Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Варна

Здавейте мами.Сестра ми от години носи лещи,но вече не се чувства добе с тях.След 5 ч. очите и се зачервяват и парят,а лещите са нови.Лекар я посъветва да си направи операция.Ние сме от Варна .Та си мислехме ако някой си е направил такава операция да сподели дали е доволна и при кой лекар и клиника.А цената е около 3000лв за 2-те очи. нали?Благодаря би.  bouquet
Цитирай

софия

Здравей,отговарям ти не от личен опит но все пак с доста информация, защото съм се интересувала покрай племеницата ми която е на 14 и я чакат да навърши 18-19 за да и направят такава операция.Зная че се препоръчва при високи диоптри -племеницата ми е със 7.Сестра ми живее в Китай и се чудеха къде в БГ (или друга ЕД)  могат да я направят.

Но една моя колежка си направи във Варна преди месец.Мился че и излезе колкото казваш за двете очи.След 3 седмици се върна на работа.Избягваше да се задържа пред монитора и си капеше капки в очите.От 13 диоптъра сега е без нито един,чак на на с ни е странно зашото сме свикнали да я възприемаме като вечно навираща се в нещата, беше и по неуверена  и по стресната.Сега някак си с подобрението на зрението и поведението и много различно.Важно беше че преди самата операция махна лещите и носеше очила за около месец и опловина за да се подготвят очите-каквото ии да значи това.Преди седмица беше на контролен преглед и похвално зрението и е отлично.Предупредили са я че до 1 диоптър може (допустимо е ) да се влоши в рамките на следващите няколко месеца до година...

даноо съм ти била полезна.Ако имаш въпрос питай ,ще я питам и ще рапортувам.След самата операция е била с 3 дни с превръзки на очите.
Цитирай

Варна

благодаря за отговора.Значи си струва парите и не е временно.Тя напоследък доста се изтормози с тези очи.Диоптера и е висок нараства с годините.Но имаше притеснение относно ефективноста на метода. че на са малко пари а и по цял ден е пред компютъра.  bouquet
Цитирай

BG

аз знам, че има изискване през последната година да не са се променяли драстично диоптрите.
Цитирай

София

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=157618.0

В тази тема има много инфо по въпроса,особено на втора страница накрая Wink
Иначе отидете при доц.Митов ,в кл.Св.Петка
Цитирай
На баща ми му направиха корекция на зрението преди една седмица но за сега не вижда.Казаха че се е образувала някаква лещена маса и ще се разнесе.Но аз не знам дали е така и се притеснявам защото с другото око той той почти не вижда.Ако някой знае нещо нека пише.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.