Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
  • София
Здравейте !

Колко  ви е хемоглобина и Fe   в 8 месец ?

Повиши ли ви се хемоглобина  след прием на Малтофер ?

# 1
  • там някъде
записвам се да следя  Peace
все още съм в 6м и не мога да отговоря, но сега хемоглобина ми е 130, като месец преди да забременея беше 160, а в 4-ти месец - 135
Добре е мамите които отговарят, да напишат и предишните си стойности - има хора, които по принцип са с ниски или високи стойности

# 2
  • на пистата
преди да забременея бях със 105 сега съм с 90

# 3
  • Sofia-Pavlovo
96 #Cussing out

# 4
  • до канала
когато бях в 8-я хемоглобина ми е бил 80 и доктора ме прати така да си раждам без да предприеме някакви мерки при положение че се чакаше по-голямо бебе и естествено по-голяма загуба на кръв след раждането падна на 60 и се възстанових трудно идваше ми да го  #2gunfire

# 5
  • Русе
знам , че би трябвало да е над 100!
Моят беше 98 и трябваше да наблегна на ядки, локум  и шоколад Simple Smile

# 6
  • В. Търново
аз преди да забременея бях с  HB 86 Fe 7. ама съм с таласемия.обаче се проследявам при хематолог и ми се покачиха стоиностите,съответно 101 и 23.после пак паднаха малко.другата седмица ще видим до къде сме стигнали,а до термина имам около 45 дни

# 7
  • В. Търново
когато бях в 8-я хемоглобина ми е бил 80 и доктора ме прати така да си раждам без да предприеме някакви мерки при положение че се чакаше по-голямо бебе и естествено по-голяма загуба на кръв след раждането падна на 60 и се възстанових трудно идваше ми да го  #2gunfire
а какви мерки би могло да ес вземат,освен кръвопреливане веднага след раждането,понеже преди раждането не се прави,освен ако не е животоспасяващо,тъй като се внасят нови антитела в организма на майката,което не било препоръчително за бебето. newsm78на мен ми обясниха,че до 80 можело да се ражда по естествен път,после пък казаха 90.за секцио не се споменава,а и аз очаквам голямо бебе.кое би било по-доброто,според вас?

# 8
знам , че би трябвало да е над 100!

Да , най-обезпокоително е , когато падне под 100,
иначе повечето лекари не се шашкат от по-занижените стойности , тъй като е чест явление през бременността.
Моят в осми месец беше около 102 , лекарят ми даде Феро-Фолгама с упътване да се пие през ден.
Аз честичко забравях,но това е друга тема....

# 9
  • Свищов
120 беше в 8-мия и сега е така

# 10
  • гр.Пловдив
В 4 месец ми беше 119,в началото на 7 месец   104,сега незнам вече колко е станал.Пия ферофолгама по едно на ден,дано да не пада повече,защото ще се #2gunfire

# 11
  • Пловдив
Моя беше 110 и лекаря ми препоръча да пия Феро Фолгама. Стойностите си останаха такива до раждането.

# 12
  • Пловдив
На мен в началото на бременността ми беше 84 (с хронична анемия съм), а в осмия месец - 111; когато родих - 116. Отначало пих Малтофер, но не ми помогна особено. Оправих се с Фероградумет - той обаче е точно за моята анемия.
Колкото до кръвопреливането - да, не се прави преди раждането, но и с хемоглобин над 60-70 едва ли някой изобщо ще вземе да ви прелива кръв. Просто се пият по-силнички лекарства и човек се възстановява по-бавно.

# 13
  • Бургас
138 - като на кон  Laughing

На мен лекарката ми каза да ям повече месо и ядки (протеини) и наистина помага  Peace

# 14
  • София
НА мен последното изследване което ми правиха преди 20 ина дни хемоглобина ми беше 120, което било добре! Дано така да си продължава Praynig

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт