Секцио и помощ в отглеждането на дете

  • 2 039
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 377
Има ли майки родили секцио и в същото време да са нямали кой да им помага в началото, когато това е наложително? Praynig

# 1
  • Мнения: 5 790
Не виждам защо да е наложително, освен ако нямаш усложнения от секциото, което не ти пожелавам. На 7-мия ден ме изписаха от болницата и не ми е помагал никой с нищо. Не се настройвай, че ще ти е тежко след операцията, защото моментът тук /поне при мен/ беше психологически по-скоро. Физическата болка минава за 1-2 зо 3 дни. Само гледай да не вдигаш много тежко и няма да има никакъв проблем.

# 2
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз родих със секцио и не желаех никой да ми се мотае в къщата ми под предлог,че ми помага.Болките минават за 4-5 дни,когато се прибрах вкъщи си бях напълно нормален човек,способен да се грижи за семейството си.Даже веднага си измих пода навсякъде и изгладих прането.След това мъжа ми замина за 1 месец в командировка-оживяхме...

# 3
  • Мнения: 1 555
Да има! Още когато излязохме от болницата си останахме самички още на другия ден и никой не ми е помагал ама за абсолютно нищо, вдигах тежко колкото ми позволяваха силите, на 15 ден смакнах бебчо от 3 етаж пеша по стълбите с тежката зимна количка и ей такива работи ! Само като си погледнех детето и то ме зареждаше със страшна воля и енергия да се боря  Heart Eyes А и не съм от тези, които позволяват да им се бъркат в живота, пък да не говорим в отглеждането на дете ни ! Не казвам, че не е трудно и че не ми е ставало лошо, но да ти кажа самостоятелното отглеждане още в самото начало не ти позволява да се отдадеш на депресивни следродилни състояния, а те държи в пълна кондиция ! Не го мисли всичко ще бъде наред, а се радвай на живота !!!!!!!!

# 4
  • София
  • Мнения: 1 750
Както са казали хората "Кучето скача според тоягата". Като няма кой да ти помага ще се мобилизираш и ще се справиш сама, сигурна съм. Всичко е въпрос на нагласа.  Peace
Родих секцио, на 5-я ден ме изписаха. От първия ден вкъщи правех почти всичко сама. Майка ми помагаше най-много с гладенето.

# 5
  • Мнения: 377
Питам, щото чета най-различни неща - за отваряне на шевове вследствие на вдигане на тежко и т.н. А пък сега съм в края на 8-ми месец и си чистя сама стаята, а майка ми само стои настрана и ми вика "Не се напъвай, не се наъпвай, аз ще изчистя, знаеш ли ква беля можеш да си докараш" и само акъл дава, без да се спусне да помогне, а аз на мръсно не мога да живея.

# 6
  • София
  • Мнения: 6 011
Така,както го описваш-май и в момента никой не ти помага.След раждането,според мен,е по-добре вкъщи да се само мама,тати и бебе.Иначе настава голяма суматоха,аз лично бях в следродилна депресия,плачех и всичко ме дразнеше...
Ако таткото си остане вкъщи първите дни поне-на теб няма да ти се наложи да вдигаш нищо по-тежко от бебето.Аз също излизам сама със зимната количка от 11-ия ден на бебо.Истината е,че трябва да се пазиш физически,но също така ще имаш нужда и от почивка психически.Щом майка ти/или който и да е,при мен беше свекървата  Mr. Green/ те дразни от сега-повярвай ми,след раждането ще се дразниш 100 пъти повече от тези хора и досадните им съвети и напътствия,който те предлагат вместо реална помощ в домакинството.
Ще се справиш!:hug:

# 7
  • София
  • Мнения: 1 750
Трябва да внимаваш с пренатоварването и вдигането на тежко. Но след секциото спокойно ще можеш да обслужваш бебето и себе си. За по-тежките неща предполагам ще можеш да разчиташ на съпруга ти.
А ако искаш майка ти или някой друг да ти помагат им го кажи направо, не чакай някой сам да се сети  Wink

# 8
  • Мнения: 669
А може ли да попитам (извинявам се предварително, че пиша в тази тема), предстои ми операция от киста, която предполагам наподобява тази при секциото (поне така ми казаха, че разрезът ще е 5см.), при секциото колко е разрезът - по-голям ли е? Имампредвид точно за времето което ще ми е необходимо за възстановяването след операцията, защото ми предстоят доста събития след това, и се надявам до 2 седмици да съм кукуряк. като прочетох написаното от мамите раждали със секцио се успокоих много, предполагах, че е необходим по-дълъг период за възстаовяване.

# 9
  • Мнения: 3 216
Не е необходимо.
Аз се справях сьс всичко сама,даже веднага като ни изписаха направих едно здраво чистене на цялата кьща.

# 10
  • София
  • Мнения: 6 011
Разрезът при секцио е около 10-12 см.Всъщност е колкото разкритие при нормално раждане,все пак бебето трябва да излезне,нали? Laughing
До 2 седмици ще си кукуряк и още как! Hug

# 11
  • Мнения: 2 757
И мен ме интересува темата и се радвам, че има оцелели след секцио и сами с бебе после. Знам че до 40 ден поне не трябва да се вдига тежко, но то се отнася за жени родили нормално, за да не им изпаднат червата. То май при тези със секцио по няма опасност от изпадане, защото не са минали през родилни мъки и напъване, а май тези неща именно предизвикват  изсипването  newsm78. Ако някой е по в час с изсипване може да се включи - аз само предполагам

# 12
  • Мнения: 959
Не че нямаше,кой да ми помага,но изобщо не изпитах нужда от помощ и я отказах.Спокойно можеш да си вдигаш бебето и да се грижиш за него.Просто трябва да се пазиш за другите неща.

# 13
  • Мнения: 1 467
Не се прави на супер мама и домакиня едновременно. Гледай си бебето, къщата и тежките неща ще почакат. На мен ми казаха, че ми позволяват да си вдигам единствено бебето, щом лекарите така казват, трябва да се внимава. Само след месец ще започнеш всичко да си правиш, както преди. Това е моя съвет.

# 14
  • Мнения: 9 900
И мен ме интересува темата и се радвам, че има оцелели след секцио и сами с бебе после. Знам че до 40 ден поне не трябва да се вдига тежко, но то се отнася за жени родили нормално, за да не им изпаднат червата. То май при тези със секцио по няма опасност от изпадане, защото не са минали през родилни мъки и напъване, а май тези неща именно предизвикват  изсипването  newsm78. Ако някой е по в час с изсипване може да се включи - аз само предполагам

има, има оцелели. Въпреки че с три деца, от които двете близнаци не си го представям Simple Smile
за вдигането на тежко - и при секциото трябва пазене, за да не се отвори раната. Мускулите все пак  са отпуснати. и пак можеш да си докараш беля, вкл. херния.

но като цяло не е страшно, наистина е най-добре да сте си мама, тати и бебето. Помагачите нагнетяват излишно обстановката.

Общи условия

Активация на акаунт