Колко струва ваденето на здравна книжка?

  • 22 980
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 303
Вчера мъжът ми ме ''сюрпризира'' с новината,че трябвало да даде 20 лв. за здравна книжка.На мен ми се стори малко съмнителна тази работа и реших да ви запитам-тези,които са минали вече по този път,дали в вярно?
Какви направления тр.да се поискат от личния лекар?Доколкото си спомням,прегледите бяха:
-пулмолог/рентген на белите дробове/ ;
-дерматолог-вирусолог/за сифилис/;
-вътрешни болести/т.е. това може да го направи и личния/;
-чревен.
И още един преглед по желание на работодателя.но не сещам какъв беше.

# 1
  • софия
  • Мнения: 4 974
здравей,
 не искам да внасям раздори но мисля че здравната книжка е безплатна.Виж ако е била издаване вече веднъж и е загубена може биима някаква санкция и това да са въпросните 20 лв.
за прегледите точно незная, но предполагам има доста информация за това в интернет.

За преглдите от работодателя-има такива,така наречената трудова медицина.На нас шефа ни плаща допълнителна здравна осигуровка (мисля че вече е задължителна) и съответно веднъж в годината ти правят профилактичен преглед.
при нас процедират по следният начин:

Идват в офиса с все техника и почват- минаваш на кардиограма ( даже и легло си носят),мерене на кръвно, очен преглед, урина и нервите-правим упражнения, залитаме,смях голям.Ако има нещо притеснително ти дават сигнал за по-подробни изследвания.

дано съм ти била от полза.

Успешна седмица. Hug

# 2
  • Мнения: 730
Виждала съм в поликлиниката официално обявени цени за здравна книжка.Не съм сигурна колко е точно/мисля 10лв/,но се ходи при личния лекар първо.Дори и за здравноосигурените лица пак е платена,поне така е написано.Възможно е да има и други случаи.А,сетих се,че скоро ми каза моя колежка,че на мъжа и са му взели 30лв за тази услуга-чревен,очен,вътрешни болести и друго не се сещам дали ми каза.

# 3
  • софия
  • Мнения: 4 974
Виждала съм в поликлиниката официално обявени цени за здравна книжка.Не съм сигурна колко е точно/мисля 10лв/,но се ходи при личния лекар първо.Дори и за здравноосигурените лица пак е платена,поне така е написано.Възможно е да има и други случаи.

ако е така вероятно пак са сменили правилата на играта.
на нас четиримата вкъщи не са ни искали пари за нито една книжка.може би е от значение и факта че са още от началото на въвеждане на новата здравна система,знам ли newsm78?

# 4
  • на пистата
  • Мнения: 5 819
ама електронно здравна ли.

# 5
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
На мен, детето и мъж ми никой не е искал нито стотинка за издаването на Здравна книжка.

Не знам как стои въпросът обаче, ако тя е издавана вече веднъж, губена е и трябва да се вади дубликат  newsm78

# 6
  • Мнения: 730
Егати неоправията,за едно и също нещо някъде без пари,някъде 30лв.А иначе-ако е изгубена здравната книжка се вади нова просто и тарифите са същите като за първата.Само не знам за презаверка колко вземат.

# 7
  • Мнения: 5 539
Вероятно авторката има предвид не Здравноосиурителна книжка, а Здравна книжка, каквато се изисква за работа в хранително-вкусовата промишленост или при работа с храни и напитки например. Навремето когато продавах сладолед на машина ми искаха такава книжка.
Според мен услугата по издаването и прегледите е платена, но не знам колко точно иксат.

# 8
  • софия
  • Мнения: 4 974
Вероятно авторката има предвид не Здравноосиурителна книжка, а Здравна книжка, каквато се изисква за работа в хранително-вкусовата промишленост или при работа с храни и напитки например. Навремето когато продавах сладолед на машина ми искаха такава книжка.
Според мен услугата по издаването и прегледите е платена, но не знам колко точно иксат.

не се сетих за тази вероятност,ако е така наистина се плаща...

# 9
  • Мнения: 730
Да,точно за такава книжка-за работа мисля,че става дума,ама цените пак са различни 10-30лв.
А това,че се плаща е 100% сигурно.

# 10
  • Мнения: 303
Става въпрос за здравна книжка за работа-издава се на хора,работещи в ХВП.Ще му струва 11 лв в една частна лаборатория,а в ХЕИ-18 лв.
Лошото е ,че тази книжка тр.да се презаверява на всеки 6 мес.,а джипито каза,че направления за това не се дават.
И откъде-накъде,работникът ще тр.да се бърка от собствения си джоб между25-50 лв.на год.за нещо,което се изисква от работодателя.Тези разходи тр.да се поемат от работодателя.

Общи условия

Активация на акаунт