Списък с необходими вещи за Втора градска болница гр. София

  • 1 746
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 61
Мили майки,моля ако има някоя раждала скоро там или познати, които да знаят, нека помогне. Решила съм да раждам там и незнам какво трябва да приготвя при постъпване. Предполагам, че доктора при някоя от следващите консултации ще ми каже, но знам, че тези които са раждали там най-добре ще знаят.
Благодаря ви предварително!

# 1
  • Мнения: 887
Аз си взех следните неща:
1.Картата, която ще ти дадат в женската консултация.
2.Лична карта
3.Тоалетни принадлежности
4.Бельо,хавлиена кърпа
5.Дамски превръзки
6.Памперси(тях могат да ти ги донесат когато родиш)
Имай впредвид, че свижданията поне когато аз раждах там преди 1 година бяха забранени и в определен час от дена някои от близките ми ми носеха каквото допълнително ми беше нужно).Там ти дават нощници затова се поинтересувай как е сега, защото аз напразно си ги носих тогава.Леко раждане!!!

# 2
  • София
  • Мнения: 545
Освен изброеното по - горе си вземи:
 1. термометър - не че не ти дават, но се налага следене на Т, и е удобно ако си носиш ти
 2. джапанки.
 3. някакво мазило за хемороиди, ако имаш такива проблеми. На мен мъжът ми ми донесе Масту - струва около 5 лв.
 4. нещо за мазане зърната на гърдите - аз имах Гармастан. Скъпичък е - ок.15 лв, а и се налага да се отмива преди всяко кърмене. Но мноооого помага.
 5. прибори за хранене - вкл. чаша
 6. зарядното за телефона.
 
 Добре е да си приготвиш смрадлика /тетра/ във вас, и след като родиш /ако е нормално раждане, де/ близките ти да варят отвара и да ти носят.
 Вземи си нещо за похапване /шоколад например/. добре се отразява след като те закарат в стаята да се подкрепиш.
 Може да си носиш шише с мин. вода, ако не ти се пие тази от чешмата.
 Вярно, че си има определен час за носене на багаж, но на мен лично акушерките само от едната смяна се "заядоха", че не ми носят багажа в определения час.
 

# 3
  • Мнения: 1 371
И аз родих там.   Grinning
Задължително си с тяхна нощница. Дават ти всеки ден чиста. Памперси не ти трябват, защото мокрите кърпички и памперсите са от болницата. Освен ако на теб не ти харесват - памперси "Памперс" и мокри кърпи на Нивеа. Другите майчета са ти казали другите необходими неща...(всичко е за теб, за бебето само за изписването - дрешки, но те по-нанатък)
Наистина свижданията са в определен час, но не се спазва много , много. Никой няма да спре , който и да дойде от роднините ти. Сестрите са много услужливи и ти вкарват всичко донесено по всяко време.
 Peace Леко раждане!

# 4
  • Мнения: 61
Много благодаря на всички, които са отговорили! Надявам се, че не бъркам в избора на болница. Сега съм в 33г.с. и мисля да започна да си приготвям нещата.
Успех на всички майчета!

Общи условия

Активация на акаунт