Защо не слушат лелките в яслата?

  • 7 076
  • 176
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 362
Макар да е на 11 месеца, нищо чудно да иска и тя да яде като другите.
Peace

За последен път се включвам в темата ти,за да не си помислиш,че се заяждам нещо - не,напротив.
И аз като пуснах Кали на ясла се притеснявах за разни неща,свързани с яденето.Особено като видях каква им е едра храната,а тя беше свикнала да яде по-дребно скълцана храна.(Защото я взимах първите няколко дни на обед и ми пращаха обяда за вкъщи,за това знам Wink)
Така бързо свикна да яде всичко и във всякакъв вид,че чак се изумих.И нови храни прояде от яслата,и сама вече се храни понякога...
Така че не се притеснявай-щом е сред по-големи деца е нормално да си хапва като ги гледа тях,а и предполагам е в период на имитации.
Тя е дете на почти годинка и мисля,че трябва да има голямо разнообразие в храненето си вече.

# 16
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 В момента,в който си я дала в яслата ти си се съгласила детето ти да бъде на яслен режим.Истината е,че не могат да се съобразяват с всяко едно дете,а и на тази възраст АМ веднъж на ден не е трагичен вариант,давай си го вечер.

# 17
  • Мнения: 5 468
Как водиш детето на ясла сутринта и преди това му даваш да яде, при положение, че знаеш, че след половин час там имат закуска? newsm78 Дето казва Бу, то също ще иска да яде наред с другите деца, като ги гледа.
А и там има някакъв ред, който трябва да се спазва. Като кажат лелите: "Сядайте по столчетата на масата" и всички трябва да седнат. Ако две-три се мотаят из стаята, ще станат и останалите.
Щом държиш толкова да пие мляко, давай му следобяд, като го вземеш, после и вечерта преди да легне. Но да си недоволна от лелите, че хранят детето наред с другите и то яде (защото ако то самото не иска, едва ли ще му отварят насила устата да го тъпчат), не си много права.
Май проблема си го правиш сама Blush newsm78.

# 18
  • Мнения: 14 133
Наистина, на тази възраст не трябва ли, да се храни с мляко в 6 и след това в 9 с попара или там какво беше... newsm78
И според мен варианта е даване на мляко по-рано  Peace
Peace

# 19
  • Мнения: 2 757
Според мен си права - детето ти е още малко и не е хубаво да яде каквото ядат 2 годишните. Едно че има по-различни нужди, друго, че може да не и понесе храната и консистенцията. Онези в яслата тррябва да се съобразят с възрастта на детето и да му дават подходяща храна. Не съм сигурна, че на тази възраст само сутрешно мляко и е достатъчно до обяда. Но могат да и направят някаква подходяща кашичка специално за нея за да яде с др деца, а не да седи и да гледа. Ако нямат в яслата не виздам защо да не и занесеш ти. В яслена възраст няма значение за децата кой какво яде - проблемът с еднаква храна за всички може да се появи чак в детската градина. До тогава на децата не им пука особено какво ядат, важното е да ядат там нещо.
Ако е възможно да и даваш малко млекце сутрин колкото да не е съвсем гладна, а в яслата да и правят някаква бърза кашица каквато ти си преценила ще е добре ми се струва... newsm78

# 20
  • Мнения: 7 821
Най-вероятно тя си иска и те просто и дават. Имахме същия случай с едно от децата при Дани, майка твърдеше че детето не ядяло нещата сервирани за закуска и си го храни сутрин в къщи, но госпожите споделяха, че детето настоява и те не могат да го изолират, все едно е наказано.
Можеш да започнеш да носиш и сутрин каши или да даваш по-малко мляко или да се примириш с не особено здравословната сутрешна закуска. Сутрин все пак често е нещо тестено (юфка, филия) и тя може да го яде. Но не виждам смисъл да се разправяш с лелите, защото може и те да са прави и дъщеря ти сама да си иска.
Успех в избора.

# 21
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Или млякото, или яслата, или я води, когато децата вече са се нахранили.
По нашите ясли менюто на децата до 1 г. и до 1г. и 6м. се различават. Повече млечни храни имат.

# 22
  • Мнения: 1 426
А те не са ли на различен хранителен режим - до година и половина и над година и половина? Защото по мое време беше така. Но и при нас искаха сутрин да не са яли и шишето с млякото го давахме вечер на заспиване.

# 23
  • Мнения: 7 106
Нямаш ли възможност да я водиш слад 9,00 да речем, когато децета вече са закусили, а тя си е изпила млякото в къщи? Така ще си спестиш ядовете около закуската, защото наистина е твърде вероятно на нея да и се иска да се храни като вижда другите дечица да ядат, въпреки че коремчето и е пълно.

# 24
  • Мнения: 46 488
И аз мисля, че е най-добре да я водиш след като другите са закусили  Peace

И си абсолютно права- 11 месечно не трябва да яде закуските на деца над 2 години (то и те не трябва да ги ядат, но това е друга тема  Laughing) щом от яслата не могат да осигурят подходяща храна, тогава трябва да ти разрешат ти да носиш.

# 25
  • Мнения: 1 640
За мен е недопустимо хранене на дете под 1г. с неподходяща и опасна за възрастта му храна-мед,сладко,по-твърди и по-едро нарязани хранителни продукти.Зрелостта на храносм.с-ма и броя зъби не са еднакви при деца на 1г. и 1,5г.-2г.Уж квалифицирани сестри работят в яслите,а допускат такава небрежност.
 Има начин- да отделят детето ти от другите по време на закуска,нали само то е малко в групата.Една сестра или леля да е с него в др.помещение-за това ги помоли!

# 26
  • Мнения: 7 821
Има начин- да отделят детето ти от другите по време на закуска,нали само то е малко в групата.Една сестра или леля да е с него в др.помещение-за това ги помоли!
Това е най-трудно постижимото. Защото в яслата повечето деца не се хранят сами и имат нужда от помощ. На всяка маса сяда по една леля и помага на 5, 6 деца едновременно. Точно тогава е най-натоварено, за това и на обяд се застъпват смените и персонала е най-голям.

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 823
Аз те подкрепям в мнението.Не трябва толкова малко дете да бъде хранено с храна,като на по-големите дечица.За мен също най-удачното решение е да водиш детенцето си по-късно.Дано имаш тази възможност.Отстоявай си изискването.

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 14 061
..... Но могат да и направят някаква подходяща кашичка специално за нея за да яде с др деца, а не да седи и да гледа. Ако нямат в яслата не виздам защо да не и занесеш ти. .....

Това сериозно ли го казваш? Да седнат да готвят на всяко дете поотделно? Ами по-горе са казали момичетата - щом детето е на ясли, значи родителите са приели, че ще се гледа наравно с другите деца. И никой не е длъжен да готви специално за всяко дете - в края на краищата това не е ресторант, требването е едно и също за всяко дете.
Колкото да не му дават храна - мислите ли че детето ще гледа, ще си иска, някой ще го гледа как плаче за храна и няма да му даде?  newsm78

# 29
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
щом от яслата не могат да осигурят подходяща храна, тогава трябва да ти разрешат ти да носиш.
Ъъъъ Shocked
Как такак? За 25 лв месечно - толкова. Впрочем, не е толкова ужасТна яслената храна - поне там, където ходеше детето ми. Че не е подходяща за 11-месечно е така, но е абсурд да се осигурява различна храна за всяко дете или да се разреши внасянето на храни от родители.

Общи условия

Активация на акаунт