Дъщеря ми не е щастлива в яслата

  • 2 266
  • 52
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 753
Доколкото знам нямат нови лелки. За приятелче... не знам. Трудно бих разбрала честно казано. Снощи много я разпитвах, но тя пак нищо не каза.  Confused

Галя, ще ти пиша на лични.

Лени, там нищо не правят. Просто децата скучаят. Едната от лелите се гримира по цял ден, другите лели са по-симпатични, но все пак с нищо не занимават децата там. Много гадно!  Close

Невада, аз на това се надявам - че в градината ще й е по-интересно и че там ще се чувства добре.

# 31
  • Мнения: 920
Да няма ревност, че сестра й си е вкъщи.
Моята дъщеря си ходеше съвсем нормално и в момента, когато се роди бебето и аз останах вкъщи, реши, че не й харесва.

# 32
  • Мнения: 1 640
Да,много е трудно да подредиш нещата така,че и на работа да ходите,и децата да са добре ,да са доволни,но все пак си мисля,че приоритет имат дет.потребности и  чувства,.Не бива детето още да  търпи,нека остане у дома ,па макар и с новата по-неопитна гледачка.Помоли каката да бъде търпелива с малката,да проявява разбиране към това,че гледачката ще обръща вним-е на сестричката й,да помага.Така мисля,но не го казвам от опит,така че не си натрапвам мнението.Успех!
ПП:И на мен ми стана жално за Ани. Tired

# 33
  • Мнения: 1 753
Предполагам, че има ревност. Аз обаче лъжа Ани, че като я заведем нея след това и София я водим на ясли. Това като че ли я успокоява за някакъв момент - замисля се и отива да говори на София да не плачка като отиде в яслата и че мама ще дойде да ни вземе и ще ни вози с метрото. А София я гледа нахилена....  Mr. Green

Феята, права си. На мен също децата са ми приоритет. И точно за това ми се налага да работя, а не щото работата ми е "върха на сладоледа". А Ани... като я обземе тоталната ревност към София - няма спасение.... Единствения начин е временно разделяне на двете, ако не друго, поне в отделни стаи, защото положението е нетърпимо на моменти.  Ще й се наложи да изтърпи до края на юни, няма как. Притесненията ми са свързани по-скоро за след това - какво ще се случи и как ще се чувства в градината...

# 34
  • София
  • Мнения: 1 062
И ние имахме същия проблем със старата ясла. Ужасно се чувстваше детето. Сега не мога да си я прибера, вечно иска още малко. Това ти го казвам, за да се успокоиш, че не е проблема в това, че просто не иска да е без вас. Проблема е в яслата. Почти 100% съм сигурна. Ако, дай Боже, уцелите градина в която наистина да се занимават с децата, да ги извеждат и учителките да ги чувстват близки, гарантирам ти, че ще дойде момента, в който просто няма да иска да си тръгне. Така както описваш яслата (вече с теб сме говорили по този въпрос), това е ясла тип "ден да мине, друг да дойде". Очевидно е, че лелките не ги е грижа за децата и чисто и просто не им осигуряват нужния комфорт и добро настроение. Затова аз лично те съветвам, ако имаш тази възможност (отпуск, болничен, нещо такова), да я спираш още сега.
В градината ще е съвсем друго.
Целуни малката Ани от нас с Веси.

# 35
  • Мнения: 2 292
Ал, това ми прилича малко на лошо настроение. Доколкото zнам държат децата в стаята и много не ги пускат навън, няма много бурни игри и децата се скофтват, пролетна умора, никакъв свеж въzдух  Sick Sick Sick лошо настроение. честох наскоро статия zа лошото настроение при децата. И те искат да им е раzнообраzно , zаведете я на почивка да раzгледа нещо интересно, и е zадължително децата да ги иzвеждат да потичат навън, каквото и дае времето (с подходящи дрехи)

# 36
  • Мнения: 3 506
и е zадължително децата да ги иzвеждат да потичат навън, каквото и дае времето (с подходящи дрехи)

Много добре казано, но е в рамките на добрите пожелания в родната действителност Confused

# 37
  • Мнения: 2 292
и е zадължително децата да ги иzвеждат да потичат навън, каквото и дае времето (с подходящи дрехи)

Много добре казано, но е в рамките на добрите пожелания в родната действителност Confused

преди време ХЕИ zадължаваше да се иzвеждат децата при всякакво време поне по 1 на ден. държането на толкова деца в 1 стая непрестанно е меко каzано неzдравословно както и да го погледнеш. стрес, обеzдвижване, липса на zанимания , скука и какво ли не.

