Болнични и смяна на фамилията ???

  • 3 460
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 068
Мисля че няма да имаш проблем тъй като вече си с нова лична карта
Аз да му мисля имам един болничен преди гражданския брак и два след него и ми казаха че на всички трябвало да се направи корекция
А и нашия счетоводител решил да не ми казва за тия промени тъй като на мен пари точно сега не ми трябвали и съм можела да изчакам          /първия болничен ми е от февруари и не е изплатен / newsm61

# 16
последно преди два месеца се занимавах с това. ако болничния лист е издаден на новото ти име, трябва да си смениш и името в нои. за банковата сметка ми казаха, че нямя значение на кое име е. името ми го опровиха от фирмата, те оправиха нещата с нои и нямах проблеми. Grinning

# 17
  • Мнения: 2 336
До колкото разбрах има вероятност да ми върнат болничния защото ми е с моминското име , а ЕСГАОН и НОИ били свързани. В ЕСГАОН се водя с новата фамилия вече, но интересното е че вчера си проверих в НОИ социалните осигуровки и се водя със старата фамилия , а що се отнася до банките и там ще е бюрокращина голяма незнам кога ще се оправям като нямам време. #Crazy newsm78

# 18
  • Мнения: 1 114
Така е, за съжаление. На мен също ми върнаха болничния от НОИ. Сега трябва нова лична карта, пък удостоверение за постоянен адрес, за незнам какъв си адрес, трябва да се занесат да се коригира болничния, изобщо един куп глупости.
Това, че ЕГН е едно и също не ги интересувало.

# 19
  • Мнения: 2 068
E отказаха да ми поправат болничният ..... ами сега ?
Казаха че нямало такова нещо с поправка на фамилията.
Аз не мога да разбера ако от НОИ те водят със старата фамилия защо им е болничен с новата  newsm78

# 20
  • Мнения: 1 409
Мен също в НОИ ме водят със старата фамилия,но ми казаха,че в ЕСГРАОН съм с новата и няма да ми преведат болничните докато не си оправя нещата.Имам вече три болнични,за които явно ще си чакам.
На мен ми казаха да си взема бележка от общината,която удостоверява,че двете имена са мои и да я занеса на счетоводителките в работата те от там знаят къде да я занесат и след това да им звънна в НОИ и ще  ми ги преведат.Взех си такава бележка,за издаването платих 5.40лв.в понеделник ще я нося в ряботата да видим какво ще стане.
Вземи си и ти и нека ти върнат болничните пак с нея.
Успех

# 21
  • Мнения: 2 336
Мен също в НОИ ме водят със старата фамилия,но ми казаха,че в ЕСГРАОН съм с новата и няма да ми преведат болничните докато не си оправя нещата.Имам вече три болнични,за които явно ще си чакам.
На мен ми казаха да си взема бележка от общината,която удостоверява,че двете имена са мои и да я занеса на счетоводителките в работата те от там знаят къде да я занесат и след това да им звънна в НОИ и ще  ми ги преведат.Взех си такава бележка,за издаването платих 5.40лв.в понеделник ще я нося в ряботата да видим какво ще стане.
Вземи си и ти и нека ти върнат болничните пак с нея.
Успех
Ами аз съм си сменила и личната карта , мислите ли че ще ми е необходимо такава бележка. Или просто да попълна новите данни на личната карта в бланката която е за банковата сметка. Макар че и по банковити сметки се водя със старата фамилия. newsm78

Общи условия

Активация на акаунт