Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Искам бебе
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 22 отговора
Здравейте, момичета!
Ще се опитам кратко и изчерпателно да опиша ситуацията и проблема:
Със съпруга ми опитваме да си направим бебе вече осми месец и резултатът все е  EFN В края на април ми беше последната менструация и след като кръвотечението спря, отидох на лекар - при прегледа се видя доминантно фоликулче от дясната ми страна и доки ме посъветва да ловим ову-то от 27.04 до 01.05 и каза, че всичко ми е наред. Така и направихме и както е видно от графиката ми, според БТ и тестовете, май не сме изпуснали момента (което, разбира се, все още нищо не означава, но поне има минимален шанс). Вече минава една седмица от овулацията и през последните три дни не мога да позная тялото си: ходи ми се по малка нужда три пъти по-често от друг път, невероятно силни (понякога остри, понякога притъпени, но буквално нетърпими) болки в кръста, преминаващи и по целия гръб, болки ниско в корема (едно гадно дърпане, всякаш някой иска да ми изтръгне пикочния мехур),  заболява ме и главата като от удар с тъп предмет, от всичко това ми се вие свят и ми се гади. Не съм някоя глезла и прага на болка ми е сравнително висок, но тези болки направо ме съсипват, губя буквално звук и картина - туширам ги с Aulin 100mg. и 20-тина минути след едно прахче мога да заема седнало положение. Всичко това не е постоянно, а е на тласъци и търпя да не пия болкоуспокояващото, докато не настъпи сериозната криза (малко преди да припадна от болка). Болките са придружени от нещо като втрисане - висока Т на тялото и ледени ръце и крака. При усилване на болката запова да ми пари лицето, а пръстите ми посиняват от студ. Няма как да съм настинала - пазя се и не пускам дори климатика, точно, за да не настина.

Някой има ли идея какво може да ми се случва? Случвало ли ви се е нещо подобно? Твърде е рано да има каквито и да е симптоми, нали? .... и, ако случайно е станало бебе, дали е допустимо да се пие Aulin?
Цитирай

Кръвен тест! Peace

Ще чакаме да кажеш, какво става!
Не искам да правя заключения, няма смисъл. Ако не си бременна, излишно ще те навием и ще се разочароваш! Затова - кръвен тест. А, ако имаш здрави нерви, изчакай още малко и направи уринарен тест.
Стискам палци!!! Praynig Praynig Praynig
 Hug Hug Hug
Цитирай

София

lawyer, стискам палци да се е получило.  Praynig Praynig Praynig А за Аулина - при предишната ми бременност доктора ми беше казал, че мога да го пия. Но нека и други момичета да ти кажат, а най-добре е да се консултираш с лекар!

Ако това може да те успокои - преди 2 седмици и мен така зверски ме болеше глава, че ми идеше да ревна с глас. Кошмарно беше. И аз така - един-два пъти пих Аулин, за да мога изобщо да дишам. Миналата седмица видях  EFP , та си мисля, че моооже и това да е симптом. Казвам може, за да не те навивам прекалено!

Стискам палци!   bouquet
Цитирай
Много ви благодаря, мили момичета!
... на никакви симптоми не се връзвам, докато не видя двете черти след закъснение  - преди беше голямо взиране, все нещо съвпадаше с изброените "ранни симптоми" и все пак - нищо и половина, стига толкова!
.... понеже до сега никога не съм била така зле и такива странни силни болки нямам нито при цикъл, нито дори, когато си бях завъдила цистит преди няколко години.... и исках да се посъветвам с вас, друго си е да си споделиш rolleyes
... а и не, че не ми е приятно да си мисля за симптоми, все пак надеждата умира последна, но вече гледам по-песимистично или може би по-обективно на това след седем разочарования  Confused
Цитирай

Пловдив

Дано, лейер да се похвалиш с положителен тест. То и аз съм в положение на изчакване, но нищо не ме боли за сега.Имам само слабо главоболие. От седмица съм с настинка и понеже носа ми тече като водопад, едва днес се реших да си взема парацетамол и витамин С, както ме посъветваха момичетата в форума. Не знам дали в твоя случай може да се пие алулин, но в аптеката специално попитах дали мога да пия тези лекарства при евентуална бременност.Успех и скоро да се похвалиш с  EFP newsm10
Цитирай

