Ускоряване слизането на млякото - как???

  • 1 145
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 733
Момичета, здравейте,
моля ви да ми съдействате за един проблем, който изникна от нищото, но сега ужасно ме притеснява...
Преди два месеца родих второто си дете и гледането, както и кърменето му бе лесно, приятно и безпроблемно - до вчера....

Вчера след един глупав инцидент се ядосах страшно много, вбесих се и по време на кърменето след това (вече бях спокойна) млякото ми не слезе. Винаги съм усещала слизането му, и то винаги е ставало около минута след започване на кърменето. През следващите кърмения млякото слезе само от едната страна и то след близо 3- 4 минутно кърмене. Ако бебчо е буден обаче няма търпение да му дойде бързото мляко и скоро след началото се отказва да суче и се отдръпва с плач. Пробвах да се цедя и след определено време (не малко)- млякото слезе и от двете страни.

Затова искам и да попитам - мисля си че имам мляко, но има ли начин да се ускори неговото слизане.... да стане както в началото - безпроблемно.

# 1
  • Мнения: 2 467
Има. На първо място - успокой се. Спокойствието е много важно за кърменето.
На второ - гушкай бебчето, помириши го, целувай го... Природата си знае работата  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 733
Благодаря:) Той (като всяко бебе) наистина е роден за гушкане и целуване:)
Засега започнах да го кърмя на два часа като изцеждам гърдата от която е започнал - но дали ще има достатъчно време тя да "произведе" нужното мляко?

Обърнах се към вас защото не знаех кое е по-добре: да го храня по-често или на по-големи интервали и да изцеждам и двете гърди? Има ли медикаменти (хомеопатични, например), които да съдействат за лактацията...

# 3
  • Мнения: 2 467
Пу, тва мойто хлапе непослушно. Писах, писах, писах и то натисна esc  ooooh! Сега наново...

За гушкането и помирисването на бебче - така по-лесно слиза кърмата.
Храни на по-чести интервали, така ще си увеличиш кърмата. Произвеждането на кърма е на принцпа "търсене-предлагане". Колкото повече цока бебети и по-често, толкова повече кърма се произвежда. По-големите интервали само ще намалят произвежданото количество кърма.
Цеденето си е мъка нечовешка според мен и трябва да се избягва  Twisted Evil Цеди колкото да си свалиш напрежението, повече не ти трябва,. Имаш най-добрата пома на света - бебето.

Това че вече няма напрежение в гърдите, хич да не те тревожи. Напрежение и обилно кърмоотделяне (ха, нова дума) има първите 1-2 месеца. После меки цици и доволни бебе и мама  Laughing Моите ако ги видиш сега вече, няма да повярваш какво голямо дете се храни от тях  Mr. Green

За производстовото на мляко - става дори когато кърмиш. И на половин час да кърмиш, пак ще има мляко. Няма го тоя момент със събиране на млякото - това да не е мандра  Laughing Така че, спокойно.

За хомеопатия - има чай за кърмачки и български и на ХИП по аптеките провери. Бирена мая - пак аптеките. Най-важното е спокойствието ти  - от него зависи и спокойствието на бебчето, и кърмоотделянето...

Тук има една статийка за Лактационни кризи (кризи на кърменето) - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=5186

Още информация в Често срещани проблеми с кърменето и разрешения за тях http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1844.0
И въобще в Библиотеката има много полезнини за четене  Peace

# 4
  • Мнения: 196
neurobex на таблетки

# 5
  • Мнения: 733
Мерси! Правя всичко гореизброено (неуробекса ще почна довечера) и последните два дни ситуацията е следната:

редувам двете гърди, като от лявата млякото слиза почти веднага (под слиза имам предвид онова напрежение при което тръгва бързото мляко и то започва да тече включително и от гърдата, от която не се кърми).

Когато започна от дясната или го преместя на нея (когато е втора подред) - не тръгва изобщо (няма напрежение, малкия се отдръпва след малко плачейки). Не тръгва и дори като я цедя с помпата. В същото време като че ли се пълни, защото става твърда и болезнена.  Следобяда й сложих горещ компрес и млякото рукна, а гърдата се "успокои".  Преди малко се опитах да повторя компреса по време на храненето, но млякото пак не тръгна.

Какво е това според вас? Запушени канали? Намалено мляко? Как е по-добре да кърмя според вас - винаги от проблемната страна, за да се отприщи или да ги редувам?

# 6
  • Мнения: 2 467
Това, че гърдата става твърда и болезнена, означава че се пълни здраво. Може би като е много напрегната и бебче неможе да засучи добре. Преди да дадеш от нея направи и топъл компрес и изцеди малко за да смъкнеш напрежението. Давай по -често от тая гърда.

# 7
  • до канала
  • Мнения: 518
и при мен го има този проблем вече 4 месеца проблемна ми е дясната гърда .от нея млякото не слиза.Реших проблема така :винаги го слагам да суче първо на лявата гърда и когато усетя че млякото слиза го премествам на дясната.Но при мен щом засуче лявата винаги млякото слиза и в двете гърди а на дясната и по 40 мин съм го държала да суче и пак не слиза а се усеща че гърдата е пълна.Дано си ме разбрала че малко объркана стана.

# 8
  • Мнения: 733
Не само те разбрах, но при мен е абсолютно същото! Лошото е, че когато правя това преместване не винаги иска да суче от "проблемната" гърда - извива се и плаче, като че я "стачкува"...

# 9
  • Мнения: 733
Момичета, проблемът явно не е в "скоростта" на слизане на млякото, а в самата гърда. Препълнена е (от нея се стичат капки), а млякото при сучене и цедене не тръгва ... Млякото там тръгва едва когато бебето суче от другата страна (тогава слиза и от двете страни).
Първият път когато изникна като проблем се появи втвърдяване с болезнено място и вдигнах слаба температура 37.5, затова прибегнах до компресите. Предположих че са се запушили каналчета и приложих масажите и компресите, за които четох в библиотеката. Досега слагах горещи компреси преди хранене и млякото си тръгваше, но сега и това не помага. Ще пробвам да храня както е писала desi0956, но исках да попитам - има ли някой идея от какво се получава и най-вече има ли начин да се оправи?

# 10
  • Мнения: 733
Момичета, започнах тази тема като споделих с вас един проблем, а после добавих и през какво съм минала, затова не мога да не споделя с вас и че УСПЯЯЯЯЯЯЯЯЯХ!!!!!  Не знам как, но преди две вечери при късното хранене млякото си тръгна от проблемната страна толкова внезапно и изненадващо за мен и от тогава до досега си върви нормално и от двете страни..... В резултат бебко е пълно стомахче и памперси, а мама е най-щастливия човек на земята:)

Нямам думи с които да ви благодаря за съдействието, подкрепата и ефективните съвети!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Какво точно "отпуши" гърдата не знам, но във всеки случай една седмица бая агресивно се борих - хранене на един или най-много два часа включително и през нощта, със започване от проблемната страна, горещи компреси, масажи, взимане на неуробекс, бирена мая, 1 литър мляко на ден, супи... Само това с почивката не можах да го вместя в програмата:) Но важен е резултатът, а той засега е ПЕРФЕКТЕН! Отново ви благодаря за всичко и ви пожелавам да се радвате на здрави и щастливи бебоци!

Общи условия

Активация на акаунт