Хранене на кърмачката

  • 104 144
  • 62
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 155
Много хубава статия. Бях я чела още докато кърмех и наистина не съм забелязала особена връзка между храната и реакции на бебето.

# 61
  • Мнения: 31
Много хубава статия. Бях я чела още докато кърмех и наистина не съм забелязала особена връзка между храната и реакции на бебето.
  каква храна трябва да се храни майката

# 62
  • Мнения: 11
Да споделя и моето мнение.
Докато бях бременна ядях всичко, включително ягоди, фъстъци, шоколад...всичко, въпреки че ме съветваха да се ограничавам от тях, защото били силни алергени. Единствено ограничих(не спрях) тестените изделия и солта, защото качвах много бързо килограми. Детето ми се роди 4 дни преди термина, живо и здраво 3.200/50см. Кърмих до 8ми месец и отново не съм се ограничавала от нищо, освен лютите храни и подправки, защото те и на мен не ми понасяха. Детето е захранено на 3.5 месеца, сега яде всичко и не проявява алергии към нищо.
За мен е грешно бременната и кърмачката да изключва половината храни от менюто си, защото така лишава и детето от тях и то няма как да придобие имунитет и да свикне с тях още в ранна възраст(още в коремчето на мама).
Условие е, обаче, всички меса, яйца, мляко и др.да са добре термично обработени и не заради друго, а за това, че в суров вид може да съдържат бактерии или яйца на паразите, с които да се заразите и да застрашите и здравето на детето(като салмонела, яйца на тении, глисти и пр.) За това не се препоръчват суши, рохки яйца, меса алангле, меки и пресни сирена, карпачо...
Препоръка от мен е да следите теглото си, защото тези кг после нямат сваляне!
Успех!

Последна редакция: чт, 12 мар 2015, 18:47 от g.koleva

Общи условия

Активация на акаунт