ПЪРВАТА ПОДСТРИЖКА - кога и как?

  • 6 471
  • 40
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 304
Привет на всички майчета!

Моля, споделете как и кога за пръв път подстригахте бебо. С колко коса се роди вашето съкровище, колко му порасна, докато решихте да го подстрижете и в кой месец се случи това, в къщи сама или във фризьорския салон  newsm78

Вашият опит ще е от полза на всички нови мами - като мен, които се чудят какво точно да правят с избуялите перчеми.

# 1
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Габи се роди с много къса косичка...бебешки пух  Laughing само отзад имаше като на Симеон Саксобурготски една ивица по дълга коса, която завършваше като опашка  hahaha
След това като почнаха круспите..окапа цялата и на найно място поникна нова, но все още (след 5м) не е избуяла чак за постригване.
Според мен обаче първото постригване трябва да си е у дома, и с игра да му се покаже за какво става дума, така че да не се стресне от ножиците. #Crazy

# 2
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 516
Дъщеря ми е близо на една година,но няма никаква коса,обаче,ако имаше такава бих я подстригала независимо от това на колко месеца е важното е да има естетичен вид PeaceНе робувам на суеверия!Най-добре в салон да стане тази "манипулация",защото съм виждала такива експерименти по главите на милите деца.

# 3
  • БГ
  • Мнения: 1 160
Марти се роди с доста косичка, бретона му беше към 3-4 см. Изчакахме да мине годинката, а дотогава бретона му порасна толкова, че да го сложиш зад ухото. Постригахме го във фризьорски салон с ножичка, миналия месец пак и май така ще е всеки месец?!

http://images13.snimka.bg/002198170-big.jpg
http://images14.snimka.bg/002372181-big.jpg
http://images14.snimka.bg/002372185-big.jpg

# 4
  • София
  • Мнения: 44 041
роди се с малко коса...после почна да му расте само перчем отгоре, като пънк прическа беше, а отсрани и отзад си стоеше къса, то и до ден днешен е така, подстригахме го след годинка, просто до тогава нямаше нужда, но вече бритона му влизаше в очите. До сега общо 3 пъти е стриган. Вкъщи с машинката татко му го стриже Simple Smile И той няма нищо против процедурата, даже се радва Simple Smile))

# 5
  • Варна
  • Мнения: 893
ами ние се родихме с много коса
чудих се маях се дали да я постригвам или не,защото много и се кефех,
ама започна много да и топли,врата и вечно е потен,заплиташе се и и влизаше в очите.(то се вижда и на снимката Wink)
та хванах ножицата вчера и й клъцнах пиргите и опашката. сега сме само с бретонче, а ла гарсон  Mr. Green
много трудно и падат крустите по главата но ми е жал да я острижа  Cry

# 6
  • Мнения: 330
Когато малката се роди нямаше много косичка само отзад имаше. С времето обаче доста косичка порасна.
За първи път я подстригахме, когато беше на 10 месеца. заведохме я на фризьор и там я подстригаха с безшумна машинка - почти нула номер.
 До сега сме я водили на фризьор три пъти и нямаме проблем там, но с нас идва и баща и за да я занимава, докато я подстригват.

# 7
  • Мнения: 393
Ох, и за мен е наболял въпрос.Със сигурност ще го заведа в салон ,въпроса е кога newsm78 Досега не е подстригван и ми е жал за къдриците Blush

# 8
  • Мнения: 5 026
Роди се с голяма коса, която растеше с невероятна бързина. На 4 месеца го подстригахме за 1 път-моят мъж с машинката за подстригване Simple Smile ....та до днес вече 5 пъти сме го фризирали.

# 9
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Малкият се роди със среднодълга гарвановочерна коса. Към 5-ия месец опада изцяло, порастна му тъмноруса коса, която му влизаше в очите и на 1-вия рожден ден го подстригахме на фризьор. След месец пак и сега пак е с голяма коса - в петък пак е на фризьор  Peace

# 10
  • Мнения: 71
Малкия се роди с доста коса и постригването го почнахме рано на около 9 месеца . Водиме го на фризьор всеки път.

# 11
  • Мнения: 2 047
  Подстригах я още към 3-4 месец и от тогава 4 пъти. Докато беше малка и седеше се получаваше добре, но сега въобще не дава да й се пипа косата. Да я заведа на фризьор е абсурд, тя няма да иска да седне на стола, а какво остава и да седи, докато й пипат косата и то непознати лелки  Laughing Последно направих само едно щракване на бретона, повече не даде.