# 38
  • Мнения: 8 999
По-скоро съм склонна да мисля, че е ревност. И моите деца са с малка разлика и записах второто на ясла, едва когато първото тръгна на градина, за да избегна ревността. И двамата бяха доволни, че ходят на училище, но хитрите гадинки често искаха да сменям реда на оставяне по детските заведения - единия ден първо яслата, а на другия - първо в градината. Явно искаха да се уверят, че другия не се прибира после вкъщи, където да се възползва на 100 % от маминото внимание.

# 39
  • Мнения: 2 292
По-скоро съм склонна да мисля, че е ревност. ...

Може и да е ревност, но на едно дете, ако са му интересни игрите zа никаква ревност няма да се сети  Hug

# 40
# 41
  • Мнения: 3 506
Може и да е ревност, но на едно дете, ако са му интересни игрите zа никаква ревност няма да се сети  Hug

Голямо дете може би, но в случая детенцето няма три години още. Колкото и да са му интересни игрите, най-много иска да е с мама.

Baibibi, моят син е същия. Малката още не се усеща много-много, но някой път и тя иска първо да оставим Никола, сигурно след известно време ще трябва да направим график в календара в кой ден кой първо се води и кой първо се взима Laughing

# 42
  • Мнения: 8 999
Доколкото разбрах детето е тъжно, когато го водят в яслата. Знаете ли дали и след това, цял ден, то стои самотно и покрусено на столчето, питали ли сте госпожите дали прави впечатление на нещастно и низвергнато. Ако, след като си тръгнете от яслата, всичко е о.к. - детето се храни, спи си, играе с другите, не виждам повод за притеснение. А и с този карнавал, който му организирате, когато е с вас... Моите деца са тъжни, когато се наложи да си останат вкъщи, защото се чувстват самотни, няма с кого да играят /ако другото е на детска/. Когато са болни, понеже тъй и тъй съм си вкъщи, гледам да насмогна с домакинската работа и не им обръщам много внимание. Може би малко раничко си я записала на ясла. Тя много добре знае, че другото дете е у дома, не си мисли, че можеш да ги излъжеш.

# 43
  • Мнения: 2 722
Ал, имам идея - опитай се да провокираш разговор за приятелчетата й в градината - ако не  знаеш имената на поне 5-6 деца ще помагам. Виж каква е реакцията й. Мисля си че една от причините да не иска да ходи е едно агресивно хлапе с което не може да се справи никой - ние и до днес имаме белег от ухапването му преди няколко седмици. До колкото знам то тероризира всички.
Другото нещо е, че наистина с изключение на едната лелка кокона, останалите са по-възрастни и децата не  са очаровани от тоя факт. Успокоителното е, че в първа група ще бъдат поети от млади какички и поне това ще  ги радва.
И за капак на всичко - ревността към София не е за пренебрегване. Не ми се мисли как и аз ще боря този проблем след две седмици - предстои ми осиновяване на братче за Милен  newsm78

# 44
  • Мнения: 1 753
Галка, известно ми е за кое хлапе говориш. Ани се сдоби с малък удар от него преди няколко седмици, но от тогава няма проблеми. А пък и Ани не е споменавала нищо за него, ние я питаме.
Искрено се надявам, че в градината ще е по-щастлива и ще се забавлява чудесно. Просто тези баби там, да не говорим за коконата Мима  ooooh! - и аз бих умряла от скука с тях и бих била нещастна...

Ревността според мен е в дъното на нещата. Като й казвам на Ани, че София също ходи на ясли и тя се поуспокоява... От септември вече ще ги водим двете заедно и надявам се тогава тя съвсем да се успокои. Ама тогава пък София ще реве....  ooooh! абе оправия няма  Crazy Трудно е с две деца, но е несравнимо като преживяване  Hug Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт