Терзанията на МОФ

  • 3 830
  • 67
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 809


най-нормално е другата да се опитва да го спечели с подаръци. И няма лошо.

Как да не е двуличен- има 2 майки. какво ли му е на горкото дете.
А бе, как пък една тема не видях за децата.  Първа срещу втора, децата ужасни, лошо възпитани, първата - кошмар, втората - да не говорим.
Да,права си..всеки дърпа към себе си,а къде остават децата?!Лично мое мнение е,че на децата им е най-трудно и се нуждаят от помощ ,любов и разбиране,за да преодолеят подобни неща.Не трябва да изискваме от тях да ни разберат и да се държат така както на нас ни харесва.Трябва ние да разбираме тях и да ги подкрепяме!Освен това техните реакции и поведение са отражение на самите нас,на начина по който ние се държим...идва един момент,когато  с много голяма сила важи приказката-"каквото повикало,такова се обадило"..

# 31
  • Мнения: 3 634


А хич не им е лесно и на децата в тези ситуации.

И защото не им е лесно, та дайте да им дадем да се качат на главите ни. Така ли?

Ако ще си говорим така, мога да кажа - Защо се хвана на хорото? Да не мислиш, че всичко е цветя и рози.

И не, най-малко да ни се качат на главите. А да ги разберем. Ако майка му му обяснява колко си лоша?!
И как може да се сравняваш с 3год. дете.


Сигурна съм, че повече ти харесва да ти казват колко си добра и права и колко ужасно е хлапето и майка му. но може пък аз да съм по-полезна.

Ти защо така ми се нахвърляш? Аз споделям, търся помощ и съвет... ти упрекваш и нападаш. Хванала съм се на хорото, за да го играя! И не, не ми харесва да ми казват колко е ужасно хлапето, само споделям и търся хора с опит и с нещо с което могат да ми бъдат в помощ. Не такива като тебе, които се нахвърлят върху всеки.
С какво да си по- полезна?

Трябва ние да разбираме тях и да ги подкрепяме!Освен това техните реакции и поведение са отражение на самите нас,на начина по който ние се държим...идва един момент,когато  с много голяма сила важи приказката-"каквото повикало,такова се обадило"..

С част от горенаписаното съм съгласна. Но как се подкрепя някой, който не слуша какво му казваш? Който те отбягва, но се сеща, че съществуваш само когато пожелае да има нещо (сиреч, когато нещо ще е в негова полза)? За "каквото повикало, такова се обадило" аз смятам да действам така.

Няма да се дам на едно 3 годишно.

# 32
  • Мнения: 920
Трябва ние да разбираме тях и да ги подкрепяме!

Това ми беше мисълта. Ние сме възрастните. Ние сме на 20-30-и повече години. А какво да кажат бедните душички на 3-4-5.

# 33
  • Мнения: 3 634
Поведението на децата си има причина и тя трябва да бъде разбрана,в противен случай ситуацията се усложнява.Иска се търпение и такт,а не грубости и закани!!!!


Така... браво... съгласна.

В моят случай причината може да е в това, че на детето не му е добре или с нас, или с това, че ходи при майка си. Но няма как да се разбере. Имало е моменти в които той плаче и не иска да ходи при майка си. Сега е момент в който плаче и иска да ходи при майка си. Иди и го разбери. Мени си мнението по 10 пъти в 1 минута. Ту иска, ту не. Дали е от възрастта или е от нещо друго? Няма как да се разбере.

# 34
  • Мнения: 920

Ти защо така ми се нахвърляш? Аз споделям, търся помощ и съвет... ти упрекваш и нападаш. Хванала съм се на хорото, за да го играя! И не, не ми харесва да ми казват колко е ужасно хлапето, само споделям и търся хора с опит и с нещо с което могат да ми бъдат в помощ. Не такива като тебе, които се нахвърлят върху всеки.
С какво да си по- полезна?



Не, Мадам, не търсиш. Търсиш някой да ти каже колко си права. По- полезна бих могла да бъда, защото казвам нещо различно. И пак се опитваш да се сравняваш с 3 годишно хлапе.

# 35
  • Мнения: 1 809



С част от горенаписаното съм съгласна. Но как се подкрепя някой, който не слуша какво му казваш? Който те отбягва, но се сеща, че съществуваш само когато пожелае да има нещо (сиреч, когато нещо ще е в негова полза)? За "каквото повикало, такова се обадило" аз смятам да действам така.