# 12
  • Мнения: 1 317
Роди се с доста коса, която започна да се заплита отзад и стана на малки възелчета от лежането. Нямаше разплитане и преди 2 седмици ги клъцнах. Сега гледам, че пак са станали възелчета и май пак ще режа. Но напоследък й пада доста косицата, та ще изчакам с цялостното подстригване  Peace

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Тери се роди с доста дълга коса.Когато стана на 4,5 месеца бретона вече и влизаше в очичките.Много се чудих дали само него да отрежа,но в крайна сметка взех машинката и я подстригах 5ти номер.Стана още по-сладко бебе.

# 14
  • Мнения: 1 866
Каката я постригвам сама, защото тя е с къдрава коса и не се виждат пораженията. Братчето обаче го заведох на фризьор като беше на 9 месеца и му напарвиха първата мъжка прическа. Много му хареса и смятам все така да действам. Не бих могла да го подстрижа сносно сама. Малките деца не разбират, че трябва да не мърдат и като приближиш ножицата инстинктивно се обръщат към нея, за да видят какво става. Мен много ме е страх да не направя сакатлък с очите, освен това както казах, не съм много сръчна.

Последна редакция: чт, 10 май 2007, 08:50 от lala

# 15
  • Мнения: 5 393
Подстригах Иво когато беше на 11 месеца, много се потеше в жегите, особено докато спи цялата му глава беше мокра, все едно съм го къпала ooooh!.Първи номер, с машинка, една приятелка ми помогна, защото определено не му беше приятно и мърдаше доста.

# 16
  • София
  • Мнения: 3 787
На 7 месеца и половина.В къщи го подстригахме.Купихме му машинка само за него и баща му го подстрига за 10 минути Laughing

# 17
  • Мнения: 46 492
Моето е момиче, роди се с коса и винаги ми е харесвала с коса. За първи път я заведох на фризьор преди месец (беше на 2 г. и 7 месеца) и то само, за да обере връхчетата, не се личеше, че е пипано от дължината. Има гъста и хубава коса, нямам мераци да я стрижа, но ако имах момче, щях да го подстрижа веднага, щом преценя, че трябва  Peace

# 18
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Миналото лято, август месец. Потеше се много от горещините, аз си я подстригах, почти нула номер, с ножицата.

# 19
  • Мнения: 3 069
Вики се роди с доста коса.
Първото му подстригване беше с ножицата и гребена на 7 месеца и орева света Grinning
Следващото беше с машинката и пак беше с реване, но не можехме да го оставим така....трудно съхнеше след баня а навън се поти...

# 20
  • Мнения: 2 663
Точно на 1 година подстригах сина ми за първи път, не аз де, свеки.Бретона му беше станал много дълъг и му влизаше в очичките.изтъни му го с бръснарско ножче и обра леко дължината.Месец по-късно го заведох на фризьор и докато си плискаше в мивката го подстрига за нула време.

# 21
  • Мнения: 4 621
Все още не съм я подстригвала. Вързвам и косичката, за да не и пречи Hug

# 22
  • Мнения: 2 891
Досега не е подстригван и ми е жал за къдриците Blush

Така, като го гледам и мен ще ми жал. Голям красавец е, да е жив и здрав   bouquet

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 2 565
Синът ми се роди с косичка - най-много имаше отгоре - като Макс и Мориц беше и още е...!!!!!! Сега косата му е доста голяма и вече расте отвсякъде!
Мъжът ми само върви след мен и ме убеждавава:
"Да го подстрижа с машинката, айде............ #Cussing out!"
Голям мерак му е,  но мен не е страх, че ще орезелим детето, затово съм замислила в най-скоро време да го подстрижа, но най-късно след кръщенето /юни/!!! Hug

# 24
Беше на 11месеца.Аз го постригах с ножицата,а следващия с машинката. newsm10

# 25
  • Мнения: 2 673
Ще подстрижа след кръщенето.
Първото подстригване е от попа в черквата.

Дъщерите съм ги подстригвала сама до около две-тригодишна възраст.. newsm78

# 26
  • Мнения: 3 537
Аз моето дете го подстригнах за първи път на 1.5 год някъде....имаше много хубава руса косица със страхотни букли ,особено след баня бяха божествени.....но беше започнало да става топло навън и се изпотяваше, а и вече не приличаше толкова на бебе ,а на момченце....подстригах го докато се къпехме в коритото с ножица и гребен, почти нищо не усети,ей така както кси играеше.После ми беше малко кофти и жал за хубавите букли няколко дена, но постепенно свикнах и периодично започнах да си го подстригвам, по-хубаво си е според мен,особено ако е момченце Wink
Имам една позната дето детето и е на 3 г. момченце ,не са го стригали, русо е със къдрави дълги коси и нежно лице .....е хубави коси са , ама ако някой го види за първи път веднага ще го сбърка със момиче, и го бъркат хората все още

# 27
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Подстригване при фризьорка-1г. и 4м.Преди това само малко бретона сме и подстригвали.Сега наскоро реших генерално да е подстригването,защото много се изпотява.

