Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 18 отговора
Здравейте мами,

Валери е вече на 4,5 год., а все още ака в памперс. За пишкането няма проблем през деня, през нощта все още му слагам памперс, но аз съм се напикавала до 7-годишна вечер, така че не мисля да го тормозя и да го оставям мокър през нощта...
Когато му се ака също иска - никога не го прави в гащите, т.е. контролира се, но казва, че го е страх в тоалетна или на гърне. Как да го накарам да преодолее този страх и да започне да ходи като пораснало дете, където трябва?
Взех координатите от една приятелка на детски психолог, но искам да чуя и вашите съвети за проблема преди да го посетим...
Цитирай

София

Много е голям.Посети психолога.Всушай се в съветите,които ще получиш,но не тормози детето.Предполагам,че го израсте проблема.
Цитирай

Разград

Замислих се сериозно.Синът ми е на 2 години и 2 месеца.Миналото лято през повечето време беше без памперс.И проблема,като се наака в слипчето си започваше да крещи.От други сходни ситуации разбрах,че се страхува от акото си,ако е без памперс.Не иска да седне ни на тоалетна чиния(каза,че се страхува),ни на гърне.
Та като прочетох и се замислих.
Цитирай

София

Замислих се сериозно.Синът ми е на 2 години и 2 месеца.Миналото лято през повечето време беше без памперс.И проблема,като се наака в слипчето си започваше да крещи.От други сходни ситуации разбрах,че се страхува от акото си,ако е без памперс.Не иска да седне ни на тоалетна чиния(каза,че се страхува),ни на гърне.
Та като прочетох и се замислих.
Дъщеря ми беше така преди време,може би към годинка и няколко месеца.Само като си видеше акото в гърнето ,почваше да пищи.Мина от самосебе си.
Чела съм,че не бива пред децата да се пуска водата в тоалетната,защото те приемали акото си като част от себе си и някои се страхували ,като виждат течащата вода да го отмива.Как го обясних само,дано ме разбрахте! Crazy
Цитирай

това за водата и аз съм го чела.ние направихме нещо друго-превърнахме пускането на водата в игра.дори сега дебне кога има някой в тоалетната и иска той да пуска водата Smile .ние имаме проблеми само с чишкането-не казва кога иска и ако по-дълго време не го сложа на тоалетната чиния,вече се е напишкал.в началото му се карах,но видях,че проблемът се задълбочава и го оставих на мира.все ще мине този период-той е на 2,5 г.и май е нормално за тази възраст.пожелавам успех на всички малчугани в усвояването на тази трудна дейност,но смятам,че ако не се справят до 3-4 годишна възраст,е добре да се посети психолог.пък и нищо не се губи от това.можем само да помогнем на децата си.
Цитирай

добрич

Защо не пробваш да купите заедно поставка за тоалетна чиния или гърне , което сам хареса .Сега поне ги има всякакви!Успех дано бързо мине този период!
А за водата  в тоалетната специално-Габриел така му харесва ,че се напъва всеки път да пиша в тоалетната само и само да пусне той водата-така че явно всяко дете го приема различно.
Цитирай

На острова с детелинките

нямам съвет как да се справите с проблема, определено бих отишла на лекар. исках само да кажа, че това понякога се предава по наследство, опитай се да не се тревожиш прекалено много за сега.
Цитирай
Много ви благодаря, момичета. За пишкането през нощта - знам, че се предава по наследство и не ме притеснява. Но с другото не знам как ще се справим... Ходихме миналата седмица да купим ново гърне (въпреки че има 2 у нас + седалка за тоалетна чиния); избра си удобно гърне, пеещо и т.н., но като седне на него започва да плаче и казва, че го е страх да ака...
Цитирай

Варна

Децата приемат "акото"като ценна част от себе си-дори понякога го носят като подарък за майките си-за това когато се пуска водата и ценното нещо просто изчезва те се страхуват,че това може да се случи и с тях.
Цитирай
Няма да се справим сами с проблема... Записах час при детски психолог за петък; първо ще отида само аз...
Много ви благодаря за съветите, момичета...
Цитирай

пожелавам ви искрено бързи успехи!добра е идеята да отидеш първо ти.сподели как е минало!
Цитирай

Много благодаря на всички майчета, които се включиха със съвети.
В петък отидох на детски психотерапевт - без детето, така каза психотерапевта, защото ако се отиде с детето - това означава да се заяви пред него, че то има проблем, което за него е стрес.
Разбира се нищо от нещата, които съм си мислела явно не е причината... Това, което психотерапевтката каза, е че на тази възраст (след 3-тата година) детето вече се самоопределя като индивид, т.е. отделя се от майката и за да заяви това, то единствените начини, чрез които може да "надделее" над възрастните са памперса и храната. Т.е. - мамо, ти ми казваш да акам в тоалетната, но аз съм решил да го правя в памперса и няма да отстъпя... Същото било с храната - някои деца отказвали да се хранят.
Насилието не е решение на проблема; по-скоро детето трябва да се мотивира и "само" да поиска да прави това, което възрастните искат от него. Много търпение ще е нужно, но ще се справим...
Цитирай

Варна

Браво-направили сте първата стъпка!Успех!
Цитирай

Rampelina,поздравявам те за увереността,че ще се справите!!!наистина,много рядко има  неразрешими проблеми.това,което си споделила,ме кара да се замисля върху нежеланието на сина ми да се храни.мисля,че и при него става въпрос за самоопределяне.не може нищо да не му е вкусно.всяка лъжица храна първо бива отхвърлена.аз ,обаче,го насилвам.а,ето че е грешка.ако не ти е проблем,пиши за съветите на психотерапевта,че аз нямам възможност да ходя-имам малка дъщеричка,която няма на кого да оставям.предварително ти благодаря и ви желая успешно справяне с проблема.
Цитирай

Психотерапевтката каза, че не трябва в никакъв случай да се насилва детето. Въпреки, че ние нямаме проблем с храненето, явно държеше и за това да разкаже... Каза, че никога не трябва детето да се кара насила да яде, когато огладнее, то само ще си поиска. Единствено ако вече е застрашено здравето му, трябва да му се дава насила.
Аз никога не съм го хранила насила - винаги е ял каквото и колкото иска, затова и нямаме проблеми може би... Имало е дни, в които е ял колкото голям човек и други, в които почти нищо не е вкусвал...
Другото, което каза психотерапевтката е, че прблема може да се реши като се мотивира детето само да си поиска - като в нашия случай. Не знам точно как, но това, което ми хрумва, че можеш да направиш е да сготвите заедно например или нещо друго под формата на игра.
Успех и на вас  Smile.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 18 отговора