Секцио и помощ в отглеждането на дете

  • 2 041
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 790
А може ли да попитам (извинявам се предварително, че пиша в тази тема), предстои ми операция от киста, която предполагам наподобява тази при секциото (поне така ми казаха, че разрезът ще е 5см.), при секциото колко е разрезът - по-голям ли е? Имампредвид точно за времето което ще ми е необходимо за възстановяването след операцията, защото ми предстоят доста събития след това, и се надявам до 2 седмици да съм кукуряк. като прочетох написаното от мамите раждали със секцио се успокоих много, предполагах, че е необходим по-дълъг период за възстаовяване.

Ооо, за 2-3 дни ще си съвсем добре, а за 2 седмици ще си забравила. Въобще не му мисли. Вече са ти казали - разрезът е около 10-12 см за секцио. Пожелавам ти успех и дано всичко е наред!  Praynig

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
Аз също отказах помощ и мога да кажа, че въобще не съм имала нужда някой да ми помага.Единствено в началото мъжа ми простираше и пускаше прахосмукачката.Сигурно и в други домакински дейности ми е помагал,но не се сещам сега.

# 17
  • Мнения: 3 216
То май при тези със секцио по няма опасност от изпадане, защото не са минали през родилни мъки и напъване, а май тези неща именно предизвикват  изсипването 

Разбира се,че има опасност-та това е коремна операция,една от най-"кьрвавите "операции ooooh! а и мьките след операцията-контрахирането на матката и разрязаните мускули могат да бьдат по-болезнение от родилните-зависи от организма.

Последна редакция: нд, 06 май 2007, 00:52 от kremena

# 18
  • Мнения: 667
След като се прибрах у дома през първата седмица получих помощ за чистенето и простирането - беше напълно достатъчно. Мисля, че няма да е проблем и сама да се справиш, просто внимавай повечко.
От
А може ли да попитам (извинявам се предварително, че пиша в тази тема), предстои ми операция от киста, която предполагам наподобява тази при секциото (поне така ми казаха, че разрезът ще е 5см.), при секциото колко е разрезът - по-голям ли е? Имампредвид точно за времето което ще ми е необходимо за възстановяването след операцията, защото ми предстоят доста събития след това, и се надявам до 2 седмици да съм кукуряк. като прочетох написаното от мамите раждали със секцио се успокоих много, предполагах, че е необходим по-дълъг период за възстаовяване.
След моето секцио лежах с едно момиче с такава операция -  много по-бързо се възстанови - изписаха я на 3-ия ден. Но не само разрезът е по-малък в сравнение със секциото, а и самата операция за кисти е по-лека. Това момиче, за което писах, дойде за сваляне на конци на 5-ия ден като е вървяла пеша няколко км.

# 19
  • Мнения: 2 746
Ей, браво бе момичета, то тука имало много суперменки / суперженки, де /.Не се заяждам, но искрено се чудя, как така мили майчета, които сте били съвсем сами и никой не е помагал, как така се оправяхте самички със всичко след секциото ??? Ами че това е готвене, пране, чистене, миене на чинии, да не говорим за пазаруването, къпане на бебе, разходки на бебе и т.н. и т.н.
Аз също не търпя баби, защото с първото дете направо ми отровиха нервите, но все пак смятам че е разумно, поне 2 седмици след секцио да има някой помощник вкъщи.

# 20
  • Мнения: 3 216
Ей, браво бе момичета, то тука имало много суперменки / суперженки, де /.Не се заяждам, но искрено се чудя, как така мили майчета, които сте били съвсем сами и никой не е помагал, как така се оправяхте самички със всичко след секциото ??? Ами че това е готвене, пране, чистене, миене на чинии, да не говорим за пазаруването, къпане на бебе, разходки на бебе и т.н. и т.н.
Аз също не търпя баби, защото с първото дете направо ми отровиха нервите, но все пак смятам че е разумно, поне 2 седмици след секцио да има някой помощник вкъщи.

таткото може  помага достатьчно,а и разходките в началото не са задьлжителни,някой изкарват бебетата след 20-я ден.

# 21
  • Мнения: 9 903
Ей, браво бе момичета, то тука имало много суперменки / суперженки, де /.Не се заяждам, но искрено се чудя, как така мили майчета, които сте били съвсем сами и никой не е помагал, как така се оправяхте самички със всичко след секциото ??? Ами че това е готвене, пране, чистене, миене на чинии, да не говорим за пазаруването, къпане на бебе, разходки на бебе и т.н. и т.н.
Аз също не търпя баби, защото с първото дете направо ми отровиха нервите, но все пак смятам че е разумно, поне 2 седмици след секцио да има някой помощник вкъщи.

аз пък винаги съм се чудела какво толкова има по отглеждането на едно бебе, та да не ти остава време за нищо друго. Също съвсем искрено. Това, дето по цял ден трябва да му обръщаш внимание и не можеш да идеш до тоалетната,  си е жив фолклор за мен/изключвам наистина особено тежки случаи/.

И тогава винаги си мисля - а как се справят самотните майки и майките на близнаци? Щом те правят всичко успешно, защо останалите да не могат.

# 22
  • Мнения: 3 216
Ей, браво бе момичета, то тука имало много суперменки / суперженки, де /.Не се заяждам, но искрено се чудя, как така мили майчета, които сте били съвсем сами и никой не е помагал, как така се оправяхте самички със всичко след секциото ??? Ами че това е готвене, пране, чистене, миене на чинии, да не говорим за пазаруването, къпане на бебе, разходки на бебе и т.н. и т.н.
Аз също не търпя баби, защото с първото дете направо ми отровиха нервите, но все пак смятам че е разумно, поне 2 седмици след секцио да има някой помощник вкъщи.

аз пък винаги съм се чудела какво толкова има по отглеждането на едно бебе, та да не ти остава време за нищо друго. Също съвсем искрено. Това, дето по цял ден трябва да му обръщаш внимание и не можеш да идеш до тоалетната,  си е жив фолклор за мен/изключвам наистина особено тежки случаи/.

И тогава винаги си мисля - а как се справят самотните майки и майките на близнаци? Щом те правят всичко успешно, защо останалите да не могат.

Много точно казано. Peace

# 23
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Ей, браво бе момичета, то тука имало много суперменки / суперженки, де /.Не се заяждам, но искрено се чудя, как така мили майчета, които сте били съвсем сами и никой не е помагал, как така се оправяхте самички със всичко след секциото ??? Ами че това е готвене, пране, чистене, миене на чинии, да не говорим за пазаруването, къпане на бебе, разходки на бебе и т.н. и т.н.
Аз също не търпя баби, защото с първото дете направо ми отровиха нервите, но все пак смятам че е разумно, поне 2 седмици след секцио да има някой помощник вкъщи.
Единствения човек който ми е помагал е мъжът ми. Той приготвяше ваничката и къпеше бебето и ми помагаше за количката, когато трябваше да излизаме на разходка. Друга помощ, честно не мисля, че е необходима, ако операцията е преминала успешно и няма никакви усложнения след нея.

# 24
  • Мнения: 2 746
Ей, браво бе момичета, то тука имало много суперменки / суперженки, де /.Не се заяждам, но искрено се чудя, как така мили майчета, които сте били съвсем сами и никой не е помагал, как така се оправяхте самички със всичко след секциото ??? Ами че това е готвене, пране, чистене, миене на чинии, да не говорим за пазаруването, къпане на бебе, разходки на бебе и т.н. и т.н.
Аз също не търпя баби, защото с първото дете направо ми отровиха нервите, но все пак смятам че е разумно, поне 2 седмици след секцио да има някой помощник вкъщи.