Пловдив

Погледнах графиката ти и като гледам бебчо може и да е станало. Имаш температура над 37, което е добре. Ако цикъла ти е кратък, можеш да направиш и тестче. Но съвета ми е да изкачаш до 29-30 ден,така е по-сигурно. Ама аз до 24 едва изтрайвам. smile3502 smile3503
Цитирай
здравейте.според мен проблема е 4е много мислиш дали има бременност или не.Истината е че трява да се абстрахираш от това дали е станало оплождането или не.Казвам го от опит,защото бях така преди 3 месеца /станало ли е и тн./и след много симптоми на 20ден закъснение ми дойде с яки кръвоизливи-спонтанен аборт.
Сега се опитвам да не мисля ,кога ще стане бебето и няма да правя тест до към 40ден от последния цикъл.
Дай боже да ме огрее ,а и теб също!
Цитирай
iv4eto.., много съжалявам, преживяла си нещо ужасно, от сърце ти пожелавам следващия път всичко да е наред. Благодаря ти, че ми напомняш колко важно е търпението. Все пак е Божа работа кога ще се случи чудото.

gitadam, и на теб стискам палци да се е получило и да се похвалиш в най-скоро време. Да, цикълът ми е от кратките 24-25 дни, календарът сочи, че трябва да ми дойде на 11-ти (сега в петък), но аз съм се настроила за чакане до понеделник.

Днес болките продължават - този път от сутринта, гади ми се от болка, не мога да се изправя и този път много осезаемо се усеща в дясно на корема (като някакво мускулно схващане с тъпа постоянна болка), придружени са от топли вълни и отново главобол... вече четвърти ден, снощи беше страшно newsm45 пак Аулин, заедно с Oscillococcinum и витамин С, като при настинка, Т снощи беше 38.3. Хем съм гладна, а като видя храна дори не мога да я помириша, а и с любимото сутрешно кафе от два дена сме врагове ... Адски ми е зле - и не се подобрява, а се засилва... тази сутрин вместо кафе, направо аулинче, с огромно усилие си влязох в колата, болката от дясно не ми даваше да седна...охх не знам, дано не ми се случва някоя гадост
« Последна редакция: вт, 08 май 2007, 11:29 от lawyer »
Цитирай

Лойер...аз всички ги пращам на лекар....но....като седнеш усещаш ли все едно колче ти се забива....Внимавай и отиди на лекар по-добре, вместо да си правиш експерименти, защото при такава температура може и някакво възпаление да е налице...не искам да те плаша, но колкото по-скоро отидеш толкова по-добре!

Успех и стискам палци всичко да е наред  Peace
Цитирай
 комикс, много си права, ще взема да звънна на доки, защото не колче, ами цял камион с колчета минава през мене, дори и в легнало положени, когато не съм пила болкоуспокояващо

.... ще кажа резултати....
Цитирай

софия

lawyer, можеш да опиташ със свещички Тилкотил. Могат да се прилагат при бременни и понякога са по-ефикасни от Аулин. При мен Аулинът не действа, за сметка на Нимезил. Той е със същия състав, но явно някое от допълнителните вещества е по-добро.
Късмет.
Цитирай

Пловдив

Lawyer,дано всичко е наред.Пиши като се върнеш от док.ще стискам палци да се похвалиш!!!
Цитирай
След обяд отивам при личната лекарка, за да диагностицира - може да е грипче, може при това променливо време да ме е тръшнала някоя настинка, може дори да е песъчинка в бъбреците или възпаление от каквото и там да е естество... като ме прегледа ще видим какво ще излезе от цялата сага... Crying or Very sad
Цитирай

Пловдив

лейрче, отивай на лекар. След ову и при евентуална бременност е нормално да имаш температура 37.1-2, но твоята щом е 38 си е опасно. При всички положения може да имаш някакво възпаление или грип при тази температура. Ще стискам палци нещата при теб да са наред и искрено се надявам в понеделник и двете щъркела да зарадва с приятна новина. На мен трябва да ми дойде на 14, понеделник.Не ни остава нищо друго освен да чакаме и да се надяваме. smile3521
Цитирай
след четири часа вече ще съм минала при личната лекарка, много е добра в диагнозите и ще знам какво ми се случва... а иначе сутрин Т май е нормална за периода не минава 37.6, снощи я измерих късно след активен и напрегнат работен ден, а и болките, може и за това да е била 38.3, ама външно не бях гореща - даже ръцете и краката бяха на ледчета, казах на мъжа ми да ме цунка и го питах, според него, дали имам Т, той каза: ами, Т!!! ти си по-студена и от мен!, много се учуди като му казах, че е 38.3, а меря с два термометъра за всеки случай - еднакви показатели... we'll see
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 22 отговора