Чудя се дали да сменя Аптамил с Милумил

  • 2 379
  • 34
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 3 405
Любо яде Аптамил 1, доскоро беше на Аптамил АР и изяждаше около 170 гр., но откакто се върнахме към Аптамил 1 го яде с неудоволствие, по 80 - 100 гр., с голям зор 130-150 гр. Направих храненията през 4 часа (той е на 3 месеца и 26 дни), но пак се сърди и избутва биберона с език. Храня го 5 пъти на денонощие.
За Милумила знам, че е по-сладък и се чудя дали да минем на него.
Някакви отзиви?
 Hug

# 1
  • Мнения: 1 013
Аз направих тази смяна, когато бебе беше на около 6 м. и то точно защото отказа да яде Аптамил. Милумила го прие много добре и така до сега.
В този смисъл те подкрепям за смяната! Peace

# 2
  • Мнения: 638
Тити_Мити,папка Аптамил2,
1_та  е по калор4на от Аптамил АР,може би zатова папка по _малко,мисля 4е 150 мл е добре на хранене zа блиzо 4 месе4но бебе,детето си zнае.Милумила е по гьст и ароматен,аz не го харесвам.

# 3
  • Мнения: 296
 Милумил знам, че е за по-злояди бебета, по-вкусен и ароматен е. Аз лично от Аптамил съм много доволна.

# 4
  • Мнения: 772
Моята беба ядеше Нутрилон, но в един момент започна да го отказва.Пробвах различни млека(даже и кисело) ,но не ги искаше.Взех Милумил и го прояде.Аптамила хич не го одобри.
Нищо не ти пречи да пробваш-млеката са на една марка.Не съм съгласна обаче,че Аптамила е по-гъст. Naughty
Дано намериш млякото което бебчето да хареса,че е много кофти така. Hug

# 5
  • София
  • Мнения: 6 011
Моят син е пил и от двата вида-Аптамил и Милумил.Като цяло Милумил се води за злояди деца,по-сладък е и по-ароматен.Също така е съвсем малкопо-калоричен-2 калории е разликата на 100 мл. готово мляко.Като цяло не съм забелязала да е по-гъст,според мен са с еднаква консистенция.Доколкото знам бебетата почти не го отказват,дори и много злоядите.Аз също имам проблем с Аптамила напоследък,моят син е на 6 месеца и иска да се откаже от АМ изцяло,затова и аз май ще купувам пак Милумил.

# 6
  • Мнения: 985
 Мойта Милумила си го пие като сокче до дъно,даже иска и още,докато бяхме на Аптамил винаги оставаше в шишето.Не пиеше всичко.
Аз от Милумил съм много доволна,защото спря и да повръща,а от Аптамила изригваше като фонтан. ooooh!

# 7
  • Мнения: 3 405
Сесилия, то тези 150 изядени грама са такава рядкост  ooooh! Ето, тази сутрин, хем първото му хранене, изпи 100 гр и започна да върти глава, да бута с език биберона, да ми се смее. Аз малко го измамих и му сложиш съвсем мъничко захар в млякото и си го хапна, ок. 140 гр.
Ще пробвам с Милумил, благодаря на всички, за споделеното  Grinning

# 8
  • Мнения: 638
Пробвай смело,по добре ново мляко от колкото захар!

# 9
  • Мнения: 3 405
Дано намериш млякото което бебчето да хареса,че е много кофти така. Hug

Имам още малко от Аптамила и ще взема Милумил Simple Smile

# 10
  • Мнения: 1 263
Ники откакто е на Аптамил ака веднъж на 5 дни Cryи аз съм решила да опитам с Милумил.

# 11
  • София
  • Мнения: 6 011
Ники откакто е на Аптамил ака веднъж на 5 дни Cryи аз съм решила да опитам с Милумил.
моят син също беше така-и при двата вида мляко!Оправи се чак когато го захраних.

# 12
  • Мнения: 1 483
Охо.и аз се замислих дали да не сменя  Аптамила с Милумил newsm78 И Александър нещо отказва да яде Аптамила(ние сме на Апт.2)

# 13
  • София
  • Мнения: 2 160
Милумил знам, че е за по-злояди бебета, по-вкусен и ароматен е. Аз лично от Аптамил съм много доволна.
newsm10

# 14
  • Мнения: 3 405
Смених го. Яде го по същия начин - когато си иска и по колкото си иска. Но все пак изяжда повече от 80 гр. на хранене, преобладават от по 120  Grinning Ака си нормално, през 2 дни, както до сега.

# 15
  • Мнения: 2 908
Аз да се включа в темата-защо Милумила не струва колкото Аптамила?Чудя се и аз дали да ги сменя,защото и ние напоследък не ядем повече от 100мл Аптамил,но гледам,гледам и се чудя-има ли причина сериозна да има такава разлика в цената?При нас тук кутия Аптамил е 18.20лв,а кутия Милумил-16.50лв.Това си е сериозна разлика. newsm78

# 16
  • Мнения: 985
Аз да се включа в темата-защо Милумила не струва колкото Аптамила?Чудя се и аз дали да ги сменя,защото и ние напоследък не ядем повече от 100мл Аптамил,но гледам,гледам и се чудя-има ли причина сериозна да има такава разлика в цената?При нас тук кутия Аптамил е 18.20лв,а кутия Милумил-16.50лв.Това си е сериозна разлика. newsm78
Да ви кажа честно аз изобщо не разбрах,че съм го сменила т.е. не усетих никаква разлика.Усетих по-скоро в джоба разликата. Mr. Green

# 17
  • Мнения: 1 232
Смених го. Яде го по същия начин - когато си иска и по колкото си иска. Но все пак изяжда повече от 80 гр. на хранене, преобладават от по 120  Grinning Ака си нормално, през 2 дни, както до сега.
анджелина и аз се чудих дали да го сменям аптамила с милумил,още се колебая Стела е на два месеца и е на смесено хранене,кърмата си я изпива ок ,но от аптамила винаги остава с каката нямах този проблем ,сега съм доволна ако все пак успея да и "набутам" 100 милилитра

# 18
  • Мнения: 1 232
Аз да се включа в темата-защо Милумила не струва колкото Аптамила?Чудя се и аз дали да ги сменя,защото и ние напоследък не ядем повече от 100мл Аптамил,но гледам,гледам и се чудя-има ли причина сериозна да има такава разлика в цената?При нас тук кутия Аптамил е 18.20лв,а кутия Милумил-16.50лв.Това си е сериозна разлика. newsm78
е тука ако го намеря под 20 лева съм щастлива Simple Smile

# 19
  • Мнения: 3 405
Милумил-16.50лв.Това си е сериозна разлика. newsm78

Да, така е, даже Аптамил съм купувала и по 24 лв, но от аптека, не от специализиран магазин.
bimba, ти теглиш ли я след кърмене? Може да си изсуква достатъчно кърма и затова да не иска добавката  Simple Smile
Или и даваш изцедена и виждаш колко яде?

# 20
  • Мнения: 1 232
Милумил-16.50лв.Това си е сериозна разлика. newsm78

Да, така е, даже Аптамил съм купувала и по 24 лв, но от аптека, не от специализиран магазин.
bimba, ти теглиш ли я след кърмене? Може да си изсуква достатъчно кърма и затова да не иска добавката  Simple Smile
Анджи аз се изцеждам нее достатъчно,но пък се успокоявам,че не я предразполагам към наднормено тегло

# 21
  • Мнения: 56
И аз това се чудя , защото казват че аптамил е най калоричното мляко newsm78

# 22
  • Мнения: 722
От Милумил се наддава много, имай го предвид. Освен това моята дъщеря направи алергия от него, а Аптамил й понесе добре.