# 28
  • Мнения: 2 015
Роди се с дълга коса и аз го подстригах на 2-а месеца и то сама вкъщи.

# 29
  • Мнения: 3 334
Хриси се роди с малко коса и я постригах или по-скоро оформих косата,защото нямаше кой знае какво да се реже от нея,едва на 1г.,2м.Майка ми има фризьорска ножица и тя я оформи под моето напътствие Mr. Green.Сега ходим с малката заедно на фризьор.

# 30
  • София
  • Мнения: 1 252
Първият му фризьор бе Дедо Поп - на кръщенето, когато бебо беше на 4м. Тъй като тогава сменяше косичката си до годинката не се наложи да го постригвам. Пред 2 седмици го заведох на фризьор и го приведохме в младежки вид. Синът ми е на етап - рев от непознати хора, които му се радват или го заговарят и съответно фризьорката бе дарена с здрав, мощен рев.

# 31
  • Мнения: 2 274
И двамата ми синове се родиха с малко коса! Големият беше почти 2 годишен когато го подстригах за първи път! Подстригах го сама! Купихме машинка и на него му беше много интересно и мирува Mr. Green!

# 32
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Синът ми се роди с доста коса,която в последствие доста уредя.Подстригахме го миналият месец и то само бретона тъй като му влизаше в очите.

# 33
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Привет на всички майчета!

Моля, споделете как и кога за пръв път подстригахте бебо. С колко коса се роди вашето съкровище, колко му порасна, докато решихте да го подстрижете и в кой месец се случи това, в къщи сама или във фризьорския салон  newsm78

Вашият опит ще е от полза на всички нови мами - като мен, които се чудят какво точно да правят с избуялите перчеми.
малчо се роди с не особено много коса, която обаче избуя доста.Изчаках до годинка и след това го постригах сама вкъщи.Постригах само бритона, и преди около два месеца пак бритона.Иначе друго по косичката не съм пипала.Мисля, че е прекалено малък и прекалено шавлив за фризьорски салони засега

# 34
  • София
  • Мнения: 5 079
Днес го фъкнах малко, че му влизаше перчемът вече в очите...  Laughing Изчаках да стане на годинка.  Wink
Роди се с коса, към 3 - 4 месеца оплешивя Mr. Green, после с нови сили му изникна доста косичка.

# 35
  • Мнения: 2 677
Съвсем скоро го подстригах. Имаше прилично количество коса, но най-вече бретонът му влизаше в очите. Баба му го държеше, аз хванах ножицата и го разкрасих.

# 36
  • Мнения: 125
Роди се с много коса, подстригах я за първи път на 2 месеца, с машинка за подстригване, 1-ви номер, защото много се потеше

# 37
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Аз си го подсртигах, малко след като стана 1годинка. Баща му искаше да му мине рожденния ден, че да не му се смеят много Mr. Green Сега много смешен, малко  тип 'паничка' е прическата, но не влиза поне в очичките Peace

# 38
  • Мнения: 393
  Синът ми се роди с много голяма коса и още като навърши 1 месец му я пооформих леко,но на 2 месеца го подстригах доста -баща му го залисваше,а аз леко с ножицата му махнах половината коса. Laughing

# 39
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204
Дъщеря ми се роди с много коса. Нито косъм не й е паднал. Все още не съм я подстригвала изобщо.

Напоследък имам мераците да го направя, защото косата й е страшно къдрава, а си мисля, че като я подстрижа, ще се изправи  Thinking Таткото обаче не дава и дума да се издума  Whistling За момента се споразумяхме като навърши 3 годинки, да я подстрижем  Grinning

# 40
  • Мнения: 941
на 8-ми Алекс стана на 1 годинка,а аз вчера му отрязах бретона.Както си беше в кошарата му го отрязах с ножицата,а той дори не разбра.Но отзад няма да го пипам,защото има страхотни къдрици и аз така си го харесвам Laughing

Общи условия

Активация на акаунт