Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 16 отговора

София

Привет мами. Искам да помоля тези от вас, които са преминали на млеката за бебета над 6м. кога са направили прехода, имали ли са някакви реакции от страна на бебето - разстройство, запек, обриви. Продължиха ли с мляко на същата фирма или преминаха на нова. Доволни ли са или не от смяната, като цяло.
Цитирай

UK, Harlow/София

Ние минахме от Аптамил1 на 2,но не както пишеше след 4-ия месец,ами от 5ия.По съдържанието на кутиите видях,че Аптамил 2 е със завишено съдържание на всички компоненти.Реакция нямаше никаква(освен че от тогава ака по 4-5 пъти на ден,но не знам дали е от млякото),а и не е по-сит отколкото преди,изкарва същото време.
Цитирай

София-Париж-София

И на нас скоро ни предстои да направим този преход, но все си мисля, че не би трябвало да има някакви проблеми!
Цитирай

Пловдив

Преминахме от Фризолак на Фризомел на 6 месеца и 3 дни. Нямахме никакви проблеми.Всичко си е както преди. И наистина не засища повече.
Цитирай

София

Ние преминахме от хипоалергичен НАН към НАН2 в началото на 7-ми месец и също нямаше никакъв проблем...
Цитирай

sofia

И ние не сме имали проблем с омнео
Цитирай

Добрич

Директно преминахме от Фризолак на Фризомел малко след като навърши 6 месеца. Нямаше никаква реакция.
Цитирай

София

Ние минаваме постепенно / заради коликите, които още не ни оставят #Shocked / от Нан 1 на Нан 2, нямаме проблеми.
Цитирай

Филипополис

Цитат на: biliana333
Ние минахме от Аптамил1 на 2,но не както пишеше след 4-ия месец,ами от 5ия.По съдържанието на кутиите видях,че Аптамил 2 е със завишено съдържание на всички компоненти.

Това ли го прави частично адаптирано? Никъде на кутията на Аптамил 2 не пише, че е частично адаптирано Confused.  Върху кашите на Милупа (след 6 м.) си го пише ясно, така, че едва ли върху млякото си биха пропуснали да го споменат Thinking. За Аптамил 3 съм чувала, че е частично адаптирано мляко, но той се дава от 8 месеца. Rolling Eyes  Хм! Утре отивам в магазина да сравнявам  #Silly
Цитирай

UK, Harlow/София

Спестявам ходенето ти до магазина утре Wink Не е частично адаптирано,ами си е цялостно! за Аптамил 2 става въпрос!
Цитирай

София-България, Израел - където си поискам

Дъщеря ми като беше малка от НАН 1 премина на НАН 2 при навършени 6 месеца и намаше никакъв проблем. Сега Роберт е на Симилак 1 мисля да продължа със Симилак 2 , когато навърши 6 месеца.
Цитирай

Филипополис

Цитат на: biliana333
Спестявам ходенето ти до магазина утре Wink Не е частично адаптирано,ами си е цялостно! за Аптамил 2 става въпрос!

Благодаря ти! Успокоих се!
Цитирай

София

Цитат на: eri

Това ли го прави частично адаптирано? Никъде на кутията на Аптамил 2 не пише, че е частично адаптирано Confused.  Върху кашите на Милупа (след 6 м.) си го пише ясно, така, че едва ли върху млякото си биха пропуснали да го споменат Thinking. За Аптамил 3 съм чувала, че е частично адаптирано мляко, но той се дава от 8 месеца. Rolling Eyes  Хм! Утре отивам в магазина да сравнявам  #Silly

Частично адаптираните млека се наричат така, защото тяхната цел не е напълно наподобяване на майчината кърма и не се явяват заместители на майчиното мляко. Един от основните "параметри" на тези млека е съотношението казеин/ суроватъчен протеин.  Казеинът не се разгражда от човешкото тяло, кравето мляко има около 2,5 пъти повече белтък в сравнение с майчиното мляко, основно за сметка на казеина.
Цитирай

Ние сме на Нутрилон. Като направи 6месеца, трябваше да го сменим с двойката. Обаче тя май не го понесе, тъй като почна да връща мляко. Пуснах тук тема по друг въпрос- смущаваше ме таблицата за дозите, която бяха написали на двойката. Някои майчета ме посъветваха да не бързам със смяната и сега пак сме на единицата.
Цитирай

Филипополис

Цитат на: pandora
Цитат на: eri

Частично адаптираните млека се наричат така, защото тяхната цел не е напълно наподобяване на майчината кърма и не се явяват заместители на майчиното мляко. Един от основните "параметри" на тези млека е съотношението казеин/ суроватъчен протеин.  Казеинът не се разгражда от човешкото тяло, кравето мляко има около 2,5 пъти повече белтък в сравнение с майчиното мляко, основно за сметка на казеина.

ooooh! ох, е сега вече съвсем се обърках Sad  
Аптамил 2 - частично адаптирано ли е или си е адаптирано?
Може ли някой да ми каже? pls. Praynig
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 16 отговора