Шокирана съм

  • 4 078
  • 78
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 952
Аз мога да ти кажа също...не е голяма далаверата, с учене се завършва.

# 61
  • Мнения: 68
Ахъм.. или с пари. В ЮЗУ- с 1000, в СУ- с 10 000.. (примерни цени на дипломата, де)
 Е, за специалности като българска филология остава май само с учене. Mr. Green

# 62
  • Мнения: 6 992
Ба, пари нямам, с учене не става, явно няма да завърша  Joy

# 63
  • Мнения: 1 952
Аз и за по-малко ще ти дам диплома от СУ, ама от СУ няма и да знаят, че съм ти я дала.
българка, говориш наизуст мисля Naughty

# 64
  • Мнения: 3 423
Ба, пари нямам, с учене не става, явно няма да завърша  Joy

Ми как ще завършиш, като кесиш все във форума...  Naughty

# 65
  • Мнения: 6 992
Ба, пари нямам, с учене не става, явно няма да завърша  Joy

Ми как ще завършиш, като кесиш все във форума...  Naughty
Обичам те, Лиске, приличаш на мама  Heart Eyes

# 66
  • Мнения: 68
българка, говориш наизуст мисля Naughty

Е да де, за цените не претендирам, не съм пазарувала диплома от ЮЗУ, а В СУ си уча пък!  Mr. Green  
В СУ познавам 4 момичета, които записаха право, след като платиха за това. Изпити също са плащали. Има начин и който мисли, че това е единствения университет, където не ти взимат парите, ако им  ги даваш- или е много стар, или е много заблуден. Или не е случил на преподавател. Sunglasses

# 67
  • Мнения: 1 952
Всеки и свободен да твърди каквото си иска, никой не е длъжен да му вярва обаче. Уча в СУ все пак

# 68
  • Мнения: X
Евана, проблемът май изобщо не е кой университет е завършил младежът (ако е завършил).  Скоро не бях срещала толкова "ценен" министерски кадър като този. Разбира се, че опита има значение.
Сега, как се завършва Право еди -къде си,  можеш да коментираш, когато ти го завършиш там. Ако сина ти няма мерак или възможност да научи нещо- ок, това го разбирам. Знанията се научават, не се продават. Права си за престижните университети, скъпички са. Колко ли от твоите и моите познати са завършили Кембридж, Йеил, Харвард? Или може би под "престижни" имаш предвид  СУ и УННС? Е, там не е обществена тайна как се завършва.  ooooh!

Проблем е,как да не е проблем!
Аз също щях да го завърша,но много хора ме разубедиха.Точно поради тази причина.Защото после,ако си търся работа с конкурс,и покажа диплома за право от този университет,изобщо няма да ме вземат.При условие ,че другия кандидат е със завършено право от друг университет.Естествено,че ще изберат него.
Но при Делян Пеевски,съм сигурна ,че не е имало конкурс.
И не си ти човека, който да ми каже,дали да коментирам нещо или не!
И какви са тези глупости,че знания не се купуват?Искаш да ми кажеш ,че в Бг не можеш да си купиш диплома, ли?Да ти имам оптимизма Joy
Аз не говоря за моите познати,какви университети са завършили.Става дума за нечие синче.Мислиш ли ,че нямат възможност да завърши Кембридж,Харвард или други?Напротив.
А защо не е завършил СУ или УННС?Също бих го признала.
И Наталия Гуркова ,криеше ,че е завършила правото си в югозападния.Защо ли?Лъжеше,че в София е завършила правото си.Лъжеше,докато не я разкриха.Явно само там могат да завършат.На друго място няма да успеят.
А пък за сина ми,ако не дай си боже се наложи ,да го бутам,и имам възможност ,като майката на Делянчо,също бих постъпила така.Логично е. Joyще бутна парички в някой корумпиран университет,и хоп, има диплома.Нали само това му трябва на момчето?
Казах си мнението.Повече няма да споря по тази тема.То е толкова очевадно ,че няма докъде.

# 69
  • Мнения: 68
Ясно е - който е завършил ЮЗУ е в пъти по-тъп от всеки, завършил СУ или УНСС. Или е манекенка.
Казах си мнението.Повече няма да споря по тази тема.То е толкова очевадно ,че няма докъде.

Ти си знаеш най-добре!  Peace

# 70
  • Мнения: 1 937
От темата разбрах, че:
- повечето хора си сверяват часовниците по "Капитал" (добре, че се абонирах);
- на УНСС са му сменили името на УННС (повод да разчепкаме абревиатурата);
- продължаваме да гледаме в чуждата паничка и да врещим до бога, без обаче да поемаме отговорност за собствените си действия, щото си мислим, че нищо не зависи от нас.
Ами не зависи!

# 71
  • София
  • Мнения: 6 360
От темата разбрах, че:
- повечето хора си сверяват часовниците по "Капитал" (добре, че се абонирах);
- на УНСС са му сменили името на УННС (повод да разчепкаме абревиатурата);
- продължаваме да гледаме в чуждата паничка и да врещим до бога, без обаче да поемаме отговорност за собствените си действия, щото си мислим, че нищо не зависи от нас.
Ами не зависи!


Verdad, ти правиш ли разлика между "гледане в чуждата паничка" и реакция на обществена нетърпимост към прояви на корупция (обсъжданото лице нашумя тия дни именно заради обвинения в такава), политическа шуро-баджанащина, толериране на некомпетентност и връзкарство по високите етажи на властта?

много стана модерна напоследък тезата "не гледай в чуждата паничка" и лошото е, че с нея се оправдава всичко. до степен на тотална алиенация. по твоята логика, главна прокуратура не трябваше изобщо да поглежда в паничката на вдовицата на убития мафиот Косьо Самоковеца, примерно?
част от отговорността за собствените си действия включва и това да имаш активна гражданска позиция, а не да се гушиш в периметъра на собствената си нивичка.

колкото до това, кой къде е завършил право - колкото и да не ви се ще, значение има.
не знам как е положението в момента, но до преди няколко години в Софийска адвокатска колегия не се приемаха хора, които са завършили право другаде, освен в СУ.

# 72
  • UK
  • Мнения: 3 959
Аа, моля - моля, манекенките учат в НБУ.

# 73
  • Мнения: 2 792

не знам как е положението в момента, но до преди няколко години в Софийска адвокатска колегия не се приемаха хора, които са завършили право другаде, освен в СУ.


  jam съгласна съм с мнението ти по темата и аз си го мисля същото, но за това горното бъркаш, още от първия випуск прависти от НБУ, бяха вписани в САК, предполагам, че и от другите университети са вписвали, принципът на подбор там е съвсем различен...

# 74
  • София
  • Мнения: 6 360
  jam съгласна съм с мнението ти по темата и аз си го мисля същото, но за това горното бъркаш, още от първия випуск прависти от НБУ, бяха вписани в САК, предполагам, че и от другите университети са вписвали, принципът на подбор там е съвсем различен...

Кифле, може и да са ме подвели. информацията я имах от колежка, завършила право в БСУ.

Общи условия

Активация на акаунт