аз пък винаги съм се чудела какво толкова има по отглеждането на едно бебе, та да не ти остава време за нищо друго. Също съвсем искрено. Това, дето по цял ден трябва да му обръщаш внимание и не можеш да идеш до тоалетната,  си е жив фолклор за мен/изключвам наистина особено тежки случаи/.

Ами едно новородено бебе има нужда от цялото внимание на мама! Никак не е добре мамчето да е преуморена и изнервена, нали? Mr. Green

# 25
  • Мнения: 9 903
[Ами едно новородено бебе има нужда от цялото внимание на мама! Никак не е добре мамчето да е преуморена и изнервена, нали? Mr. Green
не може цялото внимание на мама да е за бебето, каквото и да казват последователите на привързаното родителство. Бебето е най-важно, но не замества всичко останало. Мама пък не бива да възприема чистенето и готвенето и останалите неща като досадни задължения. това са си неща, които ни съпътстват цял живот и са като ходенето в тоалетна. А едно добро разпределение на времето върши добра работа. Умора ще има, но не и преумора.

# 26
  • Мнения: 3 425
Сама се справих от 1вия ден на детето от пазаруване до хвърляне на боклука....не виждам нищо суперуомънско...справяш се и това е...въпрос на организация  Peace
Освен ако нямаш усложнения....внимавай да не вдигаш тежко и ако те придърпа сядаш да си починеш...съсредоточаваш се върху най-наложителните неща и т'ва е  Peace

Успех  Peace

Последна редакция: нд, 06 май 2007, 10:20 от Kaлa(Bella13)

# 27
  • Мнения: 3 216

Ами едно новородено бебе има нужда от цялото внимание на мама! Никак не е добре мамчето да е преуморена и изнервена, нали? Mr. Green

Точно ,за да не е преуморено и изнервено мамчето има нужда да прави и неща различни от грижите за бебето,разнообразие,а и миисльта й трябва да е достьтьчно заангажирана с различни неща ,а не да седи само до бебето и да мисли-диша ли,не диша ли и работи от сорта. Сьщо така е редно да обрьща и внимание на таткото и себеси,да се погрижи за вьншния си вид,да се среща с приятели и други такива.
А и никой не може да ме убеди,че грижите около новороденото могат да ти отнемат цялото време-та то само спи и яде, и плаче понякога.
ПО вашата логика като проходи и започне да пипа навсякьде ще трябват поне 3 -ма гледачи,защото тогава си наистина ангажиран всяка минута и го следиш вьв всеки един момент какво ще лапне,какво ще пипне,кьдеще падне и т.н.

# 28
  • Мнения: X
здравей, и аз раждах със секцио. от изписването правих всичко сама, таткото беше  вкъщи  няколко дена, той пое къпането,но всичко друго върших аз. майка ми беше тук, но тя се страхуваше и тя въобще не помагаше нищо,тя си беше на курорт у нас, даже аз трябваше и нея да обслужвам, да правя закуска,кафе .....няма страшно,аз мисля че е много по добре човек да се оправя сам.дъщеря ми е на една годинка и се гледаме сами,вечер с таткото, вярно че съм изморена,но не се оплаквам, напротив  това са най щастливите мигове от моя живот.успех

# 29
  • Мнения: 2 746
"Точно ,за да не е преуморено и изнервено мамчето има нужда да прави и неща различни от грижите за бебето,разнообразие,а и миисльта й трябва да е достьтьчно заангажирана с различни неща ,а не да седи само до бебето и да мисли-диша ли,не диша ли и работи от сорта. Сьщо така е редно да обрьща и внимание на таткото и себеси,да се погрижи за вьншния си вид,да се среща с приятели и други такива."

Да, чудесно, но за да се осъществят всички тези странични дейности, трябва да има някой, например, на когото да оставиш бебето за малко, нали?
А това само по себе си води до извода, че все пак някой помага отстраниии ......  Wink

Общи условия

Активация на акаунт