Няма да се дам на едно 3 годишно.
Не съм била в твоята ситуация и сега темата ме накара да се поставя в подобна ситуация.Зададох си въпроса как бих постъпила?!Знаеш ли,накрая стигнах до извода,че сама няма може би да мога да се справя.Бих се допитала до детски психолог,ще чета много литература ...Нормално е да не знаем винаги как да постъпим,особено в толкова деликатна ситуация.Хората от страни дават съвети,но нещата са много сложни.Съветвам те да потърсиш подходяща литература,предполагам ще намериш полезни съвети и ще си обясниш много неща.
Пожелавам ти успех в нелеката задача!Ще се справиш,сигурна съм! Peace

# 36
  • Мнения: 920
Поведението на децата си има причина и тя трябва да бъде разбрана,в противен случай ситуацията се усложнява.Иска се търпение и такт,а не грубости и закани!!!!


Така... браво... съгласна.

В моят случай причината може да е в това, че на детето не му е добре или с нас, или с това, че ходи при майка си. Но няма как да се разбере. Имало е моменти в които той плаче и не иска да ходи при майка си. Сега е момент в който плаче и иска да ходи при майка си. Иди и го разбери. Мени си мнението по 10 пъти в 1 минута. Ту иска, ту не. Дали е от възрастта или е от нещо друго? Няма как да се разбере.

А на твоите деца не им ли се случва да си менят мнението 10 пъти за 10 секунди.

# 37
  • Мнения: 1 809


. Ту иска, ту не. Дали е от възрастта или е от нещо друго? Няма как да се разбере.
Ами ето първия сигнал,че детето е объркано!Ето за подобни неща ти писах преди малко,че можеш да намериш отговора в подходящата литература Peace

# 38
  • Мнения: X
Търпение му е майката,Моф!
Един съвет от мен!Когато те ядоса много,просто си представи,че това може да е твоето дете,което се държи така с другата жена на бившия ти.Аз не вярвам ,че твоите деца са приели с отворени обятия "новата" им майка.
А пък за това,че казал ,че те мрази!Моя син много често ми го е казвал.Особено нещо като не му изнася.Ами изобщо не се обиждам.Ако твоето дете ти каже така,сигурна съм ,че и ти няма да му се обидиш.
С другите деца трябва по-деликатно да се постъпва.Защото ,ако се скараш или обидиш своето,то ще се сърди извстно време,но ще му мине.Защото то знае,че мама си го обича.Дори и когато е лоша.А другото,ще го заболи много,ще го преживее тежко.Ще му остане една жлъч към тебе.Не си го пречинявай.И не се води на Меган по акъла.Както виждаш при нея, до нищо добро не е довел нейният начин за справяне на проблема.

# 39
  • Мнения: 3 634


Търпение му е майката,Моф!
Един съвет от мен!Когато те ядоса много,просто си представи,че това може да е твоето дете,което се държи така с другата жена на бившия ти.Аз не вярвам ,че твоите деца са приели с отворени обятия "новата" им майка.
А пък за това,че казал ,че те мрази!Моя син много често ми го е казвал.Особено нещо като не му изнася.Ами изобщо не се обиждам.Ако твоето дете ти каже така,сигурна съм ,че и ти няма да му се обидиш.
С другите деца трябва по-деликатно да се постъпва.Защото ,ако се скараш или обидиш своето,то ще се сърди извстно време,но ще му мине.Защото то знае,че мама си го обича.Дори и когато е лоша.А другото,ще го заболи много,ще го преживее тежко.Ще му остане една жлъч към тебе.Не си го пречинявай.И не се води на Меган по акъла.Както виждаш при нея, до нищо добро не е довел нейният начин за справяне на проблема.

Акълът на Меган е последният по който бих се водила (нищо лично, Мег Wink). Да, знам го всичко това, за това и се старая да съм толерантна с него, да го прегръщам и играя с него толкова, колкото и с другите деца (то май дори с него е повече, защото големият ми син се връща в къщи чак в 5 след обяд, а малката я забирам от детската градина към около 3 след обяд, а аз самата често съм на училище само до 11 и след това съм си в къщи и играем и тем подобни). Не ги деля на мои и твой... те са си наши! Големият ми син ми каза един път, че не ме обича... видя реакцията ми и след това не съм чула тези думи от него.
Как да обясня на Арту, че не му мисля злото, че го обичам и искам да го обичам, че искам да сме семейство? Ще ме разбере ли? Как да му покажа, че е на едно ниво с другите? Че винаги ще съм до него, че искам удобрението му?
За представянето, че мойте деца се държат така с новата жена на бившият ми... ами просто не мога да си го представя. А и те не живеят заедно и се виждат много, много рядко (и не бих я нарекла майка, както и не бих нарекла бившия баща... ама за съжаление по документи и биологичен материал им се води такъв).

# 40
  • София
  • Мнения: 6 999
Защо се карате толкова?  newsm78

Аз съм дете на разведени и много добре се възползвах от това, че родителите ми се чувстват гузно, че се опитваха да ме 'подкупят' с подаръци, че никой не желаеше да е лош...

Моето дете няма и 3 години и вече прави същите номера. Ходи с баща си и с приятелката му на гости. На втория ден пътуват Дариа казва "Искам вода", момичето й подава, тя :"Нееееееее, искам тати да ми даде. Не те искам теб"  и баща й съответно спира колата, за да й дава той... А после се чуди, пък се чувства виновен пък...

Тайната е да се държиш с 'чуждите' деца като с твои, като им казваш че не си им родител обаче. Поне така си мисля аз де... Жената на баща ми никога не ми се е подмазвала с подаръци, нито пък ме е 'възпитавала'.

# 41
  • София
  • Мнения: 6 999
МОФ, ако си мислиш или чувстваш, че детето се държи така с теб, защото ти не си му майка - му покажи ясно, че знаеш това. Не знам дали не е много малък, но си мисля, че те много добре разбират дори на 3... Кажи му по някакъв повод, че то си има майка, че тя винаги ще го обича и бла бла... но ако има нужда от теб и ти ще си там. Може да го е страх, че ти искаш да го 'вкараш' във вашето семейство и да изхвърлиш майка му. Добра, лоша тя му е майка. Като я /или се правиш, че я/ уважаваш ти даваш право на мнение и на детето.

Дано ясно съм го изразила...

# 42
  • Мнения: 3 634
Не съм била в твоята ситуация и сега темата ме накара да се поставя в подобна ситуация.Зададох си въпроса как бих постъпила?!Знаеш ли,накрая стигнах до извода,че сама няма може би да мога да се справя.Бих се допитала до детски психолог,ще чета много литература ...Нормално е да не знаем винаги как да постъпим,особено в толкова деликатна ситуация.Хората от страни дават съвети,но нещата са много сложни.Съветвам те да потърсиш подходяща литература,предполагам ще намериш полезни съвети и ще си обясниш много неща.
Пожелавам ти успех в нелеката задача!Ще се справиш,сигурна съм! Peace

Мислила съм го това, както и дали не би било добре за всички нас да отидем и поговорим с психолог... но пък не знам как да повдигна въпроса пред мъж ми. За четенето на книги също съм мислила и чакам лятото когато няма да съм на училище за да мога да прочета нещо друго освен учебник. Преди време не мислех, че ще попадна в такава ситуация (ма то преди 2,5 години не мислех, че един ден ще съм самотна мама), но ей ме на Simple Smile.

А на твоите деца не им ли се случва да си менят мнението 10 пъти за 10 секунди.
Честно казано, по 5 пъти за 10 секунди.

# 43
  • Мнения: X
Поздравявам те за това ,че не делиш децата си на мои и негови.Много малко жени могат да го направят.  bouquetАми като чета,явно ти си намерила правилният подход.Посадила си плодовете,сега само трябва да чакаш реколтата(един вид)Т.е.търпение,търпение и пак търпение.  bouquet

# 44
  • Мнения: 3 634

Моето дете няма и 3 години и вече прави същите номера. Ходи с баща си и с приятелката му на гости. На втория ден пътуват Дариа казва "Искам вода", момичето й подава, тя :"Нееееееее, искам тати да ми даде. Не те искам теб"  и баща й съответно спира колата, за да й дава той... А после се чуди, пък се чувства виновен пък...

Точно така прави и Арту. Иска нещо, аз му го давам, но нееее... иска баща му да му го даде. Следва рев, сополи, крясъци... Мъж ми се опитва да сложи край на това. Той е болен от мускулна дистрофия, трудно му е да вдига неща, ако е седнал- трудно му е да стане... аз помагам с каквото мога и естествено ако той си е на пример легнал, а синкото крещи ТАТЕЕЕЕ ИСКАМ ДА ЯМ и аз отида да му дам храна, той не я иска, тръшка се, посяга ми... иска си бащата.
Баща му сега на няколко пъти го е оставил да реве след като аз съм предложила услугите си, а той е отказал и е искал ТАТИИИИ... Не знам, добре ли прави и какъв ще е крайният резултат.

На няколко пъти съм обяснявала на детето, че той си има мама, аз съм само Гери. Синът ми казва на мъж ми по име, а дъщеря ми му вика кога по име, кога "тати". Той не възразява, както и аз не бих възразила ако Арту ми каже "мама" (дори няколко пъти го е и казвал).

Общи условия

Активация на акаунт