Анална фисура

  • 563 881
  • 967
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 20
Da botoxa otpuska analnia sfinkter i deistva na pratika sa6to kato Nitroglycerina. Za6to pri men efekta be6e samo edna sedmica neznaq. Az sled razdaneto neprekasnato imam problemi sas zapek pod formata na  tvardi fekalii. Sled kato mi postaviha Botoxa iz4ezna i zapeka i bolkite i karveneto, no  effekta be6e samo za edna sedmica. Dali tova 4e mi se poqvi zapek otnovo travmira fisurata i otnovo se predizvika spazam na sfinktera ili effekta na Botoxa be6e prekaleno kratkotraen neznaq tova 6te go popitam kato otida da mi postavqt nova inzekcia v na4aloto na juni. Botoxa tuk se inzektira ot nevrolog i sa samo nqkolko lekari obu4eni da slagat takiva inzekcii. Nezavisimo kakav e metoda na le4enie (Nitro, botox ili operacia) vav vsi4ki slu4ei e vazno da se spazva dieta i da se poddarzat izprazneniqta meki za da moze da zazdravee fisurata i da ne se poqvi otnovo. Tuk v Norvegia zatova na vsi4ki s podobni problemi se izpisva da piqt Lactulosa( Duphalac) vav visoki dozi do 60 ml na den parvite meseci i sled tova v po niski dozi da se vzema ob6to v prodalzenie na 1 god. Hirurga s koito razgovarqh mi obesni za zapeka 4e kam Lactuloza ne se privikva za6toto tq samo omekotqva izprazneniqta kato izdarpva voda v 4revnia trakt. Toi pod4erta sa6to taka 4e vsi4ki produkti i 4ajove sadarza6ti SENA  NE se prepora4vat za po dalgotraina upotreba tai kato kam tqh se privikva. Senata deistva direkno na 4revanata peristaltika i pri prodalzitelna upotreba vodi do otslabvane na fysiologi4nata 4revna peristaltika.
Tedi K хубаво е, че се включваш във форума, за да споделиш опит. Разясни за ботокса-нали неговата цел е да отпусне мускула, да стане по-широк. Защо отново те заболя. Какво значи запек - трърди изпр. или изхождане с напъни. Мисле, че целта на ботокса е да отпусне мускула и той да не се травмира от изпражн. каквито и да са те като консистенция. Лечението с нитроглицерина е ефикасен,но като са ни проблемни дупетата /тесни, с тънка лигавицаи т.н./ отново се отваря пустата му фисура. Как завинаги да се отървем от тези гадости, така че да не влизаме с ужас в тоалетната и да си хапваме всичко.

# 571
  • Мнения: 398
Моля,пишете на български.

# 572
  • Мнения: 20
Nqmam balgarski bukvi na klaviaturata taka 4e ne moga da pi6a na balgarski za sazalenie.
Моля,пишете на български.

# 573
  • Мнения: 0
Tedi K а операциите там как ги правят, и защо след като имаш кратковременен ефект от ботокса пак ще слагаш. Щом не отпуска трайно аналния сфинктер, значи няма смисъл от него.

# 574
  • Мнения: 20
Operaciqta koqto se pravqt tuk e lateralna sfinkterotomiq pri koeto se pravi malak razrez za da se otpusne sfinktera. Praktikuvanata predi godini analna dilataciq e napalno otre4ena zaradi serioznite uslozneniq. Nezavisimo 4e resultatat ot sfinkterotomiqta e po dobar i riska za otslabvane fysiologi4nata funkciq na alalniq sfinkter (nezadarzane na gas i fekalii) e mnogo po malak tuk v Norvegiq do operaciq se pribqgva samo v kraen slu4ei to4no zaradi tozi minimalen risk ot permanentni usloznenia. Ot vsi4ko koeto sam 4ula i iz4ela ostavam s vpe4atlenie 4e efekta og Botoxa e po dobar otkolkoto ot Nitroglycerin (efekta ot edna inzekciq prodalzava 3 meseca) i pove4eto pasienti ozdravqvat samo s edno inzektirane na Botox , no ima i slu4ei pri koito se nalaga dozata da se povtori ili da se postavi po golqma doza (sled 3 meseca), predpolagam slu4eq s men e takav, no tova teparva 6te si go izesnq sled kato razgovarqm s nevrolozkata koqto e spesialist po tezi vaprosi. Ako nau4a ne6to polezno moga da go spodelq v foruma. Neznaq v Balgariq predlaga li se  le4enie s Botox i dali nqkoi ima opit s tova.
Tedi K а операциите там как ги правят, и защо след като имаш кратковременен ефект от ботокса пак ще слагаш. Щом не отпуска трайно аналния сфинктер, значи няма смисъл от него.

# 575
  • Мнения: 182
Tani-Ass, как си? Мина ли втората операция? Дано всичко да е наред и вече да се чувстваш добре!!! 
Вчера се прибрах.Както е описала Tedi K моята операция беше разрез на свинктера,само че моите са три разреза,защото сртастването ми е било много голямо.След това ми е направена пластика-обшиване с кожа,за да се запази цялосттта на мускула,нещо от този сорт.За разлика от първата операция,тази мина доста по-леко и безболезнено.За сега съм добре,само дето още не съм ходила до тоалетна,но мисля,че няма да има проблеми.Надявам се това да е края на всичките мъки през които минах.

# 576
  • Мнения: 0
От сърце ти желая този път всичко да е наред!!! Желая ти бързо възстановяване!

# 577
  • Мнения: 0
За съжаление в България няма много опит с богокса. Лично аз няколко пъти отварям темата за ботокса, но никой не дава информация. А сфинктеротомията предполагам, че има постоянен ефект на отпускане на мускула. На кой специалист обаче да се доверим е проблема.

# 578
  • Мнения: 180
Zdraveite! I az se sdobih s fisura predi 3 meseca sled razdaneto. Ziveq v Norvegia Oslo  i re6ih da razkaza kak se lekuva fisura tuk. Po princip se predpo4ita vinagi neoperativni metogi nai napred. Mazane s Nitroglycerin koito otpuska spazama na analnia sfinkter za da se podobri kravosnabdqvaneto na rani4kata i da moze da zarastne. Za6toto pri fisurite ot bolkata se polu4ava spazam na analniq sfinkter koito vlo6ava kravosnabdqvaneto i se polu4ava poro4en krag. Ako Nitroglycerina ne pomogne (maze se kan 3 meseca) se nazna4ava inzektirane na Botox direkno v analnia muskul , Botoxa otpuska muskula i deistva to4no 3 meseca , ako e neobhodimo se povtarq inzekciqta. Na men mi sloziha direkno Botox za6toto karmq i ne moga da polzvam Nitro. Do operaciq se pribqgva v kraen slu4ei i to operaciqta e lateralna parcialna sfinkterotomia a ne kato v Balgaria otdavna othvarlenata dilatacia na anusa koqto krie golemi riskove og seriozni usloznenia kato permanentno izpuskane na gas i fekalii poradi otslabvane na funkciata na anusa. Lateralnata sfinkterotomia predstavlqva malak razrez na analniq muskul, tuk sa6to mogat da vazniknat takiva uslozneniq no mnogo po malak procent . Pri dilataciqta okolo 18 % razvivat usloznenia.
Pri men problema e 4e sled razdaneto polu4ih hroni4en zapek koito nikoi ne moze da razbere kakva e pri4inata. Piq Lactulosa (Duphalac) v golemi dosi no ne mi pomaga. Polzvam fibri, leneno seme ama ne pomaga. Sega 6te probvam i zehtin pro4etoh tuk 4e se prepora4va. Zabravih za spomena 4e vinagi pri le4enie na fisuri tuk izpisvat Lactulosa za piene za da se omekotqt fekaliite koeto e neobhodima predpostavka za le4enie na fisurata. Metoda s Botox e mnogo efikasen no ne e navsqkade dostapen za6toto e skap i iziskva visoko kvalifisiran personal koito moze da postavi inzekciata . 
Здравейте! И аз се сдобих с фисура преди 3 месеца след раждането. Живея в Норвегия Осло  и реших да разказа как се лекува фисура тук. По принцип се предпочита винаги неоперативни метоги най напред. Мазане с Нитроглъцерин които отпуска спазъма на аналния сфинктер за да се подобри кръвоснабдяването на раничката и да може да зарастне. Защото при фисурите от болката се получава спазъм на аналния сфинктер които влошава кръвоснабдяването и се получава порочен кръг. Ако Нитроглъцерина не помогне (мъже се кан 3 месеца) се назначава инжектиране на Ботох дирекно в аналния мускул , Ботоха отпуска мускула и действа точно 3 месеца , ако е необходимо се повтаря инжекцията. На мен ми сложиха дирекно Ботох защото кърмя и не мога да ползвам Нитро. До операция се прибягва в краен случеи и то операцията е латерална парциална сфинктеротомия а не като в България отдавна отхвърлената дилатация на ануса която крие големи рискове ог сериозни усложнения като перманентно изпускане на gas и фекалий поради отслабване на функцията на ануса. Латералната сфинктеротомия представлява малък разрез на аналния мускул, тук също могат да възникнат такива усложнения но много по малък процент . При дилатацията около 18 % развиват усложнения.
При мен проблема е че след раждането получих хроничен запек които никoй не може да разбере каква е причината. Пия Лактулоса (Дуфалац) в големи доси но не ми помага. Ползвам фибри, ленено семе ама не помага. Сега ще пробвам и зехтин прочетох тук че се препоръчва. Забравих за спомена че винаги при лечение на фисури тук изписват Лактулоса за пиене за да се омекотят фекалиите което е необходима предпоставка за лечение на фисърата. Метода с Ботох е много ефикасен но не е навсякъде достъпен защото е скъп и изисква високо квалифисиран personal който може да постави инжекцията . 

 

# 579
  • Мнения: 0
Да де, ама ние тук само си говорим (а керванът си върви...) и няма оправяне.  newsm78 Защо и лекарите тук не предлагат нитроглицеринова  терапия? И в аптеките няма подобни лекарства.  И щом като дилатацията е отдавна отхвърлена защо у нас я практикуват?  Кой може да ни отговори?!?   newsm78

# 580
  • Мнения: 180
Pri4inata da se registriram i pi6a v tozi forum e 4e se vazmutih kato vidqh kak v Balgaria s leka raka se predlagat operacii a silno se samnqvam 4e se dava iz4erpatelna informacia za riskovete ot usloznenia ot tezi operacii. Sa6to taka 4etoh v foruma 4e nqkoi sa operirani s dilataciq na sfinktera a tozi operativen metod ve4e e otre4en zaradi 4estite uslozneniq koito se polu4avat ponqkoga kogato pasienta stane na 50-60 godini a imenno izpuskane na gazove i fekalii zaradi otslabenata funkcia na analnia sfikter. Samata operacia kakto e opisana v staria mi u4ebnik po hirurgia ot 95 godina predstavlqva nasilstvena dilataciq (raz6irene) na anusa pri koeto v analnia kanal se vkarvat posledovatelno 4 prasta i se zadarza 5-6 min. Iskreno se nadqvam tozi operativen metod da ne se prilaga ve4e v Balgaria za6toto golam procent  ot operiranite polu4avat usloznenia pod formata na otslaben kontroll na analnia sfinkter, opisano e v literaturata 4e 39 % polu4avat namalen kontroll po otno6enie na gas i 16 % po otno6enie na fekalii. Problema e 4e v Balgaria 4esto se predlagat operacii za6toto hirurga izhozda ne ot tova koe e nai dobro za pasienta a koe e nai dohodno i na smetka za samia hirurg. Zalko e 4e medicinata v Bg se e prevarnala pove4e v biznes otkolkoto da se pomaga na horata. Samata az sam lekar (ne hirurg) i sam dovolna 4e rabotq v Norvegiq kadeto lekarite se otnasqt po savsem drug na4in s pasientite. Tuk ima strahotni zakoni za za6tita pravata na pasienta i ako 4ovek se podlaga na operacia e dlazen hirurga da mu razqsni vsi4ki riskove, za6toto ako pasienta polu4i uslozneniq za koito ne e bil informiran moze da se stigne i do sadeben proces, a lekarite za razlika ot Balgaria tuk lekarite si ponasqt posledstviata ako se dopuskat grubi gre6ki.

Kogato az otidoh na hirurg tuk, toi mi razqsni vsi4ki alternativi za le4enie na fisurata, i spomena 4e ”edno vreme” se e pravila taka nare4enata dilataciq na sfinktera no ve4e ne se praktikuva. 6te se opitam da opi6a o6te vednaz po qsno kak se lekuvat fisurite tuk, sega beb4eto mi spi  i imam pove4e vreme.

1. Neoperativno le4enie v vsi4ki slu4ei se opitva nai napred. Klasikata e mazane s Nitroglycerin nqkolko sedmici za otpuskane na spazama na sfinktera i podobrqvane na kravosnabdqvaneto na rani4kata koqto ne moze da zarasne ako ne se kravosnabdqva dobre. Stava vapros za sa6tiq Nitro koito se izpolzva pri infarktite i raz6irqva kravonosnite sadove. Paralelno s tova dieta za da se omekotqt izprazneniqta zaedno s Lactulosa (Duphalac) koito dopalnitelno omekotqva fekaliite. Sa6to taka mazane s Xylokain gel predi izhozdane nai dobre 20 min predi tova. Xylokaina namalqva travmiraneto na fisurata pri izhozdane za6toto stava gladko i plazgavo a sa6to taka ako se namaze 20 min predi pose6tenieto na toaletnata deistva obezbolqva6to, t.e. namalqva ili pritapqva bolkata za6toto e mesten anestetik a imenno bolkata e pri4inata za spazama na sfinktera kojto pak doprinasq za vlo6eno kravosnabdqvane na rani4kata koqto ne moze da zarastne. Precizna higiena s izmivane i po vazmoznost da se zapazva mqstoto suho sa6to se prepora4va.

2. Ako Nitroglyserina ne pomogne se inzektira Botox direkno v analnia sfinkter, mnogo boleznena manipulacia no trae 1-2 min i az li4no smqtam e po tarpimo ot bolkite koito sam imala ot fisurata. V slu4ei 4e pasienta e rodilka karma4ka (kakto slu4eqt be6e s men) direkno se inzektira Botox za6toto Nitroglyserina se rezorbira mnogo barzo popada v kravoobra6tenieto na maikata a ot tam s karmata i v bebeto a ne e izvesno dali e vreden za decata, zatova se prepora4va da ne se izpolzva. Botoxa deistva to4no 3 meseca ako nqma rezultat, inzekciata se povtarq.


3. Operaciq v kraen slu4ei makar 4e dava dobar rezultat, za6toto edna operacia vinagi krie riskove ot permanentni uslozneniq kato uzpuskane na gas i fekalii. Operaciqta e lateralna  sfinkterotomiq koeto ozna4ava 4e se pravi malak razrez na analniq sfikter za da se namali spazama. Efekta e zna4itelno po golqm otkolkoto dilataciata, ima mnogo po malak risk ot uslozneniq i recidiv (vazvra6tane na fisurata). V vsi4ki slu4ei e vazno profilaktika na zapeka za da se izbegne recidiv.

Pri men botoxa ima6e mnogo dobar effekt i za edna sedmica vsi4ko ot6umq ama polu4ih zapek otnovo i fisurata pak se cepna, prokarvq i po4na da boli. Sega se borq s zapeka, mnogo sam dovolna 4e popadnah na tozi forum, mnogo dobri saveti namerih, otv4era po4nah zehtina i ve4e zapeka mi e po dobre:-) Pak i da moze 4ovek da spodeli opit i prezivqvaniq, taka de tova e delikaten vapros , ne moze da pokani6 sasedkata na kafe i da tragne6 da i razkazva6 za analnata si fisura:-)  Poneze mnogo diskusii procetoh tuk za i protiv operaciite , bih si pozvolila da vi posavetvam da se porazrovite za pove4e informacia i v 4uzdestranni saitove predi da se re6ite da se operirate, a i da IZISKVATE ot hirurka palna informacia za samata intervencia kakvo predstavlqva, riskove za usloznenia i t.n. Vseki pasient ima pravo na takava informacia.
Na vsi4ki zelaq ot cqloto si sarce kasmet i mnogo, mnogo ZDRAVE!
Моля пишете на кирилица . Мисля че постовете ви са много полезни за всички . Ползвайте писане на фонетика Simple Smile Благодаря за полезната информация   bouquet
Причината да се регистрирам и пиша в този форум е че се възмутих като видях как в България с лека рака се предлагат операции а силно се съмнявам че се дава изчерпателна информация за рисковете от усложнения от тези операции. Също така четох в форума че някои са оперирани с дилатация на сфинктера а този оперативен метод вече е отречен заради честите усложнения които се получават понякога когато пасиента стане на 50-60 години а именно изпускане на газове и фекалий заради отслабената функция на аналния сфиктер. Самата операция както е описана в стария ми учебник по хирургия от 95 година представлява насилствена дилатация (разширене) на ануса при което в аналния канал се вкарват последователно 4 пръста и се задържа 5-6 мин. Искрено се надявам този оперативен метод да не се прилага вече в България защото голам процент  от оперираните получават усложнения под формата на отслабен контролл на аналния сфинктер, описано е в литературата че 39 % получават намален контролл по отношение на gas и 16 % по отношение на фекалий. Проблема е че в България често се предлагат операции защото хирурга изхожда не от това кое е най добро за пасиента а кое е най доходно и на сметка за самия хирург. Жалко е че медицината в Бг се е превърнала повече в бизнес отколкото да се помага на хората. Самата аз съм лекар (не хирург) и съм доволна че работя в Норвегия където лекарите се отнасят по съвсем друг начин с пасиентите. Тук има страхотни закони за защита правата на пасиента и ако човек се подлага на операция е длъжен хирурга да му разясни всички рискове, защото ако пасиента получи усложнения за които не е бил информиран може да се стигне и до съдебен процес, а лекарите за разлика от България тук лекарите си понасят последствията ако се допускат груби грешки.

Когато аз отидох на хирург тук, той ми разясни всички алтернативи за лечение на фисърата, и спомена че ”едно време” се е правила така наречената дилатация на сфинктера но вече не се практикува. ще се опитам да опиша още веднъж по ясно как се лекуват фисурите тук, сега бебчето ми спи  и имам повече време.

1. Неоперативно лечение в всички случеи се опитва най напред. Класиката е мазане с Нитроглъцерин няколко седмици за отпускане на спазъма на сфинктера и подобряване на кръвоснабдяването на раничката която не може да зарасне ако не се кръвоснабдява добре. Става въпрос за същия Нитро които се използва при инфарктите и разширява кръвоносните съдове. Паралелно с това диета за да се омекотят изпражненията заедно с Лактулоса (Дуфалац) които допълнително омекотява фекалиите. Също така мазане с Хулокаин гел преди изхождане най добре 20 мин преди това. Хулокайна намалява травмирането на фисърата при изхождане защото става гладко и плъзгаво а също така ако се намазе 20 мин преди посещението на тоалетната действа обезболяващо, т.е. намалява или притъпява болката защото е местен анещетик а именно болката е причината за спазъма на сфинктера който пак допринася за влошено кръвоснабдяване на раничката която не може да зарастне. Прецизна хигиена с измиване и по възможност да се запазва мястото сухо също се препоръчва.

2. Ако Нитроглъсерина не помогне се инжектира Ботох дирекно в аналния сфинктер, много болезнена манипулация но трае 1-2 мин и аз лично смятам е по търпимо от болките които съм имала от фисърата. В случеи че пасиента е родилка кърмачка (както случеят беше с мен) дирекно се инжектира Ботох защото Нитроглъсерина се резорбира много бързо попада в кръвообращението на майката а от там с кармата и в бебето а не е извесно дали е вреден за децата, затова се препоръчва да не се използва. Ботоха действа точно 3 месеца ако няма резултат, инжекцията се повтаря.


3. Операция в краен случеи макар че дава добър резултат, защото една операция винаги крие рискове от перманентни усложнения като узпускане на gas и фекалий. Операцията е латерална  сфинктеротомия което означава че се прави малък разрез на аналния сфиктер за да се намали спазъма. Ефекта е значително по голям отколкото дилатацията, има много по малък риск от усложнения и рецидив (възвръщане на фисърата). В всички случеи е важно профилактика на запека за да се избегне рецидив.

При мен ботоха имаше много добър еффект и за една седмица всичко от6умя ама получих запек отново и фисърата пак се цепна, прокървя и почна да боли. Сега се боря с запека, много съм доволна че попаднах на този форум, много добри съвети намерих, отвчера почнах зехтина и вече запека ми е по добре:-) Пък и да може човек да сподели опит и преживявания, така де това е деликатен въпрос , не може да поканиш съседката на кафе и да тръгнеш да и разказваш за аналната си фисура:-)  Понеже много дискусии процетох тук за и против операциите , бих си позволила да ви посъветвам да се поразровите за повече информация и в чуждестранни сайтове преди да се решите да се оперирате, а и да ИЗИСКВАТЕ от хирурка пълна информация за самата интервенция какво представлява, рискове за усложнения и т.н. Всеки пасиент има право на такава информация.
На всички желая от цялото си сърце късмет и много, много ЗДРАВЕ!
 

 
 

 

# 581
  • Мнения: 0
Попаднах на интересна статия! Копирам част от нея:

Аналните фисури могат да бъдат остри и хронични. При острите фисури, разцепването на анодермата е настъпило скоро, техните ръбове са остри и обикновено са по-плитки.
Хроничните фисури са с голяма продължителност, ръбовете им са гладки с фиброза, по-дълбоки са, често отдолу се вижда вътрешният анален сфиктер, обикновено в горният им край има хипертрофирала анална папила, а в долния – на нивото на външния анален ръб има кожна висулка.
 
Клинична картина
 Пациентите се оплакват от болка по време на дефекация, като често тя е много силна и някои я сравняват като "изхождане на бръснарски ножчета". Обикновено болката продължава и след акта на дефекацията. Много често върху тоалетната хартия се наблюдава различно количество(обикновено малко) ясна кръв.
Диагнозата се поставя чрез оглед, като в някои случаи може да се наложи и ректоскопия.

Лечение
Стартира със смекчаващи фекалните маси медикаменти и прием на повече течности с оглед превенция на запека. Тези мероприятия имат частичен ефект и то при острите анални фисури.
Във връзка с установените промени в кръвотока при аналните фисури, съвременните терапевтични методи са насочени към локално прилагане на вазодилататиращи медикаменти.
Един от първите медикаменти използвани в тази посока е нитроглицериновият крем. Резултатите с него са обнадеждаващи, но за съжаление употребата му е свързана със странични явления като главоболие, което често е много силно изразено.
Ето защо това наложи търсенето на нови медикаменти за лечение, с подобен механизъм на действие. Така се стигна до създаването на кремове с калциеви антагонисти. Калциевите антагонисти са група медикаменти, които класически се използват за лечение на артериална хипертония, тъй като водят до съдова и гладкомускулна дилатация. При тяхното локално приложение, те водят не само до вазодилатация, но и намаляват спазъма на аналния сфинктер.
При приложението им като крем (Дилтиазем) в едно проучване на пациенти с анални фисури, които не са се повлияли от терапия с нитроглицеринов срем, при половината от тях фисурите са били излекувани. Освен това при тези болни честотата на страничните ефекти(главоболие) е била много по-ниска, отколкото при лечението с нитроглицерин. Ето защо все повече надежди се възлагат на лечението с тях.
Друг вариант на лечение е инжектирането на ботулинов токсин в аналния сфиктер. Резултатите с него също са добри, но за съжаление все още няма консенсус за дозата, доста скъп е и дълготрайността на успеха не е ясен.
Хирургичните методи за лечение са основно два. Първият е класическият метод на Lord, който се състои в дилатация на ануса. Резултатите с него не са лоши, но основните проблеми свързани с приложението му са свързани с нарушена фунция на сфиктерите и последваща фекална инконтиненция. По-съвременен метод на хирургично лечение е латералната(странична) сфиктеректомия. Тя се състои в преязване на вътрешния анален сфиктер. Резултатите от нея са много добри, но съществува риск от фекална инконтиненция, макар и значително по-малка, отколкото при процедурата на Lord. Във връзка с това, според експертите в областта, лечението на аналните фисури трябва да стартира с фармакологична терапия (най-добре крем с калциев антагонист) – заради много по-добрия профил на безопасност, като при неуспех на фармакологичната терапия, болните да се насочат към хирургично лечение.

