Лесно ли признавате грешките си и казвате ли "извинявай"?

  • 2 161
  • 56
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 475
Лесно ли признавате грешките си и казвате ли лесно "извинявай"?

Прави ми впечатление, че голяма част от хората, не признават грешките си-те винаги са прави, те са най-добрите, те са взели най-доброто решение, дори това решение да е повлякло след себи си много негативи! И въпреки предполагам, че осъзнават, че не са прави и трябва да признаят грешките си и да се извинят, те не могат да го направят!

Вие от кой тип сте?

# 1
  • Мнения: 3 423
Живея така, че да не ми се налага да се извинявам!

# 2
  • Мнения: 364
Аз съм достатъчно самокритична и винаги усещам, когато съм сгрешила. Извинявам се при първа възможност, иначе ме гложди съвестта. Предпочитам да изяснявам недоразуменията и да коригирам грешките си навреме - така се чувствам най-добре. А и всички знаем за малките камъчета, които обръщат колата. Предпочитам моята да е празна! Peace

# 3
  • Мнения: 2 722
Опитвам се да живея така че да не правя грешки, но не винаги се получава. За себе си открих, че откакто приех мисълта че не съм безгрешна и че думичките - извинявай, не бях права - не болят при изричане, живота ми определено стана много по-лесен.
Трудно е да сведеш глава и да признаеш вината си /поне за мен не беше никак лесно да слезна от пиадестала/, може би за това положих доста усилия да се променя. Заслужаваше си newsm10

# 4
  • Мнения: 2 723
Живея така, че да не ми се налага да се извинявам!

Абе и аз се опитвам, ама ми се налага и ми е трудно да се извинявам, мога да си призная, че съм сгрешила, ноооо извиненията са ми труднички

# 5
  • Мнения: 1 416
Лесно си признавам грешките. А "извинявай" казвам по-често, отколкото трябва. Е, какво се прави...

# 6
  • Мнения: 793
Винаги си признавам и се извинявам, човешко е да се греши  Peace

# 7
  • в Низината
  • Мнения: 705
Аз съм от хората, които трудно падат по гръб - не признавам лесно, че съм сбъркала, а макар и да ме е срам, признавам си, още по-трудно казвам "извинявай".

# 8
  • София
  • Мнения: 2 217
Много по-трудно ми е да не се извиня.

# 9
  • Мнения: 2 759
                   Много лесно се извинявам, всъщност проблема ми е, че често дори ставам досадна.

# 10
  • София
  • Мнения: 7 097
Само пред детето си лесно признавам грешките си и казвам "извинявай" без дори да се замисля...

# 11
  • Мнения: 96
Много по-трудно ми е да не се извиня.
И на мен ми е много трудно да се извиня, затова го правя в много редки случаи!

# 12
  • Мнения: 251
Преди няколко години много трудно ми се удаваше да признавам грешките си, за извинение също. Благодарение на мъжо се научих да го правя. С течение на времето осъзнах, че се чувствам по-добре, когато го правя. Най-вече, когато става дума за близки хора Peace

# 13
  • Мнения: 2 700
Признавам относително трудно, че съм сгрешила, но извинението никога не ми е било проблем само и само мир да има.

# 14
  • София
  • Мнения: 3 421
 Да, според мен лесно казвам извинявай, но според мъжът ми трудно си признавам грешките newsm78

# 15
  • София
  • Мнения: 2 020
Лесно си признавам грешките, но трудно се извинявам.

# 16
  • Мнения: 157
Безгрешни хора няма.С времето се научих да се извинявам.

# 17
  • Мнения: 576
Да, според мен лесно казвам извинявай, но според мъжът ми трудно си признавам грешките newsm78
И при нас е така!

# 18
не не ми е лесно ,предпо4итам да си замъл4а и да се направя на непукист ,отколкото да се извиня  ...и си патя много де ,понякога ...ама пак не ми пука особено! абе кво да се прави ,да ме хване 4овек да ме застреля ,та да не се мъ4а! Hug Joy Joy Joy Joy

# 19
Не, знам че е грешка, но не мога да се променя.. аз съм Овен, само споменавам, не че това ще ме извини... Много трудно си признавам, и още по-трудно казвам Извинявай...

# 20
  • Мнения: 6 155
Когато съм сгрешила се извинявам Simple Smile

# 21
  • Мнения: 451
Извинявам се, но наблягам на това да се старая да не ми се налага.

# 22
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Не обичам да не съм права  Blush Съответно не обичам да признавам вина, грешки или пък да се извинявам  Crossing Arms Но ако става въпрос за нещо, което съм направила без да искам или засегнала някого не нарочно се извинявам, все пак върпрос на култура и възпитание е Naughty

# 23
  • Мнения: 2 292
да . не ме драzнят хора, които не се иzвиняват, но страшно ме драzни, когато критикувам (при това с право) някого и той много добре раzбира това, но първата реакция е да каже , да ама аz не ... да ама ти понеже ....

# 24
  • Мнения: 2 759
...но страшно ме драzни, когато критикувам някого и той много добре раzбира това, но първата реакция е да каже , да ама аz не ... да ама ти понеже ...

                      Начина по който критикуваш в много силна степен повлиява отговора, който ще получиш. Опитай да си по-внимателна  thumbsup

# 25
  • Мнения: 4 621
Трудно ми е, но го правя Peace

# 26
  • Мнения: 1 520
Да, правя го лесно. нямам скрупули, когато съм сбъркала да се извиня.
Ще ми се и другите по-често да постъпват така, но примера ми е вкъщи. Мъжът ми трудно признава грешки.

# 27
  • Мнения: 431
Аз съм от другата страна на хълма - извинявам се дори когато не съм виновна.

# 28
  • София
  • Мнения: 175
И на мен ми беше трудно да се извинявам, но с течение на времето установих, че да умееш да признаеш грешката си, да си понесеш последствията и да се извиниш - това е част от съзряването и определено сега вече се чувствам "съзряла"  Joy

# 29
  • София
  • Мнения: 2 079
Винаги, когато се наложи казвам "Извинявай", но понякога е трудно да ме убедят или аз самата да се убедя, че съм виновна .....  Blush
Просто внимавам винаги кога и какво говоря и правя, е, правя и грешки, естествено, но винаги, когато бъркам се извинявам! Peace Blush

# 30
  • Мнения: 2 292
...но страшно ме драzни, когато критикувам някого и той много добре раzбира това, но първата реакция е да каже , да ама аz не ... да ама ти понеже ...

                      Начина по който критикуваш в много силна степен повлиява отговора, който ще получиш. Опитай да си по-внимателна  thumbsup

Винаги, когато се наложи казвам "Извинявай", но понякога е трудно да ме убедят или аз самата да се убедя, че съм виновна .....  Blush
Просто внимавам винаги кога и какво говоря и правя, е, правя и грешки, естествено, но винаги, когато бъркам се извинявам! Peace Blush

zависи, има си и хора , които имат стрес към правенето на грешки и се отбраняват като лъвове.



Таzи чувствителност, zа която говориш , се отнася по скоро zа непоzнати  newsm78

# 31
  • Мнения: 2 759
                   vivita, вероятно си права. Извинявай  Mr. Green

# 32
  • Мнения: 2 292
                   vivita, вероятно си права. Извинявай  Mr. Green

иzвинявай, ама невероятен диалог се получава , нали  newsm78

# 33
  • Мнения: 552
Преди години имах препирня с майка си за това, че съм се извинила на детето. Защо аз - по-голямата трябва да се извинявам!?!?!? Не било възпитателно - детето трябва да знае, че родителят е прав (дори и да сбърка  Shocked). Не съм съгласна с това, но има всякакви гледни точки.
Почувствам ли се виновна за нещо, не пропускам да се извиня - няма безгрешни хора, пък и от това не се чувствам по-слаба.

# 34
  • Мнения: 2 759
иzвинявай, ама невероятен диалог се получава , нали  newsm78
                   Имах предвид, че в определени ситуации е точно така, както си написала  Peace. Оранжевото беше шегичка със заглавието на темата.

# 35
  • Мнения: 2 292
иzвинявай, ама невероятен диалог се получава , нали  newsm78
                   Имах предвид, че в определени ситуации е точно така, както си написала  Peace. Оранжевото беше шегичка със заглавието на темата.

на мен ми е интересно да чета коментари и раzсъждения, zащото и аz имам случай в сем. на опърничавост и може би прекалена чувствителност към zабележки и се чудя в кой ли е проблема  newsm78

# 36
  • Мнения: 419
Да, правя го лесно. нямам скрупули, когато съм сбъркала да се извиня.
Ще ми се и другите по-често да постъпват така, но примера ми е вкъщи. Мъжът ми трудно признава грешки.
Peace Това все едно аз съм го писала.

# 37
  • София
  • Мнения: 971
Аз съм достатъчно самокритична и винаги усещам, когато съм сгрешила. Извинявам се при първа възможност, иначе ме гложди съвестта. Предпочитам да изяснявам недоразуменията и да коригирам грешките си навреме - така се чувствам най-добре. А и всички знаем за малките камъчета, които обръщат колата. Предпочитам моята да е празна! Peace

И аз така, обаче понякога се извинявам твърде много, което ме дразни в самата мен!

# 38
Аз също се извинявам често и май прекалявам. newsm78

# 39
  • Мнения: 289
Трудно се извинявам  Embarassed
Но пък съм мнооого търпелива, опитвам се да бъда съобразителна, мисля три пъти, преди да кажа нещо, и ако някой успее да ме извади от равновесие, сам си е виновен  Wink обикновено след като се накрещя, ми минава, и ми става жал, но мога да се извиня само на много близки хора.. с останалите ми е по-лесно да спра са общувам, отколкото да им се извинявам. Но пък лесно прощавам, ако ме помолят  Mr. Green

# 40
  • Мнения: 1 733
                   Много лесно се извинявам, всъщност проблема ми е, че често дори ставам досадна.
И аз така

# 41
  • София
  • Мнения: 978
Ако съм сгрешила няма проблем да се извиня, не ми е трудно

# 42
  • Мнения: 3 500
Трудно ги признавам. Все си мисля, че аз съм права. Но, ако си ги призная, лесно казвам "Извинявай". Не ми е проблем извинението. Wink

# 43
  • по света
  • Мнения: 1 587
Да,но гледам де не се случва Wink

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 3 077
Нито лесно си прзинавам грешките, нито лесно се извинявам. Което не означава, че се харесвам такава. Напротив: това ми качество е едно от нещата, които много бих искала да променя у мен.
Силния човек умее да се извинява.  Peace

# 45
  • Мнения: 262
ако съм сигурна ,че греша и с това съм наранила някого,предпочитам да се извиня за да нямам терзания. #Cussing outпосле спя спокойно smile3524

# 46
  • Мнения: 223
признавам си грешките,но пък така като се замисля..предпочитам да се извинявам,защото после ще ми тежи,но се извинявам само когато наистина съм виновна

# 47
  • Мнения: 1 494
Ако сама се убедя, че съм сгрешила, не ми е проблем да се извиня. Но ако някой друг се опитва да ме убеди, че съм сгрешила, а аз не смятам така... ще ми е доста трудно. Wink Все пак, добрия тон е за предпочитане...

# 48
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Ами, лесно - напротив, многотрудно и почти никота!

# 49
  • Мнения: 2 035
Офф станала съм една сърдита и сурова и за думичката "ИЗВИНЯВАЙ" много трудно се сещам, което наистина е ужасно  Tired

# 50
  • Мнения: 1 426
Пред себе си винаги знам, когато съм сгафила... Но в някои случаи ми е трудно да се извиня и тогава гледам по друг начин да замажа нещата...

# 51
  • София
  • Мнения: 1 654
Извинявам се и си призвнавам грешката. Ако обаче отсреща е човек който не заслужава да му се извиниш не си правя труда Naughty

# 52
  • DE
  • Мнения: 967
Всеки прави прави грешки, ама на мен след такава ми е много трудно да се извиня!!! Старая се! Embarassed

# 53
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Пред себе си винаги знам, когато съм сгафила... Но в някои случаи ми е трудно да се извиня и тогава гледам по друг начин да замажа нещата...

И аз така Embarassed

# 54
  • Мнения: 1 817
Трудно ми е да се извинявам, признавам! Опитвам се да не правя грешки, но все пак е човешко да се греши. Нали човек се учи цял живот...Ако някой успее да ме убеди обаче, че съм сбъркала, се извинявам! Другото би било ниска култура!

# 55
  • Мнения: 750
Знам кога съм сгрешила,осъзнавам грешките си и не се срамувам да поискам извинение!
И децата така у4а....да не се срамуват да поискат прошка когато са сгрешили!Вси4ки сме хора на този свят и всеки греши!
Никога не ми е било трудно да се извиня!

# 56
  • Мнения: 2 587
Знам кога съм сгрешила,но е почти невъзможно да си го призная.А ако достатъчно ясно ми се докаже,че съм допуснала грешка се извинявам,но думичката "извинявай" е винаги в изречение.Така минава почти незабелязано,а не може да ме обвинят че не съм се извинила.

Общи условия

Активация на акаунт