Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 31 отговора

София

Мнения: 3 550
Извинявайте за глупавия въпрос, но нещо се оплетох от много четене. Въпросът ми е за детските надбавките към заплатата,  18 лв. месечно май бяха.
В Закона за семейните помощи за деца прочетох за месечна помощ за дете до навършване на 18 години (чл.7). Разбрах, че право на такива помощи имат семейства със средномесечен доход на член от семейството за предходните 6 месеца, по нисък или равен на 200 лв. (определен от Държавния бюджет за 2004 г.).
Това ли са въпросните 18 лв. месечно. Имаме ли право да ги получаваме, ако доходът ни надвишава заветните 200 лв. Какви документи и кога трябва да подам, за да ги взимам?
Цитирай

София

Мнения: 1 072
Съжалявам, че ще те разочаровам, но не. Само ако са под 200 лева на член от семейството и то преди облагане  #2gunfire Такава ни е грижовна държавата за дечицата. Не че с 18 лева можеш да забогатееш.
Цитирай
Ако надвишавате дохода които е определен, не може да се взимат,но ако сте в границите на определеното да!Поддават се документи за доход на семейството 6 месеца назад,акта за раждане на детето и се попълва една молба.
Цитирай
Ако доходът ви надвишава 200 лв. на член от семейството- т.е 600 лв. за тричленно семейство - нямате право да получавате въпросните 18 лв. детски. Трябва да представите служебни бележки за брутните заплати за 6 месеца назад, акта за раждане на детето и да попълните една молба-декларация. Детските се отпускат от месеца в който сте подали молбата
Цитирай

София

Мнения: 292
А какво става, ако не мога да представя документ за предните 6 месеца? Имам предвид, че мъжът ми не работи, но не е регистриран като безработен. Сега трябва да се регистрира и ще почнем да взимаме след 6 месеца така ли?
Мерси.
Цитирай

Sofia

Мнения: 671
Ако се самоосигурява или ако не се от там е видно че не работи.
Но в социалните по район питай, защото имат различни изисквания. Странно, но факт.
Цитирай

София

Мнения: 3 550
Явно правилно съм разбрала. За жалост! Наистина, не че са много пари и сме опрели до тях, ама мислех, че се полагат на всички.
Излиза, че всички имат право само на еднократната помощ и на 130-те лв. майчински. Така ли?
Цитирай

София

Мнения: 292
Цитат на: Teika
Ако се самоосигурява или ако не се от там е видно че не работи.
Но в социалните по район питай, защото имат различни изисквания. Странно, но факт.


Има го изискването.  Sad  Добре де, това че не се осигурява достатъчно ли е? Той например може да работи нещо нелегално да речем.

Цитат на: Steisi
Излиза, че всички имат право само на еднократната помощ и на 130-те лв. майчински. Така ли?


Какви 130 лв.?  Embarassed
Цитирай

София

Мнения: 3 550
Цитат на: Altie
Какви 130 лв.?  Embarassed

Ами, тия дето ти ги плащат всеки месец, след като изтекат 90-те дена след раждането и се полагат за гледане на дете до 2 години.
Цитирай

Mtl-то

Мнения: 671
130лв. са майчинството което се изплаща след като изтече болничния
Но имаше и някакви пари не помня 200лв ли бяха дето се дават еднократна помощ плащат се веднъж след ката се роди детенцето
Цитирай

Sofia

Мнения: 3 567
Цитат на: Altie
А какво става, ако не мога да представя документ за предните 6 месеца? Имам предвид, че мъжът ми не работи, но не е регистриран като безработен. Сега трябва да се регистрира и ще почнем да взимаме след 6 месеца така ли?
Мерси.

Не е нужно да се регистрира където и да било. Ако мъжа ти не е работил предходните 6 месеца е нужно само да попълни една декларация, че през този период няма никакви доходи, че не е регистриран в бюро по труда, че няма доходи от наеми и т.н за каквото се сетиш, тя е свободен текст. Накрая само трябва да пише, че за неверни данни отговаря по чл.313 от НК и да се подпише.
Цитирай

София

Мнения: 292
Цитат на: Steisi
Цитат на: Altie
Какви 130 лв.?  Embarassed

Ами, тия дето ти ги плащат всеки месец, след като изтекат 90-те дена след раждането и се полагат за гледане на дете до 2 години.


Те не са свързани с доходите така ли?  Embarassed
Цитирай

София

Мнения: 3 550
Цитат на: Altie
Цитат на: Steisi
Цитат на: Altie
Какви 130 лв.?  Embarassed

Ами, тия дето ти ги плащат всеки месец, след като изтекат 90-те дена след раждането и се полагат за гледане на дете до 2 години.


Те не са свързани с доходите така ли?  Embarassed


Не, нито с минималната работна заплата, която става 150 лв., но майчинството си остава 130 лв. #2gunfire  #2gunfire  #Sniper
Цитирай

София

Мнения: 292
Цитат на: Steisi
Цитат на: Altie
Цитат на: Steisi
Цитат на: Altie
Какви 130 лв.?  Embarassed

Ами, тия дето ти ги плащат всеки месец, след като изтекат 90-те дена след раждането и се полагат за гледане на дете до 2 години.


Те не са свързани с доходите така ли?  Embarassed


Не, нито с минималната работна заплата, която става 150 лв., но майчинството си остава 130 лв. #2gunfire  #2gunfire  #Sniper


Мерси Very Happy  Значи с две думи ще взимам 130лв. детски 2 години, независимо кой колко получава... или не  Confused Така ли? А те откъде се взимат?  Embarassed Не мога да повярвам, че съм го проспала това, това са си бая пари отгоре на месец  Shocked
Цитирай

София

Мнения: 11 359
Взимаш 130 лв ако си имала трудов стаж 6м на трудов договор. иначе социалните отпускат по 100 лв на мес. за 1г. и то пак ако доходите на член от сем. не надвишават 200лв. И съответно трябва да изпишеш много хартия преди това Evil or Very Mad
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 31 отговора