Клиниката по пропедевтика на вътрешните болести – отделение по гастроентерология към Александровска болница предлага възможност за лечение на аналните фисури с кремове, съдържащи калциев антагонист (Дилтиазем).
Автор на статията: доктор Петър Илиев Янков

# 582
  • Мнения: 20
4udesno Espo 4e si q namerila tazi statia, mnogo dobre v neq e opisano savremennite metodi za le4enie, sa6tite se polzvat i tuk v Norvegia. Tuk se polzva kakto pisah po rano osnovno Nitroglycerinovata maz no pri le4enieto s nitro preparati mnogo 4esto strani4en effekt e glavobolieto koeto 4esto e samo v na4aloto i namalqva no pri nqkoi e tolkova intenzivno 4e ne mogat da polzvat Nitroglycerin. Togava se pribqgva do Kalciev antagonist (Nifedipin ili Diltiazem ). Tuk sa6to se govori 4e le4enieto s kalciel antagonist e s po malko strani4ni efekti, no se polzva za sega po rqdko za6toto nqma mnogo opit s nego (sravnitelno novo e). Opredeleno si zasluzava da se poseti tozi lekar ili tazi klinika. Za6toto kakvoto i da si govorim 3 ne6ta sa neobhodime za da zazdravee fisurata a tova e:
1 Otpuskane na sfinktera (nitro, kalciev antagonist, botox, ili operaciq) efekta pri vsi4ki e otpuskane na spazama na analniq sfinkter, koeto e absolutno neobhodima predpostavka za da moze fisurata da zazdravee.
2 Izprazneniqta da se poddarzat meki dokato fisurata zazdravee, za6toto ako sa tvardi, fisurata 6te prodalzi da se travmira, raztqga i tova pak 6te dovede do spazam. A i nikoq rana ne moze da zazdravee ako se raztqga neprekasnato. Tova se postiga s dieta i /ili Duphalac koito izdarpva voda v 4revnia trakt.
3 Dobra higiena na saotvetnata oblast
Pri ostrite fisuri moze samo s dieta i omekotqvane na fekaliite da se izlekuva 4ovek , no pri hroni4nite trqbva da se lekuva spazama na sfinktera.
Vsi4ki drugi mehlem4eta za lokalno prilozenie kato vitamin4eta, antibiot4ni krem4eta i t.n., mogat vremenno da podobrqt simptomite no nqma da izlekuvat fisurata. A kortokosteroidni kremove dori sa protivopokazani.
Ako az ziveeh v Balgariq opredeleno bih govorila s tozi lekar koito e napisal tazi statia.
Az se nadqvam sas sledva6tata inzekciq botox da se opravq , ako ne kato sprq da karmq 6te probvam s Nitroglycerin. Pri men problema e 4e imam tvardi fekalii sed razdaneto i se nadqvam tova da se opravi kato sprq da karmq. I tuk iskam da popitam dali nqkoi ot maikite sa imali sa6tiq problem -(zapek ili  tvardi izpraznenie po vreme na karmene) Makar 4e az piq mnogo voda i te4nosti mislq 4e karmeneto e pri4inata za moq zapek.

Espo kade mozem da namerim tazi statia koqto si kopirala tuk za da q pro4etem cqlata?

Pozdravi na vsi4ki i uspeh v le4enieto! Teodora
Sazalqvam pak na latineca pi6a , no neznaq kak da obra6tam na kirilica. 4akam da polu4a ot Balgariq klaviatura na kirilica tezi dni.


# 583
  • Мнения: 0
www.media.framar.bg/Научни публикации


# 584
  • Мнения: 180
Здравейте ! След като моята фисура след 3 месечна почивка пак ми напомни за себе си Sad и провали  всичките ми  планове за пътуване  #2gunfire .... от вчера започнах с  нитроглицеринова маз. Приготвена е в аптека в чужбина - 0.2 % нитроглицерин във вазелин. Няма нищо друго . Само дето не мога да определя дозата която да слагам. От жегата вазелина се разтапя в кутийката и трябва да стои в хладилник . . Иначе в инструкциите на готовите кремове пише да се изстиска 2. 5 см от тубата. Правя опити да купя от фабрично произведените в Европа и Америка. Ще давам информация как се развиват нещата. Някой да сподели кога да мажа и дали е нужно прилагането на още нещо заздравяващо  newsm78.

Общи условия

Активация на акаунт