Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Клюкарник
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 17 отговора

Пловдив

Такъв се оказа въпроса на един 6 годишен малчуган за мен , а именно "Как диша пилето в яйцето"? Ха , сега де !?! А и не намерих нищо на български в нета да прочета.
Та ако някой знае нещо да ми каже.
« Последна редакция: сб, 05 май 2007, 20:23 от renci »
Цитирай

UK

По яйцето има дупки, покажи му как като се вари излизат балончета от него... Или недей, току виж помислило детето че вариш пилето живо.
Цитирай

Варна

Както бебето в корема на майка си
Цитирай

Пловдив

Умно , ама според мен неверно.Там кръвта на майката разнася кислорода който тя вдишва.А при яйцето няма кръвоносна система на мама /така си мисля/, а и черупката и вътрешната ципа не са ли проблем за влизане на кислород?
Цитирай

София

О, Боже!!! Никога не съм се замисляла... Егати въпроса...като: Къде свършва Космоса? Само дето за пилето има отговор, ама за Космоса.... Rolling Eyes
Цитирай

Here,doing nothing is doing something,and it's a good feeling.Ум се с пари не купува,а най-много пари струва.Красотата не е симетрия, красотата е хармония.U must immerse urself in an unfamiliar world,in order to truly understand,ur own."The univ

Eto kakvo namerih i nauchih Smile

http://www.saburchill.com/chapters/chap0035.html

During the last two days the chick inside the egg begins to breathe with its lungs for the first time. To do this it needs an air supply inside the egg shell. At the round end of the egg there is an air space. The chick makes a hole in this air space so that it can now breathe. The chick also calls to the hen through the shell. The hen, therefore, knows that the egg will soon hatch.
Цитирай

Умно , ама според мен неверно.Там кръвта на майката разнася кислорода който тя вдишва.А при яйцето няма кръвоносна система на мама /така си мисля/, а и черупката и вътрешната ципа не са ли проблем за влизане на кислород?

правилно мислиш, те са птици, не са бозайници.
« Последна редакция: сб, 05 май 2007, 20:11 от Lennie »
Цитирай

София

Дано да ти помогне  33uu:
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%AF%D0%B9%D1%86%D0%B5_%28%D1%85% … B0%D0%BD%D0%B0%29
Цитирай

На такива въпроси отговарям - като станеш голям ще разбереш  Crazy
Цитирай

Белгия/София

Без да задълбаваш в науката, просто обясни на детенцето, че на пиленцето къщичката му е яйцето и както във вашата къща има въздух и дишате, така и в неговата има достатъчно въздух за него. Засега ще му е достатъчно и логично.  Smile

Иначе бз е намерила обяснението, и аз не знах, така че й благодаря за инфото  Peace
Цитирай

Пловдив

Eto kakvo namerih i nauchih Smile

http://www.saburchill.com/chapters/chap0035.html

During the last two days the chick inside the egg begins to breathe with its lungs for the first time. To do this it needs an air supply inside the egg shell. At the round end of the egg there is an air space. The chick makes a hole in this air space so that it can now breathe. The chick also calls to the hen through the shell. The hen, therefore, knows that the egg will soon hatch.

Това е добро , ама  Mr. Green ми обясни нещата в последните два дни , а преди това като няма ни кръв нито кой да я движи???
Цитирай

Пловдив

Без да задълбаваш в науката, просто обясни на детенцето, че на пиленцето къщичката му е яйцето и както във вашата къща има въздух и дишате, така и в неговата има достатъчно въздух за него. Засега ще му е достатъчно и логично.  Smile

Мдаааа! Ама искам и аз да знам ! А това обяснение вече не ме задоволява  Wink
OFF
Между другото пише мъжа на Ренци , щот си забравих паролата  Rolling Eyes
Цитирай

На такива въпроси отговарям - като станеш голям ще разбереш  Crazy

Или - питай татко си.  Crazy
Цитирай

Белгия/София

Между другото пише мъжа на Ренци , щот си забравих паролата  Rolling Eyes

Аааа,  Mad , ами ако някоя от нас вземе да пита Ренци как е еди кой, еди кой си, пък то все не си ти, а?  Crossing Arms

Laughing
Цитирай

Sofia

Децата задават понякога ега ти въпорсите. Моят син като ме попита нещо, което не знам как да му отговоря му казвам ето това
прехвърлям топката на мъжа ми  Mr. Green
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 17 отговора