Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

...са отбили кърмените си деца по каквато и да е причина, но след това бебчетата отказват да пият формула от бутилка??? Как сте се справили с този проблем и как давате необходимото количество мляко за деня  newsm78???
Благодаря предварително за отговорите  Hug.
Цитирай

Белгия/София

Най-вероятно причината е в биберона. С какви шишета и биберони даваш?
Какво мляко предлагаш?
Вземи шишета с каучукови биберони, те са много по-меки и децата ги харесват винаги.
Вземи Милумил, сладко и ароматизирано е, също се харесва.
Успех.
Цитирай

Мерси, Блонди, за предложенито  Hug. В момента давам със силиконови биберони, мекички са, но ще пробвам и с каучукови.
Давам му Аптамил 2. Не знам дали имаме Милумил, но ще потърся.
Благодаря.
Цитирай

Белгия/София

За Тито ли питаш? Ако е за него, значи е на около 10 месеца. Спокойно можеш да сложиш тогава в Аптамила му някаква ароматна, сладка бебешка каша. Пробвай, да не става гъсто, просто да стане сладко и по-вкусно. По-дълго кърмените бебета винаги посрещат с погнуса формулата  Very Happy
Цитирай

Да, за Тито питам. Мерси, това с кашата е много добра идея  Hug. Ще пробвам, особено той си пада малко повечко по сладките неща  Laughing.
Цитирай

elip, аз мисля че е по-добре да опиташ да даваш млякото чисто.Опитай с каучук както е предложила Блонди!
Днес говорих с педито си.Ставаше въпрос за това дали мога да слагам в домашната каша на Мимозата ванилия(защото в кашите на Нестле определено я има).Тя ми каза, че на времето, когато е хранила детето си с Хумана(а тя била супер ароматна и много вкусна), ходила на семинар в Германия.Там същата Хумана имала противен вкус, била без никакви аромати.Колегите й обяснили, че това производство го правили само за Изтока, при тях ароматите били забранени.Сигурно има за какво!И така педито ми препоръча да приготвям домашни каши (до колкото ми е възможно) и да не слагам ванилии вътре.
Незнам.....майките живеещи в чужбинско да кажат как стоят нещата там сега и дали педито ми има право.
Цитирай

Русе

Вместо каша, може да добавиш 1 бисквитка "Плазмон", но тогава ти трябва по-голяма дупка на биберона.  Peace
Цитирай

при Arctic Monkeys

аз пък тези каучуковите нещо не ги харесвам. имаме шише на Кмера с мек накрайник- смуут нек. много по-удобно е за беба. може и в млякото да е причината, моята например не иска нищо друго, освен млеката на фризо - вом, НА, 2...
Цитирай

Nederland

Ами аз живея в Холандия и тук определено има ванилови каши. Аз използвам оризова с ванилия на Nutricia. Към млякото на дъщеря ми също прибавям понякога по една лъжичка от нея, така наистина го пие по-добре  Laughing
Цитирай

Благодаря много за отговорите, момичета  Hug. Ще пробвам всичко и дано увеличим малко количеството мляко.
Асе, и при нас има ванилови каши, но това не може да бъде критерий, тъй като тук дават на децата си какво ли не. Последно видях с жасминов цвят  Shocked  newsm78.
Цитирай

София

Пробвай с друго мляко, може аптамила да не го харесва.
Цитирай

Пламен от кърма премина на "Хумана" без никакъв проблем.
Цитирай

Mediterraneo

Моята също нямаше проблеми с преминаването от кърма на АМ. Но точно около 10-я месец започна да се муси на АМ и малко преди да навърши година минахме на прясно  Confused
Цитирай

София

ОООІ това е до болка познат слу4ай Rolling Eyes. НИе все още сме в същото положение.Отбих я на 6 месеца.Изкупила съм вси4ки видове шишета и биберони, и мога да кажа 4е 4асти4ен успех имаме само с кау4уковите биберони на Чико Peace.НО - и до сега не сме минали пове4е от 120гр мляко( малката е на 9 месеца). КАто 50-060гр. пие о тшишето, а останалото..с лъжи4ка Crazy.Хайде- за грамажа си мисля 4е не оби4а мляко ( и аз съм била така) и това не ме притеснява толкова- наваксва с другите храни( въобще не е от злоядите и претенциозните).НО всъщност тя въобще не оби4а да пие от шише. Сега се мъ4а да я нау4а да пие вода и сок, 4е идват жегите и ми се иска да я  свикна да пие те4ности.Давам с лъжи4ка сок4ето.Вода пие от известно време от 4аша с  твърд накрайник.Е- не пие много, но за мен и 20 - 30 гр. са успех PeaceПробвах в млякото да слагам бисквити( слагах Плазмон на прах), ванилова добавка за мляко....никакъв успех.ПРосто детето не иска да пие о тшише и ..това е  Rolling Eyes.За щастие пием мляко само 2 пъти дневно, а и с лъжи4ката се справя доста бързо( 3-4- минутки).Скоро ще заместя и сутрешното мляко със закуска, така 4е- вижда му се края Laughing.Успех ти пожелавам и ...търпение WinkДано при вас нещата се оправят и скоро свикне с шишето. А и да не свикне- няма още дълго да пие мляко Wink
Цитирай

Варна

Ние сме на 5 и половина , моят син обожава Аптамил , въпреки че го отбих преди седмица . Преди това две седмици дохранвах . Сама като види шишето и почво да вика ! Може наистина да не обича биберони! Ти със колко капки на бибата  му даваш да пие ?? Може да тече или мн бързо или мн бавно Thinking
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.