Къде има клиника по безплодие

  • 6 531
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 724
по стерилитет- отделение в Майчин дом -11 етаж

там от 10 години има само заключени врати и паяжини. защо подвеждате хората с невярна и остаряла информация?
Клиниката работи, шеф й е проф Налбански, правят лапароскопии и всякакви други манипулации. Не знам какво имате предвид, приемния им кабинет е 224 в поликлиничната част на Майчин дом.
тел на приемния кабинет 917 2224, сестрата се казва Яна, за съжаление не мога да дам отговор на въпросите ти, но мисля, че тя може да ти помогне.Вероятно е добре, ако си в страната, първо да се свършеж и после да отидеш лично. Не смятам, че още са толкова гъвкави, че да отговарят на мейл...

# 16
  • София
  • Мнения: 6 360
по стерилитет- отделение в Майчин дом -11 етаж

там от 10 години има само заключени врати и паяжини. защо подвеждате хората с невярна и остаряла информация?
Клиниката работи, шеф й е проф Налбански, правят лапароскопии и всякакви други манипулации. Не знам какво имате предвид, приемния им кабинет е 224 в поликлиничната част на Майчин дом.

да, правят лапароскопии и хирургични манипулации, които нямат много общо с лечението на стерилитета.  онова отделение по стерилитет, което е било до някъде към 1991-ва година, вече отдавна го няма. хората, които са работили там, сега са отворили частни клиники - справка доц.Щерев, д-р Владимиров и др.
нито инвитро правят там, нито имат свестен ембриолог, нито нищо.

Последна редакция: вт, 22 май 2007, 17:52 от jam

# 17
  • София
  • Мнения: 7 242
Там наистина няма отделение по стерилитет.

Жабче ти е дала координатите на най-добрите специалисти.

А нещата наистина не са хич прости - моето ин витро го планувахме за май, а реално стана през октомрви. Цените също много варират от около 3000 до 7000 лв, много грубо казано, като предварително е трудно да се уточнят т.к. дозите и лекарствата често се променят в хода на самата стимулация.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 724
по стерилитет- отделение в Майчин дом -11 етаж

там от 10 години има само заключени врати и паяжини. защо подвеждате хората с невярна и остаряла информация?
Клиниката работи, шеф й е проф Налбански, правят лапароскопии и всякакви други манипулации. Не знам какво имате предвид, приемния им кабинет е 224 в поликлиничната част на Майчин дом.

да, правят лапароскопии и хирургични манипулации, които нямат много общо с лечението на стерилитета.  онова отделение по стерилитет, което е било до някъде към 1991-ва година, вече отдавна го няма. хората, които са работили там, сега са отворили частни клиники - справка доц.Щерев, д-р Владимиров и др.
нито инвитро правят там, нито имат свестен ембриолог, нито нищо.
Е, ако под стерилитет се разбира само ин-витро- да.
Ако се разбира лечение на органи, нещата изглеждат по друг начин. За сраствания не бих легнала при Щерев,Табакова или който и да е от частните клиники. Просто под стерилитет аз лично не разбирам само ин-витро.

# 19
  • София
  • Мнения: 6 360
Ако се разбира лечение на органи, нещата изглеждат по друг начин. За сраствания не бих легнала при Щерев,Табакова или който и да е от частните клиники. Просто под стерилитет аз лично не разбирам само ин-витро.

съгласна съм, че стерилитет не е само ин-витро. но също така, стерилитет не е само сраствания на органи. хирургическите манипулации за диагностика и лечение при стерилитета са един малък дял от него и обикновено се предхождат и следхождат от други дейности, които хирургът не предлага. надявам се, че ме разбираш.
в частните клиники по стерилитет съществува цялостен процес на лечение на двойката - като се почне от анализ на проблема, търсене и откриване на причините, предлагане на подходящо лечение, вкл. и насочване към външно здравно заведение за конкретна манипулация. нито Владимиров, нито Табакова оперират лично.

навремето, отделението по стерилитет на въпросния етаж 11 в МД е правело точно това - цялото. сега, то е напуснато от основната част от специалистите си.
конкретно, питането на човека беше такова, че ставаше пределно ясно, че не търсят някой да им направи лапароскопия, а търсят инвитро.

след като изхабих 3 пъти повече време от предвиденото да ти обяснявам тези неща, кажи ми - ти лекуваш ли стерилитет на 11-тия етаж в МД или си говориш наизуст?

# 20
  • София
  • Мнения: 1 724
да, ще ти отговоря на лични, ако са ти нужни подробности,  лекувах се от 1994 до 1998, през 1999 родих. Лежала съм няколко пъти там, направиха ни всички основни изследвания, които могат до водят до стерилитет, преди да се опдложа на операция  съм била на консултация и пир Табакова. Самата тя, когато ,видя изследванията, ме писъветва да се подложа на операцията, която ме съветваха в МА, и, евентуално след това, при неуспех, да отида при нея...За почти петгодишния период, в който съм била, не е напуснал нито един от гинеколозитте от отделението, преди 1994 - не знам. Познавам десетки момичета, които ридиха след най-различно лечение, инсеминация, операции с различни причини, лечение на хормонални проблеми.

Не отричам нито клиниките по ин-витро, нито който и да е от специалистите... Просто споделих опит, всеки има право да избира от къде да тръгне.  Личното ми мнение е, че ин-витро трябва да се прави след като се направят опити да се отстранят функционални проблеми, но аз не съм лекар, просто лично мнение....В крайна сметка всеки метод, което води до решаване на проблема с безплодието на една двойка, е за адмириране...Никъде във въпроса не видях питане за инвитро, а за безплодие, за това отговорих.Не бих давала съвети за ин-витро, тъй като нямам опит....Не разбирам иронията ти.

# 21
  • plovdiv
  • Мнения: 519
veleva в клиника по стерилитет за 6месеца направиха много повече отколкото  Налбански за 5 години,който ме пращаше на гледачки,манастири и църкви за да съм се успокояла,а ние се оказахме с мъжки фактор по Крюгер.Благодарение на него левият ми яйчник не работи и при двете ИКСИ-та не отдели яйцеклетки.Направи ми втора лапароскопия,която според всички лекари е била съвсем излишна.Не бих отишла там.

# 22
  • София
  • Мнения: 6 360
veleva, няма такова нещо като "клиника по инвитро". има клиники по стерилитет, забележи. там правят всичко, свързано с репродуктивните проблеми - от диагностиката до лечението. а инвитро е само един от методите за лечение.
в МД, потретвам, отдавна няма хора за тая работа с лечението на стерилитета. не разбирам защо упорстваш, след като информацията ти е от преди 10 години? само за да не паднеш по гръб?

Общи условия

Активация на акаунт