Кашлица и Варицела

  • 14 570
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 967
Синът ми вече 5 дни е с Варицела. В яслата има епидемия, но той я кара леко - има доса пъпки, но не го сърби много явно, защото не се чеше, весел е, игарае си и е в добро настроение. Така че, не пъпките ме превожат, а една много сериозна кашлица, която започна заедно със шарката и според педиатъра е свързана с Варицелата. Дими кашля както при вирусна инфекция на гърлото и има храчки, които го тормозят и се опитвя да ги изкашля, има и хрема. Лекарят каза, че често Варицелата водела до кашлица и хрема и даже в крайни случаи от Варицела се получавали усложнения като бронхити и пневмонии. Аз за първи път чувам това. За кашлицата и хремата пием парацетамол, Ацц 100 и вит.С, но  той вече 5 ден продължава с тази кашлица.
Питам случвало ли ви се е Варицела в комбинация с кашлица и ако да как протекоха при вас нещата. Благодаря предварително   bouquet

# 1
  • Мнения: 3 506
Моите деца не са боледували от варицела, но това за усложненията (бронхити и т.н.) и аз съм го чувала. Отделно, варицелата може да върви в комбинация с друга вирусна/бактериална инфекция - последния път пед-ката ни каза, че детенцето преди нас е имало варицела и скарлатина едновременно...
Не знам какво да те посъветвам освен да си следиш детенцето - ако изглежда добре, не го мисли толкова, но ако забележиш признаци на влошаване - да бягате при докторката.
Бързо оздравяване !

# 2
  • Мнения: 2 082
явно от варицелата пада имунитета на детето и за това е податливо на болести.следи гърдите да са чисти и промивай често нослето.давай фрешове за имунитет,мед,прополис/в носа на капки/парацетамола за какво е,ако няма температура

# 3
  • Мнения: 6 315
При варицела имунитетът в действителност се понижава. Моят син направи пневмония затова съветът ми е да го наблюдавате внимателно. Обикновено при варицела пневмонията е вирусна и се хваща трудно на слушалка.

Бързо оздавяване!

# 4
  • София
  • Мнения: 1 352
Моята дъщеря също кашляше доста. Кашлицата започна преди обрива, наред с другите симтоми - хрема, температура и т.н. Постепенно заедно с пъпките отшумя и кашлицата.

# 5
  • Мнения: 243
Моята дъщеря от днес е с варицела. Извикаха ме да си я взема от детската градина, защото се е обринала, то наистина там е бъкано от варицела, но ... Като чета до сега започвам да се плаша и тя кашля не много, но достатъчно, пъпките все още не са избили всичките, постоянно се появява някъде нова и си мисля колко ли ще са? За колко време излизат всичките пъпки? Педиатърката ни каза да не даваме нищо, дори ако задържа температурата около 38 градуса, ако я вдигне повече да й се обадя.

# 6
  • Мнения: 967
Благодаря за всички отговори! От снощи кашлицата ни като че ли намалява, та се поуспокоих. Успех на всички болни и дан мине по-леко  Heart Eyes

# 7
  • Мнения: 967
Моята дъщеря от днес е с варицела. Извикаха ме да си я взема от детската градина, защото се е обринала, то наистина там е бъкано от варицела, но ... Като чета до сега започвам да се плаша и тя кашля не много, но достатъчно, пъпките все още не са избили всичките, постоянно се появява някъде нова и си мисля колко ли ще са? За колко време излизат всичките пъпки? Педиатърката ни каза да не даваме нищо, дори ако задържа температурата около 38 градуса, ако я вдигне повече да й се обадя.

Едно съседско момиченце изкара Варицела малко преди Дими и нейната майка ми каза, че личната им лекарка ги посъветвала първата вечер от болестта да дадат на детето 2-3 глътки червено вино (може разтворено в сокче. Във виното имало някакви съставки (забравих какви  Embarassed), които помагат всички пъпки да избият наведнъж, а не да се точат дълго време и така болестта минавала по-бързо. Аз по принцип не вярвам на бабини деветини, но пред вид, че го е казал лекар и понеже реших, че ако не помогне, то поне няма и да навреди дадох на Дими. Не знам дали заради виното, но почти всички пъпки избиха наведнъж и вече започват да завяхват. Така че, ако прецениш опитай.

# 8
  • Мнения: 6 315
Вместо виното, което аз и педиатърката изключихме като вариант, е най-добре да се направи една топла вана на детето. Така пъпките ще си избият. Peace

Бързо оздравяване!

# 9
  • Мнения: 243
Благодаря за отговорите. На мен също ми казаха за вино, също така за мед, а и да сложа захар под възглавницата. Направих всичко, да пробвам, но вече имаме толкова много пъпки и то навсякъде, направо са като гроздове. Все още не всички са с мехурчета, но по лицето е ужас. Дано само не останат белези. Пазя я да не се чеше, колкото е възможно и мажа пъпките с лавандулово масло. Дано скоро всичко премине и да няма други последствия. Пожелавам бързо оздравяване на другите болни и на нас самите.

# 10
  • Мнения: 1 329
Благодаря за отговорите. На мен също ми казаха за вино, също така за мед, а и да сложа захар под възглавницата. Направих всичко, да пробвам, но вече имаме толкова много пъпки и то навсякъде, направо са като гроздове. Все още не всички са с мехурчета, но по лицето е ужас. Дано само не останат белези. Пазя я да не се чеше, колкото е възможно и мажа пъпките с лавандулово масло. Дано скоро всичко премине и да няма други последствия. Пожелавам бързо оздравяване на другите болни и на нас самите.

Дай нещо противоалергично на детето да не го сърби. Щом като има толкова много пъпки. Ще се оправи, спокойно. Бързо оздравяване.

# 11
  • Мнения: 243
Пъпките са ни толкова много вече, че дори има по дланите на ръцете и стъпалата на крачетата. Боли я много като ходи и сме само на носене, дано скоро всичко се оправи.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 1 048
И при нас варицелата беше съпроводена с кашлица, която обаче бързо отшумя. А отзад на тила, в основата на черепа от двете страни така й се бяха подули два лимфни възела, че си изкарах акъла. Направо бяха като две джаменки /ако си ги спомняте/, но се оказа, че и това било нормално. Скорошно оздравяване на всички малчовци!

# 13
Скоро четох,тук във форума за сребърна вода,че е силно-антибактериална,стимулира имунната защита и подсилва ефекта на даваните лекарства и става да се взема при кашлица,пъпките да се мажат,така се дезинфекцират,продава се в аптеките -производство на Аркол100мл.за 2.50лв.Аз взех за сина ми,защото дълго време беше с кашлица и нищо не му влияеше,включително и противоалергенния сироп-сега е добре,кашлицата изчезна.Сребърната вода е безвредна и няма опасност от предозиране,капе се и в носа при хрема и в ушите при възпаление,ако бях чула по-рано щяхме да сме здрави отдавна.
Пожелавам Ви бързо оздравяване!

Общи условия

Активация на акаунт