Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Семейни отношения
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 83 отговора

Анкета

Какво смятате, че е резонното заплащане за чистачка / домашна помошница?

Въведи твоя глас

Sofia

Какво смятате, че е резонното заплащане за чистачка / домашна помошница?
Интересно ми е - като сравните със собствените си квалификация и заплащане - какво смятате, че би следвало да бъде възнаграждението на чистачката. По-високо, по-ниско, или?...
Цитирай

2 кинта
Цитирай

София

Аз мога ди ти кажа как върви заплащането. Пък колко смятам, че е редно е друг въпрос...

Обикновено се плаща по 20 - 25 лв. на идване. Престоят е регламентиран за свършена работа, а не за време. Например цялостно почистване - прах, прахосмукачка, парцал под, миене тоалетна, баня, балкони... Лично на мен това ми се вижда множко. Оценявам го на 10 -15 лв

И не мисля, че е редно да се заплаща на час. Щото тогава ще има да се моткат....

katiABV, сега обърнах внимание, че ти си пуснала темата Very Happy. Утре ще идва и ще питам!
Цитирай

София

Мисля, че следва да се плаща за свършена работа, а не на час. Около 20-тина лева за рутинно почистване ми се струва справедливо. Отнема не повече от 3-4 часа. Не смятам, че цената е надута, защото чистенето си е хамалогия, а пък в крайна сметка 20 лв. какво са? Ще си купи после жената едно парче сирене, един салам и един шоколад за внучето и айдее - няма ги Confused
Сравнено с моето заплащане /макар, че не схващам защо питаш това/, считам, че следва да е по-ниско. Все пак аз извършвам квалифициран труд, докато чистенето не се води такъв. Следователно трябва да е по-ниско заплатен Rolling Eyes
Цитирай

Ако ще чисти частен дом- повече де, не съм обърнала добре внимание на въпроса.
Примерно за 2 часа- 10 лв.
Цитирай

ВАРНА

Обикновено се плаща по 20 - 25 лв. на идване. Престоят е регламентиран за свършена работа, а не за време. Например цялостно почистване - прах, прахосмукачка, парцал под, миене тоалетна, баня, балкони...
[/color]
 За тези дейности,ако се работи съвестно и качествено,отиват поне 4-5часа-----значи 20лв.,според мен.Не зная как вървят тарифите.Трудът вярно не е квалифициран,но е тежък и неприятен,според мен.
Цитирай

София

Моята точно за 4 - 5 часа успява да свърши всичко, като за това време не спира и нито за минута /в къщи съм си е така да се каже ми е "под око"/.
А дали 15 - 20 - 25 лв, зависи от големината на апартамента - едно е 60 кв.м., друго 180 кв.м. например.
Цитирай

Като всички други услуги, зависи от няколко основни фактора:

- за колко време ще е ангажиментът - нормално е при 1-2 повиквания в годината, цената да е доста по-висока от ежеседмично почистване
- по колко часа и колко често ще идва да чисти - едно е да идва 1 ден за 4 часа, друго е да идва 4 дни за по 1 час, нормално е втория вариант да е по-скъп; има ли възможност за по-гъвкаво работно време или ще е задължително да идва в конкретни часове и т.н...
- какви условия за работа й се предлагат - има разлика между това да подреждаш съдовете в съдомиялна и да ги миеш на ръка, да чистиш с парочистачка и без нея, какви препарати ползваш и т.н; има значение дали почистваш 50 кв.м теракот или килим/мокет, дали имаш открити или закрити тераси, колко често прозорците се нуждаят от почистване според това колко се зацапват покрай оживени булеварди, строежи и т.н., дали ще бърше прах от ниска секция, или ще полира от едновремешните секции - големи колкото цялата стена и високи почти до тавана,  Въобще 50 или 100 кв.м. нищо не значат. Важно е точно какво там ще се чисти. 
- не маловажно: за кое населено място става въпрос

Цитирай

Демек: всичко е от значение...
 cheers
Цитирай

Ако става въпрос за частен дом и не е необходимо жената да стои 8 ч. на работа /т.е. да се опрделя месечно възнаграждение/ - намирам за нормално да се плаща на идване, за свършена работа и определено не на час.
"Обикновено" почистване - прахосмукачка, бърсане на прах, миене на чинии и подобни - не повече от 10-15 лв.
Миене на под, основно почистване, миене на баня и тоалетна и подобни - 20-25 лв.
Миене на прозорци, пране на пердета, пране на мокети или килими и по-тежки задачи - 30-35 лв.
Зависи и от площта - аз пиша цени като за апартамент, но за къща, ателие или някаква по-голяма площ бих дала повече - особено за голяма къща, като знам каква хамалогия е.
Отделно, за къща - ако трябва да поддържа и градината, да почиства двора, да събира листа, да обира изсъхналите цветя и т.н. - би трябвало и допълнително заплащане, а дори и по-голямо - в зависимост от работата.
Цитирай
 мисля ,4е това не е толкова лека работа , та да се запла6та по 1 лв. на 4ас мисля 4е трябва  да е по-добре платено !
Цитирай

Sofia

Добре де! Ясно съм го написала. Става дума за чистене и подреждане и др. подобни. Няма особено значение дали ще подрежда моливите в офис или в частен дом. Въпросът е за заплатата. Колко получавате вие и колко смятате, че трябва да е дохода на чистачката ви - спрямо вашия собствен - независимо дали ще чисти в дома ви, в офиса ви или в производствения ви цех. А, да - не става въпрос за почистване на отровни промишлени или строителни боклуци... Та - как мислите? И понеже гледам, че май доста от отговорилите са по-скоро от чистачите, а не от наемащите работна ръка - въпросът е по-скоро отправен към "работодателите", не към работиниците. Наистина ли намирате, че е нормално чистачката ви да получава 1000 лв. ?
Цитирай

София

katiABV, намирам, че е нормално да плащам 100 лв на месец, за да е чист домът ми. От там насетне не ме интересува дали чистачката ми работи и при други, колко те й плащат и колко й се събира за месец.

Интересно ми е - като сравните със собствените си квалификация и заплащане - какво смятате, че би следвало да бъде възнаграждението на чистачката.
Понеже работата ми изисква спец. квалификация, логично е да ти отговоря, че месечния доход на чистачката следва да е по-малък от моя. Обаче на мен по-голямата част от деня ми минава в лаф и сърфиране в нета, докато нейният - в яко бачкане. Така че, не мога да преценя.
Ако беше толкова приятно да се чистят чужди домове, нямаше търсенето да надвишава предлагането при тези цени.
Цитирай

София

Добре де! Ясно съм го написала. Става дума за чистене и подреждане и др. подобни. Няма особено значение дали ще подрежда моливите в офис или в частен дом.

Е как да няма значение дали е офис или частен дом?
В офиса чистачката идва всеки ден и работи 1-2-4 часа, зависи все пак и от големината на офиса де, а в частния дом, обикновено, 1 или 2 пъти седмично.
Имам домашна помощница и й плащам 15-20 лв на идване, прави абсолютно всичко - миене на чинии, пране, гладене, прахосмукачка, бърсане на прах и т.н. и т.н. Мисля, че това е нормалното заплащане.
За почистване в офис - ще питам мъжа ми колко плаща, но по мое мнение заплатата би трябвало да е някъде около 200-250 лв (при него площта не е много голяма)
Цитирай

BE, 2260

И понеже гледам, че май доста от отговорилите са по-скоро от чистачите, а не от наемащите работна ръка - въпросът е по-скоро отправен към "работодателите", не към работиниците.
Какъв ти е проблемът?

Конкретно по темата смятам, че всеки заслужава достойно заплащане на труда и това, че някой получава по-малко от заслуженото, не е причина останалите да не търсят своето.
Хайде чао, че имам да чистя още 2-3 офиса ooooh!
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 83 отговора