Какво според вас означава да разглезите децата си?

  • 2 096
  • 41
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 263
Какво според вас означава да разглезите децата си?
Къде е тънката граница между създаване на добро самочувствие на детето и неговото разглезване?

# 1
  • Мнения: 25 447
Изобщо не виждам връзката между самочувствието и (не)разглезването на детето.  newsm78
Разглезено дете за мен е такова, което е инато, лигаво, иска да върти цялото семейство на пръста си, счита, че е център на Вселената и всички трябва да се съобразяват с него, не е овладяло елементарните норми на поведение, грубо спрямо околните, обичащо да се налага... (На такива деца някои в този форум им викат "лидери", ама... Mr. Green)
Детето може да има реално самочувствие само, когато е добре възпитано.  Peace

# 2
  • Мнения: 275
Детето може да има реално самочувствие само, когато е добре възпитано.  Peace

Подкрепям напълно това изказване.Браво Peace

# 3
  • Мнения: 7 831
Как`Сийка, , много добре формулирано!

# 4
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
За мен разглезването става, когато се позволяват иначе забранени неща, разглезване се получава и когато родителите казват едно, а бабите друго или противоречат на родителския контрол.
Самочувствие се гради и с подкрепа и с ясни правила.

# 5
  • Мнения: 550
Според мен разглезването означава детето да получава всичко на всяка цена.Аз май съм го постигнала,защото само така не ми се налага да го дърпам по улиците ...Ще се наложи да се превъзпитаваме

# 6
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Аз мисля,че ако детето разбира от дума и като му кажеш `не` спира да прави въпросното нещо,значи не е разглезено.Възпитаното дете пита `може ли` преди да направи нещо,а не ходи да върши неща на своя глава.Също смятам,че е хубаво да глезим децата си понякога,а не да бъдем цербери и това не значи,че ще ни се качат на главата(стига да са разбирани)!

# 7
  • Мнения: 6 029
Самочувствие... познавам адски разглезено дете без грам самочувствие обаче. Няма общо. Моята дъщеря на моменти проявява някаква форма на разглезеност - но пред баба си и дядо си. Не й забранявам, защото смятам, че всеки има нужда на моменти да бъде малко глезен:)

# 8
  • Мнения: 2 757
Ами моят син е точно както  описа Как Сийка разглезените деца. Като го видиш, че кажеш че е разглезен. Но всъщност по рождение си е такъв, никога не е бил глезен изрично. Възпитавам го по най-добрия възможен начин по препоръки от педиатри. Но ефект няма - детето си е такова. Определено е ЛИДЕР, това му е в кръвта, отказва да прави неща само защото някой му казва какво да прави. АКо не му се разреши нещо прави напук. Нищо не помага. Но това може да го разбере само родител, който има такова дете. Другите мислят че са си възпитали добре децата и се гордеят с тях и със себе си и подхода си.  Ама ако Давид им попадне в ръцете ще им разкаже играта. Ако питате мен аз съм положила много повече сили във възпитанието на детето си от въпросните горди  родители именно защото ми се е налагало да правя много повече неща и по-често, понеже детето ми от дума не разбира. Всичко си е по рождение

# 9
  • София
  • Мнения: 7 673
Ами моят син е точно както  описа Как Сийка разглезените деца. Като го видиш, че кажеш че е разглезен. Но всъщност по рождение си е такъв, никога не е бил глезен изрично. Възпитавам го по най-добрия възможен начин по препоръки от педиатри. Но ефект няма - детето си е такова. Определено е ЛИДЕР, това му е в кръвта, отказва да прави неща само защото някой му казва какво да прави. АКо не му се разреши нещо прави напук. Нищо не помага. Но това може да го разбере само родител, който има такова дете. Другите мислят че са си възпитали добре децата и се гордеят с тях и със себе си и подхода си.  Ама ако Давид им попадне в ръцете ще им разкаже играта. Ако питате мен аз съм положила много повече сили във възпитанието на детето си от въпросните горди  родители именно защото ми се е налагало да правя много повече неща и по-често, понеже детето ми от дума не разбира. Всичко си е по рождение
Това все едно аз съм го писала за моя Павел - 4 години
Батко му Симеон, който сега е почти на 16 год, е КОРЕННО различен
Като беше малък, ме разбираше от един поглед
Не е имало тръшкане, налагане на воля на всяка цена и подобни неща
До ден-днешен си е такав - характер
Дори не съм усетила дали е в пубертета или не
О, далеч не е идеален, но винаги са ми се възхищавали около мен колко добре, видиш ли, е възпитан Rolling Eyes
Нооо
Ела да видиш Павката  Thinking
Да е жив и здрав, но е едно към едно, като понедението, което си описала Shocked ooooh!
Ама пък са чаровни и двамата Heart Eyes Heart Eyes

# 10
  • София
  • Мнения: 6 999
Не мога да дам дефиниция на 'разглезено дете'.  newsm78 Има много измерения това, което влиза в 'разглезен' за мен и като усетя, че дъщеря ми проявява такива наклонности гледам да отреагирам овреме.

# 11
  • Мнения: 4 629
Не мога да видя общото между самочувствие и глезене  newsm78 За мен разглезеното дете най-общо е научено, че светът се върти само около него и не се съобразява с нищо или никого различно от желанията му

# 12
  • София
  • Мнения: 7 097
Разглезено и трудно за понасяне дете е това, на което не се поставят никакви граници.

# 13
  • София
  • Мнения: 7 242
Което не се съобразява с желанията и чувствата на другите и поставя винаги своите на първо място.

# 14
  • Мнения: 3 740
За мен разглезено дете е това, което не уважава хората около себе си. Децата трябва да чувстват, че са изключителни, уникални, единствени по рода си в целия свят. Но и да разберат, че хората около тях са също толкова изключителни, уникални и единствени по рода си. И имат също толкова право да искат или да не искат нещо, да са уморени, гладни, да имат нужда от добра дума и нежност. Това за мен е доброто възпитание - искреното съобразяване с другия. Формулите на вежливост помагат да се практикува, но не го изчерпват.

Общи условия

Активация на акаунт