Съни, ДидиП,Уондърфул, 1ст, Декси.

Последна редакция: сб, 05 май 2007, 17:47 от Kalida

# 1
  • Мнения: 353
Да се разпиша в новата тема и аз.
Да ви кажа аз си пийвам и бира и вино, но никога не съм била точно сигурна как и с какво да ги комбинирам и дали са разделни.
Калида, на Мина и говорим само на български но тя вече вкарва и думи на английски, това е неизбежно.
Приятни почивни дни на всички  Grinning

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Здравейте момичета, как сте днес? Аз минавам само да ви поздравя. След малко ще приспя Ива и ще поскачам с Тае Бо. После изчезваме на разходка.
Хубав, слънчев и усмихнат ден ви пожелавам   bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 2 530
Ето ме и мен. Приятен и весел ден.

# 4
  • Мнения: 573
Да се разпиша и аз в новата тема.
Днес имам гости -свекитата дойдоха за уикенда.Вечерта ще приготвяме агнешко с ориз,но аз смятам да хапна само агнешко.
За празника ''уж''сме канени на Георгьов ден  на кръсника,но ще видим........
Иначе нищо интересно при нас,освен че днес съм на фризьор и чакам с нетърпение да ми дойде часа ,за да релаксирам малко.
Весел уикенда на всички,да си хапнете на корем агнешко и да си почините хубаво.  bouquet

# 5
Здравейте и от мен.

Реге, Шарли  благодаря за линка....

Реге 2 кг. са си нищо за сваляне....ти опитва ли с вакум...ако беше в София щях да ти препоръчам елитен център, където правят процедури с вакум и мезотерапия с лазер.....можеш да свалиш толкова колкото искаш ...но цените са  високи......

Днес съм само на извара и се чувствам супер....тя някак от една две супени лъжици засища....че утре съм на тежък рожден ден..

Калида наистина се чувствам много щастлива...пълен релакс....

# 6
  • Мнения: 422
Здравейте сладурани, поздравления за новата темичка.
Аз не съм преставала да бъда сред вас, просто не се включвах в темата активно, а и ми беше гадничко, защото не бях разделна.По принцип съм голяма бърборана, но май не обичам много много да пиша.Калида знам, че все още кърмиш, попадах на  твои постинги в кърмаческия.И преди беше написала, че на теб не ти пречи, но сме различни организми, а и нямаше да си простя ако заради суетата си не кърмя детето си , но вече съм напълно обедена, че не е било разделното причина.
Пожелавам ви усмихнат и слънчев ден.

# 7
  • Мнения: 306
присъединявам се Hug

чувствам се все по- и по-добре в компанията ви Grinning

някак неусетно, стори ми се, свалих 3 кг за няма месец Shocked
това за статистиката - някой питаше за килограмите
неусетно, понеже си позволявам понякога да прескачам някой и друг разделен принцип Wink
а организмът ми като че ли се е настроил и не "отчита" прегрешенията Laughing

доволна съм, имам стимул и съм сигурна за себе си, че като сваля мечтаните още 7 килограма, ще продължавам да си живея разделно Sunglasses

интересно, че се чувствам много по-лека, свежа, стегната и тонизирана от преди Flutter

няма как да не се включа и по въпросите за кърменето  Flutter - десети месец го "практикувам" и през последния, разделен такъв, не съм усетила никакъв проблем с количеството кърма
ние, обаче, се кърмим на поискване, което, смятам, е решаващо млякото да е точно толкова, от колкото Траян има нужда Peace

Добре дошли на всички нови (по-нови от мен) момичета  bouquet

Приятни почивни дни на всички разделинки Hug

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Цитат
Шарли, гледам вече че Ивето не Те буди толкоз рано, запачна ли да спинка по- повече?
де да беше... Днес сме на крак от 4,30ч, просто спрях да се оплаквам. Tired

# 9
Здравейте! Чета ви от няколко дни и ето ме регистрирана и присъединяваща се. Запалих се и от няколко дни съм дисциплинирана. В резултат се чувствам добре и мисля, че може това да стане новият ми начин на хранене, но имам нужда от малко /всъщност много/ кураж, защото ме чакат много килограми за сваляне. И за да мога да се хваля след време ще ви споделя, че започвам от 90 и смелата ми цел е 60.

# 10
  • Мнения: 392
Mimince - добре дошла!Писането тук в темата лично на мен ми дейсива много стимулиращо ,надявам се и за теб да е така.Нали знаеш ,че всяко начало е трудно ,но дерзай и успеха ще дойде.
Ивичка - като чета как се чувстваш все едно аз сам го писала. newsm10
ДидиП - пак изчезна. newsm51
Лека вечер!

# 11
  • София
  • Мнения: 900
Целувки на всички  Hug

Да се ожаля - болна съм  ooooh! и си дебелея на воляяяяя  Mr. Green
и
да се похваля - купих си и двете книжки  Peace, които ми препоръча Алекс  bowuu

СИга вече нема мърдане  Wink Mr. Green

Хубава и лека на всички  Hug Hug Hug

# 12
  • Мнения: 903
Здравейте, минавам само на бързо да ви кажа здрасти.
Благодаря ви за подкрепата. Обещавам че ще се стегна.
Не мога без вас момичета, много си ви обичам.
Сега замислям и нови рецепти Grinning
Айде целувам ви всички и лека нощ.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 530
Ееееееех момичета. Направих класическа вечеря: риба, салата и вино. Мъжът ми също донякъде е на РХ, ама пусто не може без хляб.
Калида, наистина с вино храносмилането е по- добро, ама друго си е друг да ти го каже  Wink

# 14
  • Мнения: 4 678
Ааааааа,ТЕЗИ ТАБЛИЦИ СА ГРЕШНИ smile3511какво прави ХЛЯБА при БЕЛТЪЧИНИТЕ smile3532

Общи условия

Активация на акаунт