Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 8 май 2007, 11:38 ч.

имам пробл с дисхидроза

• 33 439
  • 48
  •   1
Отговори
имам проблем от две години .този кожен проблем ми взе здравето.надявам се някой да може да ми помогне.пробвала съм с какво ли не.дисхидроза са малки мехурчета които се появяват по крайниците.инжекции си поставях,хапчета пих и кремове мазах,но нищо не става.помогнете моляяяяяяяяяяяяяяя.

# 1
  • Варна
Имам дисхидроза от малка, но ми се появяваше само през най-горещите дни/седмици. Същото се случваше и с майка ми и брат ми и не се притеснявах особено. Като станах на 24-25 г. изведнъж се позадържа месец. Ходих по лекари, биха ми някакви кортикостероиди, предписваха ми кремчета. Резултата беше, че вместо малките милиметрови мехурчета получих огромни мехури (почти сантиметър), течеше кръв и пр., а ноктите ми станаха набраздени като луната. След третия лекар реших да зарежа традиционната медицина и отидох при хомеопат. Сега (3-4 г. по-късно) още не съм 100 % излекувана, но поне като се появяват мехурчета са единични, не сърбят и минават по-бързо.
Ако решиш да опиташ с хомеопатия първо направи сериозно проучване. Ако сред познатите ти няма такива, които се лекуват с хомеопатия провери тук, във форума за най-добрия хомеопат в или около твоя град.
Стискам ти палци Simple Smile

# 2
  • София
Бутам тази тема, защото и аз съм със същия проблем. От една година не съм имала ремисия и нищо ама абсолютно нищо не ми помага Cry. Не знам вече към кой да се обърна хомеопат или някой "изпитан" лекар? Помагайте моля.

# 3
  • София
Хайде сега, всички оздравяха и сега никой не иска да каже как. Wink

# 4
  • Варна
... и нищо ама абсолютно нищо не ми помага ...

А какво си опитвала?
Май при различните хора е различно. На свекър ми му предписаха същото, което и на мен при първия лекар при който ходих(преди 4 г.), оправи се и едва тази година е започнал да се "изпъпчва" пак.

# 5
  • София
... и нищо ама абсолютно нищо не ми помага ...

А какво си опитвала?
Май при различните хора е различно. На свекър ми му предписаха същото, което и на мен при първия лекар при който ходих(преди 4 г.), оправи се и едва тази година е започнал да се "изпъпчва" пак.
До този момент съм ползвала: разтвор на Калиев премангнат, Бетноват, Дипрогента Адвантант и още няколко лекарства, които се правят в аптеките, но не мога да намеря рецептата за да ти кажа какви са.

# 6
  • Варна
Т.е. не си пила хапчета и не са ти били инжекции? Това май е хубаво. Аз ако знаех предварително как действат нямаше да ги ползвам.
От кремовете, които съм ползвала нямаше някой с изразен лечебен ефект. По-скоро омекотяваха кожата и от това болките намаляваха.

# 7
  • София
Т.е. не си пила хапчета и не са ти били инжекции? Това май е хубаво. Аз ако знаех предварително как действат нямаше да ги ползвам.
От кремовете, които съм ползвала нямаше някой с изразен лечебен ефект. По-скоро омекотяваха кожата и от това болките намаляваха.
Не, не са ми били инжекции и не съм пила хапчета. Май тези инжекции са кортикостероиди и много се пълнее от тях.

# 8
Здравеите, току що си направих регистрация тук. Аз имам същият проблем от 2 години. Края на 2005 ми излязоха малки сърбящи мехурчета по стъпалата. Ходих по лекари,- според 3ма беше дисхидроза,биха ми инжекции, мазах се с приготвени кремове - но нищо, сърбеше и сърбеше. Накрая отидох във ВМА. Лекарката каза че е контактен дерматит и според нея се предава от ръцете на краката, но аз съм убедена че е обратното. Изписа ми Павизон с които да се мажа 3 седмици а после Кловейт. Изчезнаха. Месец по късно пак се опитват да се появят, но са разположени на по-малки участъци, само няколко на брой са и не сърбят. В момента се опитвам да разбера от какво се появяват - кожени обувки, найлонови чорапи / оказва се че ако има над 7% еластан може дадоведе до алергия??? Thinking/ или препарат с които мия пода.

# 9
  • Варна
Не мисля, че съм напълнявала от кортикостероидите, но са вредни и имат само временен ефект.

# 10
  • София
Не мисля, че съм напълнявала от кортикостероидите, но са вредни и имат само временен ефект.

Късметлийка си. На мен 3-ма лекари са ми казвали, че се пълнее от тях. Ох няма оправия явно. От както се е родил малкия съм нон стоп с този проблем, като положението е трагично. Чеша си мехурите до като спя (не се усещам) и в момента съм в рани Confused. И кремчета не мога да слагам, защото могат да навредят на бъдещото бебе (бременна съм)... реве ми се вече... Cry

# 11
  • Варна
Какво те спира да опиташ с хомеопатия?

# 12
  • София
Какво те спира да опиташ с хомеопатия?
Може да ти прозвучи смешно, но дори не съм се и замисляла Embarassed. Благодаря за съвета, Hug ще се разтърся из форума и не само там  bouquet.

# 13
Здравейте,
имам този проблем от 1 година. При мен се проявява само на ръцете. Ходих на доктор и ми предписа кортикостероидни препарати - гадост!! Споделям с вас това което сам открих че ми помага:
1. Още в самото начало когато усещате че ви почва нов пристъп на мехурчета - започвате хубаво да мажете с хидратиращ крем ръцете си. Не трябва да оставяте ръцете си без крем.
2. Най-важното е да се контролирате - БЕЗ никакво чесане. Колкото повече се чешете толкова по-бавно ще отшуми пристъпа.
До ден, два след като започнете да се мажете сърбежа намалява и мехурчетата спадат, не се пукат и не се белят. Ако не ги мажа - сърби много, след това се пукат и започва едно белене накожата доста неприятно.
Така всичко отшумява до следващият пристъп - периода всеки път е много различен и не мога да разбера от какво се влияе.

Бъдете Здрави

# 14
в крайна сметка някой някога да се е излекувал напълно от това??
и още нещо - не смятате ли , че това се получава след някакво натрявяне или вътрешен проблем на организма, който избива по кожата...
кремчетата няма да помогнат май...

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт