Мога ли да пия тоник?

  • 11 209
  • 62
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 574
Никога не бях пила тоник преди да zабременея,но след това толкова ми се пиеше че не мина ден беz дя пия Peace

# 31
  • Мнения: 19 296
...докато големи количества хинин са вредни...

Именно-големи.
В тоника на Кока-Кола (за този на Пепси не съм обръщала внимание) хининът е "максимум 80мг/л".Т.е. в една бутилка от 250мл има максимум 20мг хинин.

не знам,но е факт,че в Германия не се препоръчва да се пият  напитки с хинин по време на бременност.всеки решава за себе си.аз не бих рискувала.разбира се 1 чаша тоник веднъж на месец не би могла да навреди

Последна редакция: ср, 09 май 2007, 16:09 от bubi0909

# 32
  • Мнения: X
Те газираните напитки, не само в Германия, но и навсякъде не се препоръчват.
Ама чак такива ограничения, веднъж в месеца са малко пресилени. Пък и няма доказателства за реални вреди. Освен, ако не пиеш само тоник, вместо вода. Така много жени отказват кафето, страдат от ниско кръвно, а всъщност до две чаши ден не нанася никакви вреди.

# 33
  • Мнения: 8 505
Да,газираните напитки не са полезни.Не само за бременни.Факт.Но пък аз имах леки киселини,които спираха след едно безалкохолно.Предпочитах него пред това да пия антиацидни лекарства.

# 34
  • София
  • Мнения: 3 404
Да, разбира се.

# 35
  • Мнения: 4 621
Разбира се, че можеш Peace

# 36
  • Мнения: 497
Ама че се вманиачавате бе хора ooooh!

# 37
  • Мнения: 433
някои са писали 4е пият кола,но кофеинът в колата не уврежда плода...

Кока-колата е вредна със съвсем друго - с фосфорната киселина, която разяжда стомашните тъкани най-буквално.  Така че най-добре да се въздържаме от кола по време на бременност. Като имаме нужда от кофеин - има си кафета за целта.

Повечето други безалкохолни не съдържат фосфорна киселина. Но по принцип всички консерванти и всякакъв пълнеж, който слагат за хубав аромат и приятен цвят, никак не са полезни, затова се препоръчва избягването на всякакви газирани напитки през бременността.

Най-добре е да четем ситните буквички по етикетите и да си правим сметката какво поглъщаме  Laughing

# 38
  • Мнения: 9 973
бременните да не се ограничават само с хляб!!!!моля ви-бременна,не болна на легло или превзета лигла!!!!! Naughty

# 39
  • София/ Плевен
  • Мнения: 354
Леле, момичета, от толкова изчетено по темата така ми се допи тоник... До сега се наливах с натурални сокове, но и те имат достатъчно количество оцветители и консерванти. Минералната вода била вредна за ежедневна употреба, изворната също... а от чешмата ми в Студентски град тече "ароматна" кафява течност. Ами за да не умра от жажда си налях втората чаша тоник за днес с резенче лимон и бучка лед.

# 40
  • София
  • Мнения: 2 850
Бира и тоник съм изпила със литри. Особено на морето, бях тогава в 6ти месец. В последствие една приятелка ми каза, че хинина в тоника водел до глухота на детето. JoyАми детето ми е живо и здраво и не е глухо. Joy
Пийвай, утолява страхотно жаждата!

# 41
  • Мнения: X
Леле, момичета, от толкова изчетено по темата така ми се допи тоник... До сега се наливах с натурални сокове, но и те имат достатъчно количество оцветители и консерванти. Минералната вода била вредна за ежедневна употреба, изворната също... а от чешмата ми в Студентски град тече "ароматна" кафява течност. Ами за да не умра от жажда си налях втората чаша тоник за днес с резенче лимон и бучка лед.

То, ако четеш всичките препоръки, вземай една сакси, окопай се в нея и да те поливат.  Laughing
Моята лекарка не спира да ми повтаря, че не сме болни, а бременни. И можем да си позволяваме от всичко, от вредните неща умерено. И да не чета никакви статии и разни "изследвания", които взаимно си противоречат. Организмът си знае.

# 42
  • Мнения: 19 296
То, ако четеш всичките препоръки, вземай една сакси, окопай се в нея и да те поливат.  Laughing
Моята лекарка не спира да ми повтаря, че не сме болни, а бременни. И можем да си позволяваме от всичко, от вредните неща умерено. И да не чета никакви статии и разни "изследвания", които взаимно си противоречат. Организмът си знае.

абе така ама има неща ,които и в умерени количества не бих яла-като сирене от непастьоризирано мляко или пък салами от сурово месо.рискът е твърде голям и попследиците лоши

# 43
  • Мнения: 6 390
Цитирам ти от една статия относно кога и какви лекарства могат да предизвикат вродени уродства  при развитие на плода:
Противо маларийните препарати водят до глухота, увреждане на вътрешните органи, умствена изостаналост, лъжлив хермафодитизъм ...
Хинина е от тези лекарства който се предписват срещу малария и мускулни крампи.
Освен това хининът увеличава съдържанието на инсулин в кръвта.

.........................................
Най/добре се консултирай с гинеколога си за забранени храни и питиета по време на бременност.
В крайна сметка всеки решава сам за себе си и за плода си.

# 44
  • Русе
  • Мнения: 2 354
можеш! от личен опит го знам Wink

Общи условия

Активация на акаунт