Пак за хормони

  • 983
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 213
Здравейте,
искам вашето мнение.
От няколко месеца имам проблем с менструацията. Ходих на гинеколог, той ми предписа хомеопатични капки "Хормил". На петия ден от пиенето им ми дойде. Все пак си направих хормонални изследвания и резултата е PGN 1.5 ng/mL, E2 1624 pmol/L, TES 5.9 nmol/L (дойде ми на 12 април, изследванията са правени на 5 май). Той ми препоръча да продължа хормила и да си направя контролни изследвания отново.
Като чета тук тези отклонения не са фатални, но все пак събирам мнения колко сериозно е положението и доколко мога да разчитам на подобрение с това лечение.
Ако има значение лекува ме д-р Папукчиев от 25 ДКЦ в Младост.
Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 2 423
Здравей Лове а какви са референтните стоиности на хормоните .
УСПЕХ  bouquet  bouquet  bouquet

# 2
  • Мнения: 213
Ами ако са овулаторни
PGN 0.48-1.7
E2 124-1468
TES 0.06-2.8

# 3
  • Мнения: 4 700
А кави са теzи хормони? Аz zа пръв път ги чувам.  Embarassed Каква им е функцията и какво регулират?

# 4
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Аз също за първи път чувам тези хормони newsm78!

# 5
  • Мнения: 4 298
PGN 0.48-1.7 подозирам това е прогестерон. Но той е безсмислено да се изследва във фоликулярна фаза. Прави се 7 дни след доказана овулация. Броя, броя така както си написала излиза, че си го правила на 21 ви ден.
TES 0.06-2.8 тестостерон както предполагам. Ако е така е висок /5,9/
Е2 подозирам естрадиол, но не съм сигурна.

# 6
# 7
  • София
  • Мнения: 35 770
PGN 0.48-1.7 подозирам това е прогестерон. Но той е безсмислено да се изследва във фоликулярна фаза. Прави се 7 дни след доказана овулация. Броя, броя така както си написала излиза, че си го правила на 21 ви ден.
TES 0.06-2.8 тестостерон както предполагам. Ако е така е висок /5,9/
Е2 подозирам естрадиол, но не съм сигурна.

Така е. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт