На каква възраст родихте планираното си второ дете

  • 11 212
  • 114
  •   1
Отговори

Анкета

На колко години родихте планираното си второ дете?

Опции:

  • Мнения: 636
 Здравейте, много мислим за второ дете, а трябва и бързо да мислим. Освен липсата на достатъчно финанси, възможности за помощ от баби, кошмарното раждане и преди това бременността, прекарана почти цялата в контракции и на лекарства, ме плаши и собствената ми възраст - 36 в момента. Благодаря ви!

# 1
  • София
  • Мнения: 1 352
Бях почти на 32 когато се роди Митко, но беше плануван да се появи малко по-късно. Възрастта ти не е проблем, а всяка бременост е различна, така че не го мисли, ами действай.

# 2
  • Мнения: 2 567
Все още е само в план  Simple Smile Надявам се поне да стане между 35 и 40 ми година. Въпреки, че няма да имам комплекси, ако това стане и след 40 ми година. Само дано съм физически добре  Praynig

# 3
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 148
Трябваше да стане 3-4 години след първото, но в крайна сметка станаха 5г,
т.е. на 28 и половина родих второто Peace

# 4
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 905
Не мисля, че възрастта ти е проблем. Аз на 36 родих първото си дете. Живот и здраве, след 3 месеца ще родя второто - няколко седмици преди да стана на 40. А мисля съвсем сериозно и за трето.

# 5
  • Мнения: 639
Аз родих второто си дете на 21г.,третото на 31г.,сега мнго искам да имам 4-то ,но и мен възраста ме притеснява 37г.съм  newsm78 А децата съответно на 19г.,16г.и 5г.Искам да гушкам пак бебче и туй е то  HugМного се радвам на всички бебета,чувствам се млада и съм запазена де /справка:/

http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=2756888
но съм си дала срок още една год.,ако се получи ,добре,ако не ще гледам внуци и туй то  Naughty

# 6
  • Мнения: 639
lulumba ,верно ли,направо ме ентусиазира,ами как ти понесе втората бременност?Проблеми имаше ли?

# 7
  • Мнения: 636
Не мисля, че възрастта ти е проблем. Аз на 36 родих първото си дете. Живот и здраве, след 3 месеца ще родя второто - няколко седмици преди да стана на 40. А мисля съвсем сериозно и за трето.
Браво! И аз се ентусиазирах! Обаче още ме е шубе!

# 8
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 148
seni, свекърва ми е родила планирано третото си дете на 39, и то през 1991-ва година Sunglasses

# 9
  • София
  • Мнения: 1 808
Надявам се да съм между 30 и 35, защото не искам да имат голяма разлика...

# 10
  • Мнения: 656
 Thinking
С първата бременност имах контракции до края на 5тия месец и си лежах в къщи. С втората - от 6тия месец и след като се приберях от работа само лягах да почивам, съпругът ми беше и баща и майка на първото дете. Готвене, гладене, чистене и всичко останало - правеше го идеално. Е, в началото имаше и несполучливи опити, но имаше желание и се справи с това.
Баби имам около мен, но с опита от първото ражане изобщо не исках да ми се мяркат и да се месят. Съпругът ми си взе отпуската така че да ми помага след раждането, а аз пък се възстанових много по-бързо отколкото първия път.

Финансите са сериозен фактор, но всичко е относително. Ако можеш да разчиташ 100% на съпруга си - действай смело.

# 11
Моята дъщеря е на 1 година и 11 месеца. С моят съпруг искаме да имаме още едно дете, но си мислим, че ние е много малка каката за да имаме и бебе. Може би, живот и здраве, след няколко гидинки (2 - 3) ще си имеме бебе и малко по-голяма кака. Laughing

# 12
  • Мнения: 234
Аз бях на 28,когато се роди второто ни дете.Отлагахме дълго,точно поради финансови причини.Накрая го решихме и не му мислихме и много,че да не се разубедим.Разликата между децата ни е 8 години.Сега се радваме на малка принцеса на 2 год. и 6 мес.

# 13
  • Мнения: 705
на 28 родих аз първото, второто - на 29, но пък третото мисля да е в периода 35-40, така че, според мен, в норма си - давай смело  bouquet

# 14
  • Мнения: 7 263
На 30 първото, на 34 второто. Чувствах се перфектно.  Надявам се до 42-43 да имам и трето - ако е  всичко е наред живи и здрави!

Общи условия

Активация на акаунт