# 23
  • Мнения: 638
Милумил е по калори4ен от Аптамил,4етете опаковките!!!
[/quote]Анджи аз се изцеждам нее достатъчно,но пък се успокоявам,че не я предразполагам към наднормено тегло
[/quote]
bimba от АМ ли мисли6 4е 6те стане с наднормено тегло?

# 24
  • Мнения: 3 405
По-калоричен е, но малко:

Милумил е съвсем малко по-калоричен-2 калории е разликата на 100 мл. готово мляко.

Аз смятам, че няма опасност от наднормено тегло. Като мине консултацията ще кажа колко е наддал. До сега само първия месец качи повече от килограм, а следващите два по 500 гр.
За сега си хапва добре, не се върти и не мрънка, но намали храненията на 4 в денонощие, рядко са 5 и петото е в малък грамаж.
 Grinning

# 25
  • София
  • Мнения: 6 011
По-калоричен е, но малко:

Милумил е съвсем малко по-калоричен-2 калории е разликата на 100 мл. готово мляко.

Аз смятам, че няма опасност от наднормено тегло. Като мине консултацията ще кажа колко е наддал. До сега само първия месец качи повече от килограм, а следващите два по 500 гр.
За сега си хапва добре, не се върти и не мрънка, но намали храненията на 4 в денонощие, рядко са 5 и петото е в малък грамаж.
 Grinning
Съгласна. Hug
Чак пък предразполагане към наднормено тегло?За разлика от 2 калории?Какви пухчета има около мен само на кърма,сина ми направо им се губи,въпреки близо 9-те си килограма. Wink

# 26
  • Мнения: 1 263
И аз от 1 седмица давам на бебето Милумил вместо Аптамил-единствената разлика е ,че ака на 2 вместо на 5 дни.Когато бях само на кърма ми наддаваше по 1кг-900г на месец.
Другата седмица като отидем на контролен преглед ще видя каква е ситуацията в нашия случай и ще споделя в темата.
Да си призная много съм доволна,че вече ака по-често. Praynig
Впрочем знаете ли каква точно е разликата между Милумил Према 1 и Милумил 1 ?

# 27
  • Мнения: 3 405
Резултатът е 500 гр. отгоре и 3,5 см.  Grinning Смятам, че е ОК. Бебето сега тежи 5900 - на 4 месеца.

# 28
  • София
  • Мнения: 6 011
Резултатът е 500 гр. отгоре и 3,5 см.  Grinning Смятам, че е ОК. Бебето сега тежи 5900 - на 4 месеца.
Браво на вас!Да е жив и здрав малкия пух!

# 29
  • Мнения: 1 263
Резултата при нас +600г и +3 см.Тежи 7200 и е висок 67см.

Последна редакция: пт, 25 май 2007, 08:26 от mummy

# 30
  • Мнения: 104
Анджи,ние сме на милумил и си го папкаме с кеф-пробвай на Люб4о ще му хареса Laughing

# 31
  • Мнения: 3 405
Вече си го хапва Милумила  Grinning

# 32
  • Мнения: 1 483
И аз му смених Аптамила с Милумил.Засега го пие,надявам се да не му омръзне.

# 33
  • София
  • Мнения: 4 397
Милумил знам, че е за по-злояди бебета, по-вкусен и ароматен е. Аз лично от Аптамил съм много доволна.
newsm10

Да Милумила е за по злояди деца, преди няколко години като се роди малкия говорих с една от представителките на Милупа който внасят Аптамила Милумила и др. и тогава тя ми каза, че ако няма бебо проблеми с надаването на кг. да го храня с Аптамил.

# 34
  • Мнения: 1 425
Милумила е за по злояди бебета и до колкото знам има лек аромат на ванилия. Моя син до 6-ия месец беше на кърма и после минахме на Аптамил 1 малко по късно смених с Аптамил 2 по препоръка на педиатърката. Винаги го е харесвал и му понася много добре. В началото дори акаше като кърмаче по 3ри пъти на ден  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт