Много лесна баница с готови кори

  • 66 961
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 212
МЛЕ4НА БАНИЦА

готови кори
3 яйца
1 литър прясно мляко
сирене
масло стопено на котлона

Намазва се тавата с масло. Нареждат се малко кори, натрошено сирене и се полива с малко масло.Пак се нареждат малко кори и се повтаря.Така докато свършат корите.Разбиват се яйцата, добавя се млякото и се залива баницата.Пе4еш и после ядеш.Мммм, много вкусно става Heart EyesСтава лека и мека.

# 16
  • Мнения: 830
И аз пробвах баницата на Копче , стана супер . Мекичкаааа . до сега не бях заливала с ....водичка , ама става лека и мека баничка , да знаете .

# 17
  • Мнения: 2 323
Цитат на: tedi_b
Аnomalia, баницата не става хрупкава и е по-скоро мека отколкото сочна. Майонезата не е много и няма откъде да дойде сочност.

Ето снимки: преди печене, готовата баница, парче от баницата

лелееее, това е перфектната вита баница! как я правиш така равномерна - на мен ми става много неравна - по колко кори заедно завиваш? моите  някяк по- високи стават, защото не ги навивам на тънко, а по нашироко, ама как обиаснявам и аз!....1 урок free Laughing

# 18
  • Мнения: 4 358
Малка ми е тавичката и навивам по две.
Навивам и по тясната, и по широката част, така че да се запълни тавичката. Пробвай да навиеш по-стегнато. Дори леко да се закъса някъде, заливката "маскира" и после не си личи.
Успех  Grinning

# 19
  • Мнения: 2 323
Цитат на: tedi_b
Малка ми е тавичката и навивам по две.
Навивам и по тясната, и по широката част, така че да се запълни тавичката. Пробвай да навиеш по-стегнато. Дори леко да се закъса някъде, заливката "маскира" и после не си личи.
Успех  Grinning

аз мога и стегнато, ама да не станат тънки като червейчета! Laughing и си мислех, че ще остане тестива...ти кажи!

# 20
  • Мнения: 4 358
Еее, не чак като червейчета  Laughing
Като два пръста например. Не съм сигурна, че разбрах какво означава "тестива", но ако сложиш достатъчно сиренце, няма начин да стане "тестива"  Simple Smile

# 21
  • Мнения: 2 323
Цитат на: tedi_b
Еее, не чак като червейчета  Laughing
Като два пръста например. Не съм сигурна, че разбрах какво означава "тестива", но ако сложиш достатъчно сиренце, няма начин да стане "тестива"  Simple Smile

и аз обичам с повечко плънка, ама като ги стегна...това имам предвид! а "двата пръста"-пълни ли са с плънка? че тогава вече май става много?
а ако ги стегна много става по-тестива, нали....

# 22
  • Мнения: 4 358
Цитат на: new_mama
а "двата пръста"-пълни ли са с плънка? че тогава вече май става много?
а ако ги стегна много става по-тестива, нали....

Ами да, с плънката става два пръста. То май и на снимката си личи. Ако пък обичаш с повече плънка, завий корите с дебелина на два и половина-три пръста. Като я направиш веднъж, ще си нагласиш плънката и дебелината на корите по твой вкус за следващия път.
Майонезата и яйцето придават мекота на баницата и не става тестива  Grinning

# 23
  • Мнения: 1 533
копче,

правих снощи твоята баница. Малко остана като мокра отдолу обаче. Или съм прекалила с водата /1 чаша от керамичните червените на Нес Кафе/ или не съм я пекла като хората /на 180' отдолу и отгоре, накрая засилих на 200'/

Иначе стана много красива и вкус чудна, мъжът ми омете половината тава сам, но това мокрото отдолу Thinking

Тия дни мисля да пробвам и варианта на теди_б с майонезата.

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 21 610
Отдавна я гледам тази тема и сега вече като отлежа , реших и аз да си кажа ! Simple Smile

Баница

 Arrow 1 пак . кори Бела
Arrow мако повече от половин пак.( 250 гр ) масло
 Arrow 4-5 яйца
 Arrow около 400 гр сирене
 Arrow 4 с. л. кис мляко
 Arrow 300мл. прясно мляко
 Arrow малко олио

Разбърквам яйцата , натрошеното сирене , кис. мляко ,  и олиото .
С разтопеното масло залепвам корите по две - разстилам кора поливам с масло и с ръка го размазвам по цялата кора  и залепвам отгоре друга кора и така с всичките кори . Трябва да остане малко от маслото , около 4 с. л.  Така се получават 6 - 7 двойни кори Сгъвам на 4 ( от късата страна ) и ги редя една в/у друга . Накрая ги обръщам  и започвам с първата залепена кора . Разстилам и намазвам цялата с плънката . Завивам от късата страна и редя в намазнена тава. Нарязвам на парчета и заливам с останалото масло и прясното мляко . Ако ми е останала плънка я сипвам в/у крайчетата на корите , за да са мекички. Пека в предварително загрята фурна на 220 градуса. Готова е за 30 минути .  Като я извадя я ръся с вода и покривам за да се задуши .
Страхотна е !

# 25
  • Мнения: 5 250
Цитат на: tedi_b
Аз пак ще си напиша моята любима рецепта:

1 пакет точени кори
сирене
1 малка трапезна майонеза на "Олинеза"
1 яйце

Слагам сирене и навивам по две кори заедно (тавичката ми е малка). Редя корите в кръг.
Разбивам яйцето, добавям майонезата и вода, колкото се събира в кофичката от майонезата. Поливам с тази смес баницата и пека до зачервяване.


Страхотна баница  #Milti Тази вечер я правих за вечеря,наистина е бърза,лесна и многооо вкусна  Laughing Аз не обичам неща правени със сода и затова се спрях на тази и не съжалявам.Предложих я на други приятелки,които също утре ще кажат дали са доволни в което не се съмнявам разбира се  Wink

# 26
  • Мнения: 4 358
Много се радвам, че баничката печели привърженици  Grinning .
Рецептата ми я даде мама и ние много често си я правим.
На Нова година ядохме същата баница, но със сирене + праз лук, пак беше много вкусна  Grinning

# 27
  • Мнения: 3 926
Цитат на: Шани
Защо най-вкусните неща са най-калорични???  Twisted Evil

Защото мила, хората са казали: Всички хубави неща на този свят са или неморални, или незаконни, или от тях се пълнее  Wink  А баничката с майонезата е наистина вкусна, само дето аз слагам по 3-4 яйца.

# 28
  • Мнения: 3 927
Рецепти за баници има толкова, колкото и домакини Wink . След опити на какви ли не варианти съм се спряла на следния:

1 пакет кори, няма значение какви Wink , аз ползвам Белла, защото са точно 14 броя в опаковка;
4 яйца;
4 с.л. кисело мляко;
1 к.ч. олио, не повече;
сирене поне 300 гр.
масло;
газирана вода.


Разбива се смес от 4 яйца и 4 с.л. кисело мляко. Сиренето се натрошава.
Нарежда се по следния начин:
поставя се една кора на плота, ръси се 2-3 с.л. от яйчената смес и 1-2 с.л. от олиото отгоре; поставя се втора кора, пак се ръси от яйчената смес, поръсва се натрошеното сирене. Двете кори заедно се навиват и се поставят в тавата, за което има два варианта: или на редчета (получават се 7 реда) или на кръгчета, пак стават 7 броя Simple Smile . Така се напълва цялата тава, предварително намазана с мазнина.
Баницата се залива с газирана вода, но не повече от 200 мл. Отгоре се накълцват парченца масло. Изчаква се да попие хубаво около 15 мин. и тогава се пече в предварително загрята фурна.

Изглежда малко пипкава, но в действителност се прави много бързо. По-сочна и пухкава баница досега не съм яла....

# 29
  • София
  • Мнения: 3 328
4 яйца
2/3 кофичка кисело мляко
1/2 к. л. сода
300 гр сирене
1/3 ч. ч. и отделно - 2 сл. л. - олио
1 пакет фини кори - Белла, Фантастико или други

Приготвям смес от яйцата, киселото мляко, сиренето, олиото и содата, от която слагам между корите. Намазвам голяма тава с 1 с. л. олио и, ако правя баницата редена, слагам първата кора, върху нея - от плънката, а всяка следваща кора /без най-горната/ набирам леко върху сложената вече плънка. Ако правя баницата вита, слагам от плънката върху целия лист, после го прегъвам на две, пак слагам от плънката/без да прекалявам/ и навивам по дължината на листа. Навивам баницата от средата на тавата навън спираловидно. И в двата случая, като сложа последния лист, набождам на повечко места баницата и после разнасям равномерно върху набодената повърхност останалата ми 1 с. л. олио. Пека в умерена до силна фурна около 30 мин. /докато се зачерви и отдолу - повдигам леко с вилица, за да проверя/. Изваждам я веднага, щом е опечена, напръсквам я с 1/3 ч.ч. вода/не студена/ и я покривам с друга, по-голяма тава, или с лист хартия и вълнено одеалце/имам си специално за тази цел, а то ми върши работа и при квасенето на мляко/. След 10-тина минути отвивам баницата, режа я - на квадратни или триъгълни /като торта/ парчета и поднасям, обикновено с айрян. Наздраве Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт