Какво е АМ ?

  • 2 615
  • 15
  •   1
Отговори
Искам някой точно да ми обясни какво представлява АМ?

# 1
  • Мнения: 498
Т'ва сериозно ли? Shocked

# 2
  • Мнения: 214
Ами ще се направя на любезна и ще ти отговоря АМ е адаптирано мляко няма значение дали е НАН или нещо друго

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Форумски жаргон - просто съкращение от думите адаптирано мляко. Момичетата толкова са свикнали, че не им прави впечатление, но за човек извън форумите наистина може да е трудно да схване от какво е съчетанието (срещала съм въпроса поне няколко пъти и в други форуми, така че явно не е чак толкова очевидно, както ни се струва).

# 4
  • София
  • Мнения: 622
Ми пита момичето, какво толкова. Аз първия път,когато срещнах съкращението се замислих и от контекста нагласих нещата. Пробвайте да влезете в аптека и да поискате АМ- едно майче така беше направило и аптекарката казала, че за такова чудо не е чувала  Joy

# 5
  • Мнения: 1 586
Аз на времето пък доста се чудех каква е тая "формула" за бебета  Laughing.

# 6
  • Мнения: 498
наистина е възможно да не знае момичето!Още повече ако е бъдеща мама!  bouquet

# 7
  • София
  • Мнения: 958
 И аз когато за първи път го срещнах във форума попитах момичетата от отчетните (или от захранване, не си спомням) , що е това АМ???? newsm78
На кърма сме и дотогава не бях и чувала това съкращение.  Laughing

# 8
  • Мнения: 289
Аз за АМ се ориентирах сравнително лесно, но пък АБ и АБКМ ме позатрудниха  Mr. Green

# 9
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Аз за АМ се ориентирах сравнително лесно, но пък АБ и АБКМ ме позатрудниха  Mr. Green
Аз и досега знам само какво представлява АБКМ - по обясненията на съфорумките, но в буквален превод на съкращението не знам какво е точно

# 10
  • София
  • Мнения: 12 220
   АБКМ - алергия към белтъка на кравето мляко. Има статиика в Библиотеката
   Цитат от една книжка 
   Съвременните адаптирани млека са произведени на базата на кравето мляко, което е най-достъпно. Неговият състав се адаптира в количествено и качествено отношение към състава на майчината кърма, която се приема за еталон. В общи линии адаптирането и модифицирането се състоят в следното:
- Намалява се количеството на белтъчините в кравето мляко от два до три пъти и се променя съотношението между казеина и белтъчините на суроватката, така че с прибавка на белтъчини от съроватката последните започвад да ревалиран над казеина както е в майчината кърма.
- Заменя се голяма част от млечната мазнина (кравето масло) с растително масло - полмово, кокосово, слънчогледово, царевично и други, които са източник на есенциални ненаситени мастни киселини, необходими за малкото бебе.
- Добавя се млечна захар , за да се достигне съдържанието и в майчината кърма.
-Намаляват се значително солите, които са в голямо количество в кравето мляко, и се променя съотношението между калция и фосфора, така че тези важни макроелементи да се усвояват по-пълно.
- Добавят се микроелементи: желязо, цинк, мед, йод, манган, флуор, селен и други, така че да се задоволят оптимално нуждите на растящото дете.
- Добавят се всички витамини, необходими за нормалното развитие на детето.
- Добавят се други биологично ценни съставки, които се съдържат в майчината кърма, но липсват в кравето мляко.

# 11
  • Мнения: 4 242
   АБКМ - алергия към белтъка на кравето мляко. Има статиика в Библиотеката
   Цитат от една книжка 
   Съвременните адаптирани млека са произведени на базата на кравето мляко, което е най-достъпно. Неговият състав се адаптира в количествено и качествено отношение към състава на майчината кърма, която се приема за еталон. В общи линии адаптирането и модифицирането се състоят в следното:
- Намалява се количеството на белтъчините в кравето мляко от два до три пъти и се променя съотношението между казеина и белтъчините на суроватката, така че с прибавка на белтъчини от съроватката последните започвад да ревалиран над казеина както е в майчината кърма.
- Заменя се голяма част от млечната мазнина (кравето масло) с растително масло - полмово, кокосово, слънчогледово, царевично и други, които са източник на есенциални ненаситени мастни киселини, необходими за малкото бебе.
- Добавя се млечна захар , за да се достигне съдържанието и в майчината кърма.
-Намаляват се значително солите, които са в голямо количество в кравето мляко, и се променя съотношението между калция и фосфора, така че тези важни макроелементи да се усвояват по-пълно.
- Добавят се микроелементи: желязо, цинк, мед, йод, манган, флуор, селен и други, така че да се задоволят оптимално нуждите на растящото дете.
- Добавят се всички витамини, необходими за нормалното развитие на детето.
- Добавят се други биологично ценни съставки, които се съдържат в майчината кърма, но липсват в кравето мляко.

Добавят добавят ама... до никъде не я докарват  Grinning Саде левкоцити не са турили още  Joy

# 12
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 913
Смеят се някои, ама и аз навремето не знаех не само наименованията като  АМ, формула и т.н., ами и какво представлява това чудо. Течно ли е, твърдо ли е, на прах ли е? В буркани, в шишета, в кутии ли го продават? В аптеки, в магазини? Аз и до сега не съм виждала какво има в кутиите с АМ. Само разтворено в шише знам какво представлява.  Embarassed

# 13
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 792
У Щатско продават и готова разтворена смес в пликчета, съм чела - ако искаш навън да храниш, но това да не включва непременно жонглиране с изварена вода, шишета и кутии АМ - кръц! пликчето и готово.

# 14
  • Мнения: 2 829
О, у щатско в болницата имаха не пликчета, ами малки бурканчета с формула. Щтрак, отвиват капачката, завиват биберон за еднократна употреба и бут- в устата на бебето. После каквото остане-направо в кофата за боклук.
Ама най-лесно се носи забъркано готово мляко, стоплено на подходяща температура в гърдите Grinning

Общи условия

Активация на акаунт