шоколадова киста

  • 12 389
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 053
zdraveite na vsichki molia za savet.imam kista 5sm.az sam ot Stara Zagora,kazaha mi operatsia,otidoh v Plovdiv v TORAX,tam doktor Daskalov me pregleda i kaza parvo izsledvane na hormonite ako ne sa nared lechenie i e vazmojno da izchezne,koeto veche ne viarvam chestno kazano,ako pak hormonite sa nared laparoskopia ili operatsia,vzimali i izsledvania za rak,napravo nastrahnah,no iavno e zadaljitekno,kajete mnenia i za laparoto boli li neshto poveche,sega shte hoda na 3 den ot menstrualnia cikal za hormonite,krav...BLAGODARIA VI PREDVARITELNO.

Пиши на кирилица! Има КРЕДОР!

Последна редакция: ср, 09 май 2007, 08:46 от Верити

# 1
  • Мнения: 7 718
Пиши на кирилица. Аз маймуница не чета, дори и да мога да ти отговоря някма как  да разбера за какво става въпрос.

# 2
  • Мнения: 1 053
здравеите имам шоколадова киста от  много време 4-5см пила сам диане35 оргаметрил но нищто не расте нито се смалява бях при д-р Даскалов сега на 3 ден от цикала хромонални изледваниа ако всичко е наред лапароскопиа ако ли не е лечение заради хормоните ако не са наред и ако не изчезне пак лапаро някои с такав проблем моля помогнете сас съвет благодаря ви момичета и много късмет и здраве на всички

# 3
  • Мнения: 7 718
Ендометриозните кисти и огнища първо се премахват чрез лапароскопия, а след това има схема на лечение около 6 месеца, разбира се всичко  е индивидуално в зависимост от тежестта на заболяването. Д-р Даскалов е добър специалист, довери му се.

# 4
  • Мнения: 4 324
Здравей  llullu,

Д-р Даскалов е добър специалист и знае какво прави. Послушай го и направи хормоните, пък после ще му мислим. Каква всъщност е кистата, каза ли ти?
Сега не мисли за рак Wink той просто ти е казал че при лапароскопията и това се прави, за всеки случай! Ако имаше съмнения за нещо такова, веднага щеше да те прати на лапароскопия, а не да ти изследва първо хормоните!

Стискам палци всичко да е наред. Успех!

# 5
  • Мнения: 4 324

Мила llullu, виждам че си нова във форума Simple Smile Добре дошла и дано не се задържаш тук дълго време Simple Smile Пожелавам ти от сърце скоро да гушкаш своето бебенце Simple Smile
Миличка не е необходимо да пускаш две еднакви теми Wink Ще ги обединя.

Аз от другата ти тема не разбрах, че става дума за ендометриозна киста и даже попитах каква е Wink Ендометриозата за съжаление е гадна диагноза Sad, но има лечение. Довери се на д-р Даскалов.

Успех!

# 6
  • Мнения: 57
Здравей llullu!
Аз също много време бях с киста - не растеше близо 4 години, но изведнъж беше станала 8 см. и ме оперираха с коремна операция. За лапароскопията съм чувала че е по-щадяща и по-бързо се възстановяваш. Ако се стигне до там - не се притеснявай - довери се на лекарите и вярвам, че те ще направят най-доброто за теб!
Не си поставяй диагнози предварително - при мен всички смятаха, че кистата е ендометриозна, но хистологията показа, че не е. Винаги правят иследваане на отстранения "материал", така че не бива да мислиш, че имаш рак, защото ще правят такова изследване.
Пожелавам ти успех и дано всичко мине по възможно най-лекия начин! Hug

# 7
  • Мнения: 2 867
Миналата седмица и на мен ми откриха ендометриозна киста с диаметър 4 см.  Sad  Лекарката каза, че ще я следи на ехографа дали расте. Спомена ми за лапароскопия, но нищо повече. И сега не знам какво да правя - да се подлагам ли на тази манипулация или да чакам?  newsm78 Докторката каза също, че е опасна при последваща бременност, защото, ако се спука - задължително се налага операция. 

# 8
  • Мнения: 4 324
green eyes с ехографско изследване може да се гадае дали кистата е ендометриозна или не е! Това се доказва само с лапароскопия.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 383
green eyes , понякога наистина ги следят месец дали растат кистите. Сигурно ще ти се наложи да направиш лепаро. Но това е лека операция и не се притеснявай. За един месец не вярвам да порасне с много и да ти прави проблеми. При мен за 6 м. порасна с 13 мм.
Верити е абсолютно права за това, което е написала. Понякога при лапарото се установява, че кистата всъщност не е ендометриозна. Моята например е била примесена с кръв и трябваше да чакам хистологията. За съжаление се оказа ендометриозна. Лекувах се 4 м. с Диферелин. Другия месец трябва да ми дойде.
green eyes видях, че скоро си се омъжила - преди 17 дни. Честито!   bouquet

# 10
  • Мнения: 1 053
здравеите пак сам аз с моята киста,утре пак сам при д-р Даскалов,пак да ме прегледа и евентуално час за лапаро,малко ме е страх ама кво да се прави,стискаите ми палци дано всичко е ок,много усмивки от мен и касмет ви желая от сарце.

# 11
  • Мнения: 17
Аз имах преди няколко години ендометриоза.Назначиха ми лапароскопия, но само за да установат какво е -диагностична( между другото не е тежка операция ). След това бях 6 месеца на ZOLADEX . При следващата операция за махане на миома докторката ми каза че няма и следа от кисти.

# 12
  • Мнения: 4 324
llullu стискам ти палци.

Успех!

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
llullu,успех и от мен, миличка!Лапарото не е страшно изобщо и много бързо се възстановяваш след него.А за рак изобщо не мисли и на мен ми направиха биопсия с материала,който са извадили и се оказа,че кистата е фоликуларна,лутеинова.Това е задължителна процедура-да изследват това,което намерят.Довери се на д-р Даскалов и пиши как се развиват нещата при теб Hug

# 14
  • Мнения: 3 376
Лулу, колкото и да те е страх, най-добре да направите това лапаро. Всъщност след него ще се убедиш, че е нямало нищо страшно. Освен това, след лапароскоппията е възможно да изчезнат гнусните симптоми на ендометриозата - болезнени и обилни менструации, тежест в стомаха, депресия около цикъл. Мисли си, че тази операция е за добро, което наистина си е така  Peace

Грийн айс, аз лично може би бих се оперирала без да чакам. 4 см не е толкова малко, че да я смятаме за безобидна. Всъщност, при мен на ехографа се виждаше, че кистата е 2 см, и докторът дори искаше да действаме за бебе въпреки кистата. Добре че вътрешният ми глас ми подсказа друго, и направихме лапароскопията, и се оказа, че ендометриозата е много повече.

Общи условия

Активация на акаунт