Анална фисура

  • 563 322
  • 967
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 344
Здраейте, явно се сдобих с този медал след раждането( е и периодичния запек явно е спомогнал)
Питането ми е как се лекува освен хирургично, че нищо не намерих... и към кой лекар да се обърна( по зк за предпочитане ), четох за колопроктолог , но в нета не намерих никакви координати, бих използвала и хомеопатия

# 1
  • Мнения: 941
кой ти каза,че имаш фисура? Хемороиди имаш ли?Ректоскопия правиха ли ти или просто доктора я напипа?

# 2
  • София
  • Мнения: 7 097
Оперативно и забравяш за проблема. Операцията е лека, с епидурална. Мъжът ми се обърна към коремен хирург.

# 3
  • София
  • Мнения: 344
аз смятам че имам фисура, сама я напипах, да имам хемороиди, но не в момента.
Симптомите са си класически - болка, усещане за разцепване( независимо запек или не), кръв.
При мазане с мехлем ясно усещам като цепнатинка, не напипвам хемороиди. Знам че трябва да ида на лекар, ма не знам как ще стане, малката е на кърма на 2-3 часа и не приема шише... така че трябва да взема спешни мерки сега( това продължава няколко седмици вече), а при първа възможност ще отида на лекар, само че не знам при кой и затова питам.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 607
http://medcenter.hit.bg/    Виж тук и се обади по тел да си запишеш час.Фисурата се лекува консервативно, НЕ ОПЕРАТИВНО,в 90% от случаите.Гарантирам за което. Ако искаш по-подробна информация ми пиши на лични. Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 7 097
Фисурата се лекува консервативно, НЕ ОПЕРАТИВНО,в 90% от случаите.

 Shocked

# 6
  • Мнения: 287
консервативно значи с лекарства- демек първо това се пробва пък не стане ли- тогава под ножа

# 7
  • София
  • Мнения: 7 097
консервативно значи с лекарства- демек първо това се пробва пък не стане ли- тогава под ножа

Да, аз знам какво значи консервативно лечение, но се удивлявам колко е лесно да дадеш гаранции за нещо под анонимността на интернет... ooooh! Хората получават напразни надежди... Rolling Eyes

# 8
не съм на ясно какво точно е фисура (съжелявам за невежеството), но преди години имах ужасен проблем с хемероиди, имах и назначен час за операция, а бях само на 18! много съм бъзлива и само-и-само да не ме оперират исках да опитам всичко, на това отгоре ме наплашиха, че ако ми направят операцията може да се изпускам на стари години. след опити с какви ли не бабини диветини отидох при един китайски доктор, доктор Ван, който ми даде някакво много лютиво мазило и за 5 дни се оправих, до ден днешен (да чукам на дърво) нямам проблем. до колкото знам доктора още практикува и кабинета му е някъде в "Овча купел". но каквото и да решиш се консултирай и с друг доктор!

# 9
  • София
  • Мнения: 3 607
консервативно значи с лекарства- демек първо това се пробва пък не стане ли- тогава под ножа

Да, аз знам какво значи консервативно лечение, но се удивлявам колко е лесно да дадеш гаранции за нещо под анонимността на интернет... ooooh! Хората получават напразни надежди... Rolling Eyes

Гаранциите ги давам на базата на собствен опит,двугодишна работа в център за лечение на хемороиди,където съм видяла многото случаи излекувани,както за съжаление и многото случаи на оперирани от фисура и хемороиди хора със всичките им последици.Много е лесно да пращаш хората да се оперират като не е на твойто Д  Crossing Arms

# 10
  • София
  • Мнения: 7 097
Гаранциите ги давам на базата на собствен опит,двугодишна работа в център за лечение на хемороиди,където съм видяла многото случаи излекувани,както за съжаление и многото случаи на оперирани от фисура и хемороиди хора със всичките им последици.Много е лесно да пращаш хората да се оперират като не е на твойто Д  Crossing Arms

Не знам за какъв център ми говориш, но мъжът ми се оперира при проф. Дудунков - коремен хирург в Онкологията, с дългогодишен опит и може би един от най-добрите и известни лекари в тази област. От него знам, че анална фисура се лекува оперативно в по-голяма част от случаите, да не кажа във всички случаи. При това, операцията се поема от здравната каса, така че не става въпрос да му вземе парите...Мъжът ми също беше скептично настроен и изчака, мажейки се със сума ти кремове, докато накрая вече беше толкова зле, че не можеше нито да седи, нито прав да стои. Оперира се и забрави за проблема, никакви последствия не е имало.
И никого не карам насила да се оперира, просто споделям опит. Всеки сам взима решение. Но с доста хора съм си писала на лични и всички са били отчаяни от несполучливо и безрезултатно консервативно лечение на анална фисура.

# 11
  • София
  • Мнения: 3 607
Ако всяка рагада и раничка,която имаме ходим да оперираме,какво ще стане newsm12.Фисурата е раничка,която ако се лекува правилно зараства доста успешно и шанса да рецидивира става минимален,което за съжаление не  може да се каже за операцията.Радвам се,че при мъжът ти всичко е протекло леко и безпроблемно,но повярвай,че не при всички е така.Видяла съм доста такива,а успешно излекуваните с подходящите лекарства са още повече.Разбира се всеки решава сам за себе си Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 7 097
Ако всяка рагада и раничка,която имаме ходим да оперираме,какво ще стане newsm12.Фисурата е раничка,която ако се лекува правилно зараства доста успешно и шанса да рецидивира става минимален,което за съжаление не  може да се каже за операцията.Радвам се,че при мъжът ти всичко е протекло леко и безпроблемно,но повярвай,че не при всички е така.Видяла съм доста такива,а успешно излекуваните с подходящите лекарства са още повече.Разбира се всеки решава сам за себе си Peace

Склонна съм да се вслушам в лекарското мнение...

# 13
az imam analna fisura-uslojnenie ot hemoroidi i hgroni4en zapek.re6ih da otida na lekar i poradin tazi pri4ina re6ih da opravq pone zapeka(a i bqh 4el v net-a 4e na4alna faza na anlana fisura moje da se izlekuva bez lekarska namesa s parvilno hranene).az imah bolkite, kyrveneto i spazmite na svinktera ot dosta vreme i ve4e be6e kysno za samole4enie.no smetnah 4e pone tr da se opitam  da priveda v 6to-gode normalen vid pone tva, deto doktora 6te gleda.
zapo4nah da qm vseki den po edna aktivia i hlqb bonus.ne se zapi4ah ve4e, majeh se s krema sre6tu hemoroidite i eto ve4e 6 meseca  nqmam nikakyv zapek, nikakvo kyrvene, nikakvi bolki i po4ti nikakvi hemoroidi.
opitai i ti.ako ne ti pomogne, pone nqma da ti navredi.
re6ih se da pi6a za6toto az se opravih sam(vypreki 4e ako "iznikne ne6to" 6te otida na lekar) i mislq 4e 4ovek tr da opita da si pomogne i ako ne moje da potyrsi pomo6t.
uspeh i zdrave!

# 14
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Имах този проблем преди доста години. Ужасно болезнено е - а и тогава трябваше да седя на чин в училище и беше направо ужас. Дори и не съм чувала, че се налагало операция. Единствено пиех някакви таблетки, които правеха изхожданията почти като вода и се киснех с отварата на една билка. Раничката си зараства с времето - просто трябва да се държи чисто мястото и да не се раздразва от изхождането. В момента не се сещам за името на билката, но ако те интересува ще питам майка ми и ще кажа.

Общи условия

Активация на акаунт