Какво ще "завещаете" на младите?

  • 1 258
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 633
 ...Преживе естествено  Laughing Все съм искала да ви питам за чеиза... Демоде е, но все пак Laughing Ще/Приготвяте ли нещо на децата за чеиз или ви се струва овехтяло като традиция? Възможно е и да отсечете, че когато му додйде времето ще дарите на младите подобаващ такъв Laughing Какъв е той в представите ви? Армаганът, с който ще им ударите едно рамо като за начало? Имам си разни работи в скрина, още от моята баба и ги пазя, защото задължително ще ги дам на щерката. Ако има парички и нямат свой дом може би ще им взема. Но като за начало ракла със скъпоценности трето поколение и няколко килима Laughing

# 1
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Старите си кърпени гащи, които съм наследила от баба .... и калъп домашен сапун ...

# 2
  • Мнения: 4 633
и калъп домашен сапун ...
От онези жълтите, които нямат свършване и смърдят ужасно ли? Laughing

# 3
  • Мнения: 24 467
Ми аз като определила се мъжка майка ще чакам снахите какво ще ми донесат...
Пък синовете- ще съм много щастлива, ако успея да им дам прилично образование, както и да ги възпитам така, че да нямат нужда да разчитат на мен и на баща си, т.е. както се вика "да им дам хляба в ръцете".

# 4
  • в Низината
  • Мнения: 705
Не съм се замисляла за такива работи още. Със сигурност килими, одеала, юргани и подобни няма да има. Може би едни плетени елечета и жилетчици, които още аз съм носила, просто защото са ми скъпи. Иначе, да сме живи и здрави с мъжа ми, ще се постараем чеизът да включва някой апартамент.

# 5
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 767
Аз имам чеиз - от бабите и от майка ми. Тривиално - плетени на една кука разкошотии (включително прекрасна кувертюра за двойно легло и покривки за голяма маса), одеала, чаршафи, кърпи... Смешно, смешно - ама чудесно ми влезнаха в употреба, имам си и още да вадя.
Затова мисля и аз да посъбера това-онова - не да обзавеждам младите, но малко от малко... Останалото ще си напазарят по свой вкус Simple Smile
Килими чак - надали ще взимам... Хубавото е, че сега не са онези години на нямане и лесно се намират работите. Ще мога да хвана щерката под ръка и да я заведа сама да си избере прикята и чеиза, като дойде време да я пласирам извън къщи.

# 6
  • Мнения: 4 633
И аз имам един топ плетени неща, бях ги забравила. Ако нещо оцелее и то отива в скрина Simple Smile

# 7
  • Мнения: 750
Ще им дам вси4ко онова което аз не полу4их преди години когато си тръгнах от родният дом!
Ще знаят,4е вратата за тях винаги ще е отворена!
Апартамент няма да им купя....нека у4ат,работят и си купят сами!Нека да се нау4ат да се ,,борят,,с живота!Да имат цели,желания и стремежи!
Ще им дам добра основа на която да градят успехите си!
Ще им дам силно рамо,на което да се опират в трудни моменти.....да знаят,4е не са сами!
Давам им и ще продължавам да има давам вси4ката си любов която имам в сърцето си!

# 8
  • Мнения: 3 447
И аз имам един голям сандък с чеиз от баба ми. Освен гореспоменатите плетени, има още халища, черги, чаршафи, юргани... и други такива неща, които няма да ми влязат в употреба, уви  Rolling Eyes А, и носията на баба ми също се включва в чеиза.

А на сина си ще завещая сабята на прадядо ми.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 1 048
Ако имам възможност бих помогнала на младите финансово - да си вземат кола или апартамент... За дъщеря ми пазя един пръстен с монета, който съпругът ми подари в деня на раждането й и е много ценен спомен за мен. И аз имам разни плетени на една кука покривки от моята баба и прабаба, но не ги ползвам, защото не си падам по този стил. За мен те имат обаче много голяма сантиментална стойност и винаги ще ги пазя. В гардероба си също имам родопски одеяла, които никога не съм ползвала и затова не смятам да купувам неща от този род за дъщеря ми.

# 10
  • София
  • Мнения: 203
 Честно казано не съм мислила по този въпрос. В момента като че ли имам по-важни задачи. Wink

# 11
  • Мнения: 3 521
1) Въпросните плетени и бродирани неща. Докупих си няколко нови от н. Калиакра миналата година Peace
2) Колекция от пощенски марки и монети събирана вече 3 поколения
3) Имаме страхотна колекция от картини, литографии и пластики на З.Бояджиев, Слона, С.Калинов
4) Златен пръстен от прапрабаба ми
5) Стестовна книжка Wink

Е стига и толкова Rolling Eyes.

# 12
  • Мнения: 2 309
Мойта щерка няма да я женим Crossing Armsникакви гаджета, ще си седи вкъщи при нас с баща й Crossing Arms

# 13
  • Мнения: 6 029
мисля, че кинти биха им свършили най-добра работа.. ама понеже не знам на кво дередже ще бъда след... 20 години.. ще се въздържа от отговор.

# 14
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Сребърна пАра, която мама ни даде на сватбата - за всяка по една. Да ги връхлетят същите чувства, които заляха майка им в момента, в който я стиснат в дланта си.

Общи условия

Активация на акаунт