Предучилишна подготовка в училище или в детската градина.

  • 5 758
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 72
Моля дайте съвет къде е по добре.
Интересува ме по скоро от гледна точка на обучението.
Ако някой има представа моля да каже.

# 1
  • Мнения: 1 652
Според мен има значение учителката т.е колко добра е учителката , а не къде да бъде на предучилищна група детето? Първата ми професия е  детска учителка, макар че в момента не работя по специалността- имам наблюдения. Но ще следя темата с интерес, защото освен учителката има и други неща, които определят качествената подготовка в предучилищна група. Само още нещо да споделя- ако детето се чувства добре в детската градина, в която е било досега и ако са добри учителките, не бих го преместила.

# 2
  • Мнения: 25 449
Определено в училище, ако има кой да гледа детето в останалото време.  Peace

# 3
  • Мнения: 72
Тъй като се преместихме се наложи да сменим детската градина. По средата на годината това беше много трудно начинание и за съжаление имаше място само в предучилищната група. Затова изкарахме 4 месеца с нея, но едната от госпожите се оплаква, от малкия че бил разсеян не се справял със задачите. А другата госпожа пък казва, че се справя, но е по бавен и много срамежлив , но ако искаме можем да го пуснем на училище. Едната само се оплаква, а другата е доволна от него.  Аз не желая да го пускам на 6г. на училище и затова сега се чудя какво да правя. ooooh!  Има вариант да изкара предучилищна група в детската градина отново с друга група с 29 деца или евентуално в училище. Ще ми се да бъде в детската градина, но забелязвам, че някои учителки спрямо новите деца в групата се държат по различно.

# 4
  • Мнения: 6 029
в детската градина. първо - не му сменяш средата в която е свикнало да бъде, второ учителките ни са много добри. трето - ако нямаш кой да го гледа в останалото време? това е единствения вариант!

# 5
  • Мнения: 25 449
Ако въпросът ти се отнася само за обучението - в ПДГ определено подготвят децата по-добре. Не само, че имат постоянна връзка с началните учители и подготвят децата според техните конкретни изисквания (нещо много важно, ако детето ще продължи да учи в това училище!), но и самата организация е максимално приближена към условията в първи клас. Т.е. преходът към училището ще е по-безболезнен за детето.
Освен това дават "домашни" и детето има достатъчно време да ги подготви.
Трето, на тази възраст малко деца спят следобед, докато в градините това е задължително (или поне лежането тихо в леглата) и може да се счита за изгубено време от страна на детето.
А, доколкото разбрах, средата ще се смени така или иначе - нови госпожи и нови деца. Така че това не е никакъв критерий за конкретната ситуация.

# 6
  • Мнения: 6 029
А, доколкото разбрах, средата ще се смени така или иначе - нови госпожи и нови деца. Така че това не е никакъв критерий за конкретната ситуация.

и защо пък трябва да го правиш една година по-рано? и какво като ги карат да спят следобяд? аз не виждам минус.. напротив...

показателно е че например в нашата група само 3 деца ги преместиха в училище.. всички други си останаха в градината.

# 7
  • Мнения: 25 449
А, доколкото разбрах, средата ще се смени така или иначе - нови госпожи и нови деца. Така че това не е никакъв критерий за конкретната ситуация.

и защо пък трябва да го правиш една година по-рано? и какво като ги карат да спят следобяд? аз не виждам минус.. напротив...

показателно е че например в нашата група само 3 деца ги преместиха в училище.. всички други си останаха в градината.

Julie
, чети, рожбе. Авторката си е написала защо. Вдигни за малко поглед от собствената си ситуация и погледни по-нашироко.  Peace
А защо само 3 деца са отписали ли? Защото само за 3 е имало кой да се грижи в останалото време. Затова подчертах още в първия си пост, че този вариант е най-удачен, стига да има кой да гледа децата вкъщи.

# 8
  • Мнения: 195
В училище определено заради всичко, изброено от Как'Сийка

 
... самата организация е максимално приближена към условията в първи клас. Т.е. преходът към училището ще е по-безболезнен за детето.
Освен това дават "домашни" и детето има достатъчно време да ги подготви.
Трето, на тази възраст малко деца спят следобед, докато в градините това е задължително (или поне лежането тихо в леглата) и може да се счита за изгубено време от страна на детето.



, стига да има кой да гледа децата вкъщи.



