ДЦП

  • 2 345
  • 7
  •   1
Отговори
Мили мами искам да ви попитам, ако сте наясно разбира се. Може ли при фетална морфология да се види има ли плода увреждане на мозъка или по точно дцп? Предстои ми раждане и адски съм изплашена. Ходила съм при двама лекари на ф.м казаха ми че всичко е наред, но си умирам от страх.
Успех на всички!  bouquet

# 1
  • Мнения: 8 459
Не съм лекар,но много се съмнявам,че чрез фетална морфология може да се открива ДЦП.Могат да се открият някои нередности в мозъка,което не винаги води до ДЦП.Тоест ,докато родиш и детето не стане на определена възраст,не може да се знае,дали би имало увреждане.Пиша в много условна форма,защото в крайна сметка всичко е само предполагаемо,нали?Защо мислиш,че може да имаш проблеми?Стискам палци всичко да е наред!

# 2
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 535
Защо пък точно ДЦП ? newsm78

# 3
  • София
  • Мнения: 2 356
Всяка бременна се шашка от нещо преди раждането, нормално е.
Настрой се позитивно, не чети твърде много подробности за как е раждала тази или онази.
Късмет и леко раждане   bouquet
Всичко ще е наред.

# 4
  • Мнения: 997
Може би жената е чула или някой и е разказал нещо конкретно и се е наплашила. Недей мила, макар процента на подобни проблеми да не е нисък в нашите очи, той е нищожен на практика. Помисли за всичките си познати, имащи здрави и силни дечица. Самият факт, че питаш за ДЦП, а не за някое конкретно, дори генетично заболяване ме кара да си мисля, че основанията за тревогите ти са твърде малки. Не се тревожи. Всичко ще бъде наред.  Hug

# 5
  • Мнения: 3 591
При Vanishing Twin Syndrome , ако това стане 3ти триместър вероятността оцелелия близнак да има ДЦП е почти 90%. Но тя в повечето случаи е  много лека /която понякога не се и открива, ако не тръгне специално за това да се оглежда/.
Това май е единствения случай когато има основание да се притеснваш. Но това няма как да се види на видеозона.
Моето дете е родено здраво след такава бременост.

# 6
  • Мнения: 4 585
Ееех, драга Юлия К.
Бива ли баш за болести да четеш сега.
Ходи из паркове и градини, гледай си бременността.

# 7
  • Мнения: 631
Ееех, драга Юлия К.
Бива ли баш за болести да четеш сега.
Ходи из паркове и градини, гледай си бременността.

Много правилно..............

Общи условия

Активация на акаунт