Анална фисура

  • 564 888
  • 967
  •   3
Отговори
# 450
  • Мнения: 398
При първият ми преглед ,след установяването на аналната фисура лекаря ми обясни,че докато е прясна фисурата мажеш минава временно ,заоблят се ръбовете на раната ,спира да те боли докато ръбовете не хронифицират и станат като моите папила.
Опитвайте с мазилата ,но ако фисурата е стара операцията е неизбежна,режат спиш 1 ден в болницата и си нов човек,не си струва това мъчение с постоянните болки в ануса,физиономията ми непрестанно беше мрачна от болките.

# 451
  • Мнения: 182
И аз вече се замислям за операция,но ако ме ориентирате към коя клиника да се обърна ще ви бъда благодарна.А ако за района на област Монтана или Враца има такива специалисти още по-добре за мен.В противен случай ще се наложи да пътувам до София.Това е най-близкия вариант.

# 452
  • Мнения: 0
Здравейте,
преди 7 дни се оперирах от фисура,която имах от около 3 години.Операцията мина без проблем, беше с пълна упойка и се върнах вкъщи още същия ден.Проблема обаче е,че след ходене до тоалетна имам адски сърбеж на моменти и кървя както пред операцията.Бях чел накъде,че кървенето в малка степен било нормално,но при мен става въпрос за повече от 3 или 4 капки(примерно).Някой,който вече се е оперирал от това може ли да даде съвет дали това значи,че нещо се е объркало и раната се е разтворила ? Пробвах бани със смрадлика и пиене на детралекс,но това май не дава резултат.

Благодаря !

# 453
  • Мнения: 398
След моята операция имах кървене,две три капки кръв само при първите два пъти в тоалета.
Спазваш ли диета супи и кашави храни,пия сена дори и сега 1-2 таблетки след храна за да избягвам запека.Сърбеж съм нямала,но се мажех два пъти дневно,бърках с средният си пръст почти до кокалчето ,много гадно и болезнено ми беше първите пъти,но лекаря ме караше да го правя за да зарасне успешно.
Отиди на преглед.

# 454
  • Мнения: 0
Да,опитвам се да наблягам повече на течни храни-супи и подобни,а освен това пия и дуфалак.Запек досега не съм имал,но кървя.Все пак благодаря за информацията.

# 455
  • Мнения: 13
Здравейте. Имам този проблем и мисля, че е хроничен. Опитах с 3-4 вида мазила.. Проблема изчезва временно. И след седмица/месец пак. Болките са ужасни. От Варна съм и не знам вече какво да правя. Дайте съвет?

# 456
  • Мнения: 44
Аз май пак нагазих лука.... Днес имах запек и нещо стана... Доста прокървя след 45-минутното клечене в тоалетната. Или спуках вътрешен хемороид, или е прищипан, или си направих нова фисура с напъните. Колкото и да се опитвах да се пазя, този път не се получи. Сега имам болки като тези след операцията - не силни, поносими. Но засега постоянни, вече стана 3-4ч.
Препоръчайте ми нещо, което втечнява проблемните акита, за да не стигам пак дотук.

# 457
  • Мнения: 376
Лаксафит и пробиотици с най-малко 7 щама. Peace
Ето тема за запека:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=546667.0

# 458
  • Мнения: 718
Аз май пак нагазих лука.... Днес имах запек и нещо стана... Доста прокървя след 45-минутното клечене в тоалетната. Или спуках вътрешен хемороид, или е прищипан, или си направих нова фисура с напъните. Колкото и да се опитвах да се пазя, този път не се получи. Сега имам болки като тези след операцията - не силни, поносими. Но засега постоянни, вече стана 3-4ч.
Препоръчайте ми нещо, което втечнява проблемните акита, за да не стигам пак дотук.



 Течен парафин 1-2 супени лъжици   преди ядене 1 път на ден !!! На мен не ми препоръчаха да пия лаксативи след операцията ...., а към парафина не привикваш.

# 459
  • Мнения: 398
Таблетки сена,1-2 на ден след храна.

# 460
  • Мнения: 1 309
Здравейте! Аз също съм за операция, имам фисура която кърви и боли много неприятно. Ще съм много благодарна ако ми препоръчате специалист при който да направя операцията. От Пловдив съм. Благодаря Ви   Hug  Искам да се свърши с тия болки и това мъчение вече  Cry

# 461
  • Мнения: 0
Здравейте! Аз също съм за операция, имам фисура която кърви и боли много неприятно. Ще съм много благодарна ако ми препоръчате специалист при който да направя операцията. От Пловдив съм. Благодаря Ви   Hug  Искам да се свърши с тия болки и това мъчение вече  Cry
Здравей,
аз съм от Пловдив и наскоро си правих операция от фисура в Каспела,понеже там ме насочиха познати.Оперира ме д-р Кънчев.Цялата работа мина за един ден-сутринта те приемат,правят ти изследвания и около обед те вкарват за операция,която най-вероятно ще е с пълна упойка,траеща има-няма 30 мин.След това може да чувстваш лека,напълно поносима болка.Престоят в болницата може да е една вечер,но мен ме изписаха същия ден.Това,което не ми хареса е,че почти не успях да разговарям с лекуващия ми лекар какво да правя след операцията,дали трябва да спазвам някакъв хранителен тежим-такива работи.Дойде за 5 мин. при изписването,каза да не ям люто,да правя бани със смрадлика и това беше.
Иначе един колега се оперирал от същото нещо в Пълмед-доколкото ми обясни те приемат в един ден,на следващия те оперират,оставаш за една нощувка и си тръгваш.Каза,че е доволен от отношението и няма проблеми с фисурата след това.

# 462
  • Мнения: 1 309
Препоръчват ми Хирургиите на Пещерско шосе или Каспела и много се двоумя. Моя страх е от упойката, много  ме е страх от нея. Именно затова не се решавам до сега да се оперирам. Все си мисля лоши неща  Sad

# 463
  • Мнения: 0
Препоръчват ми Хирургиите на Пещерско шосе или Каспела и много се двоумя. Моя страх е от упойката, много  ме е страх от нея. Именно затова не се решавам до сега да се оперирам. Все си мисля лоши неща  Sad
В такъв случай отиди първо на консултативен преглед и разпитай за всичко,което те притеснява Simple Smile

# 464
  • Мнения: 398
Упойката в случая не е най-страшното,по страшно е дали операцията ще е направена както трябва,по важен е лекаря и екипа му .
Упойката при мен беше спинална,нищо ама нищо не усетих от нея,въпроса е вниманието.

Общи условия

Активация на акаунт