# 9
  • Мнения: 6 029
Затова подчертах още в първия си пост, че този вариант е най-удачен, стига да има кой да гледа децата вкъщи.

чета, "рожбе".  дори да има кой да гледа детето ми - пак бих го оставила в градината... разсъждавам от моята ситуация, защото над нея имам поглед - както ти разсъждаваш от твоята... не мога да говоря от нечия чужда...

# 10
  • Мнения: 25 449
чета, "рожбе".  дори да има кой да гледа детето ми - пак бих го оставила в градината... разсъждавам от моята ситуация, защото над нея имам поглед - както ти разсъждаваш от твоята... не мога да говоря от нечия чужда...

Да, ама жената не пита за твоята или моята, пита за нейната си. И я е обяснила достатъчно ясно.  Peace

# 11
  • Мнения: 6 029
чета, "рожбе".  дори да има кой да гледа детето ми - пак бих го оставила в градината... разсъждавам от моята ситуация, защото над нея имам поглед - както ти разсъждаваш от твоята... не мога да говоря от нечия чужда...

Да, ама жената не пита за твоята или моята, пита за нейната си. И я е обяснила достатъчно ясно.  Peace

ееееееееее аз за нейната не нося отговорност... аз казвам кое според мен е по-добро, ти според теб - а тя да преценява....

а колкото до домашни - и в градината дават - поне в нашата де!

# 12
  • Мнения: 7 362
                 Хайде,бе!!!! Какво сте се захвалили с домашните.Не искам да коментирам факта ,че най-много грешки се допускат с децата при претоварването им ОЩЕ от началните класове.Ако добре сте запознати с целите и задачите на ПОДГОТВИТЕЛНИ ГРУПИ ЗА УЧИЛИЩЕ /това е точното наименование,без значение къде се намират/ и имате поглед за работата в градините и училищата ще разберете къде се прекалява и се пренатоварват децата. Споко ! Няма да давам акъл.Всеки сам си решава проблема.
                 Това , за което се включих в темата  е да ви обърна внимание върху факта,че домашните  и затрупването на децата с безброй уж полезни занимания /според родителите/ ги истерясват още на втората година в училище,а плодовете се берат цял живот.Не е необходимо да ви разяснявам и убеждавам достатъчно е да се поинтересувате от конкретни занимания с децата и ще установите ,че повечето не отговарят за определената възраст.Е,може  да ви се иска не само да събират и изваждат,а да степенуват и коренуват /може и някъде да са ги научили дори на това  Mr. Green/ само дето мястото му не е нито в ДГ ,нито в ПГУ в училище.
                  Успех в избора и основно МИСЛЕТЕ,че става въпрос за комфорта на вашето дете.  bouquet

# 13
  • Мнения: 5 468
Племенницата ми тази година е предучилищна и я оставиха в детската градина да я кара. Нейният приятел, обаче, го записаха предучилищна в училище. Ами много се уморява. На 6 г. е и постоянно им говорят за оценки, че трябвало да имат 6-ци и все някакви ангажименти за къщи има. Нямам нищо против ангажиментите, но той е още много малък, още е пиклеш... Майка му казва, че май е направила грешка, като не го е оставила в градината още една година.
Не помня, кой каза, че на 6 г. не спят следобяд. Като станат в 7 сутринта, в 13 ч. ще им се спи, та две няма да виждат. Особено като до обяд са "не четмо и писмо" и мозъчетата им врят и кипят Peace+ някоя и друга игра и ... ще спят като къпани.

# 14
  • Мнения: 25 449
Явно навсякъде е различно.  Peace
Това, което съм писала, съм проумяла не само като майка, но и като ... хм, професионалист да го кажем. Т.е. имам информация и отвътре.
Синът ми е бил и в обикновена ДГ, и в ПДГ - определено имаше огромна разлика в полза на ПДГ.
Като казах домашни, имах предвид това, с което се занимават децата в последната група на ДГ - чертички, точки... Изобщо, подготовка за първи клас.
Сигурно зависи и от учителката много, но в ПДГ непрекъснато ги караха да разказват приказки, със съответните стимули. Такова активно разказване не съм виждала в нито една ДГ, а съм обиколила доста, повярвайте ми.  Wink Laughing

ПП Ню, това за изморените и спящи следобед деца го кажи на майките, които не могат да си накарат три-четири годишните деца да спят по това време, какво остава за 6-годишните.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт