Какво е чувството да станеш мама?

  • 2 720
  • 75
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 1 618
Мили мами, скоро и аз ще науча да бъда мама, защото то все още в корема по трудно може да те накара да се чувстваш така. Каква е промяната и чувството след като видиш малкото бебче на живо?

# 1
  • Мнения: 5 362
Неописуемо!
Сама ще разбереш скоро! Peace

# 2
  • Мнения: 576
Чувствата са...... смесени в началото. Когато се ражда бебе, тогава се ражда и майка! smile3521 Леко раждане и ще чакаме да се похвалиш! breastfeeding  love001

# 3
  • Мнения: 2 821
Когато се ражда бебе, тогава се ражда и майка! smile3521
много добра формулировка Hug

# 4
  • Мнения: 9 050
Честно да си призная, след като родих се изплаших от себе си. Дали от стреса и от непознатото или от голямото напрежение и недоспиване, но това, дето всички го обясняват, че като видиш малкото човече.....и всичко друго няма значение - при мен го нямаше. Първите месеци съм имала моменти, в които исках, ако може да го върнат в корема ми за два дена, само да се наспя, а пък после пак да го извадят Laughing

И се уплаших - казвах си каква майка съм аз, никакъв майчински инстинкт нямам  ooooh!
Едва по-късно, може би към 4-тия месец осъзнах, че всичко ми се върти около детето, че като изляза по магазини изобщо не ми идва на ум да си купя нещо за мен. Все в бебешки магазини влизах и все за него нещо купувах.
Само за него си мисля - да му е добре, да му е всичко наред...Аз че съм недоспала, че днес не съм яла, че ме болят краката от бутане на количката по разходки ( защото все трябва да сме в движение, това да седна на пейка, не може да се случи), нищо не ми прави впечатление.

Така че, при мен дойде по-късно майчинското усещане, но дойде. И щаститето е наистина неописуемо. Няма друго такова нещо.

Промених се, станах много по-самоуверена и борбена, защото вече не правя нещата заради себе си, а всико правя заради малкото човече.

# 5
  • Мнения: 1 183
Чувствата са...... смесени в началото. Когато се ражда бебе, тогава се ражда и майка! smile3521 Леко раждане и ще чакаме да се похвалиш! breastfeeding  love001
newsm10 Прекрасно !!!Не може да се каже по-добре  Hug  smile3501  smile3525

# 6
  • Мнения: 3 388
Когато се ражда бебе, тогава се ражда и майка! smile3521
много добра формулировка Hug

Абсолютно! И аз веднага това си помислих  Crazy
Много хубаво сте го описали, мили мами  Heart Eyes  Дано всичко да е наред с наш бебо и да мога и аз да споделя усещането с красиви думи като вашите  Hug

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 618
а любовта към бебчето намали ли тази към таткото?

Последна редакция: ср, 09 май 2007, 12:39 от caisa

# 8
  • Мнения: 2 821
не, засили се

# 9
  • Мнения: 5 026
Когато се ражда бебе, тогава се ражда и майка! smile3521
много добра формулировка Hug
Абсолютно! И аз веднага това си помислих  Crazy
Най-точното определение  Hug

# 10
  • Мнения: 576
а любовта към бебчета намали ли тази към таткото?
Не! Не намалява - а напротив - увеличава се с всеки изминал ден!Бебето е нещото, което ни свързва още повече! Та това е плода на нашата любов!Обичам ги и двамата страшно много! Те са целия ми свят!  love001 smile3521

# 11
  • Мнения: 54
Чуството е неуписуемо аз много се валнувах раждах с операция но като излязох от упоика и като си видях момченцето и като ми таргнаха едни салзи рев ама рев и това беше от валнение бях на 7-то небе

# 12
  • София
  • Мнения: 3 064
Неописуемо е чувството, наистина. Дните в болницата прекарах в съзерцание на малкото същество, което беше толкова съвършено, че се чувствах адски горда, че е излязло от мен Mr. Green Гледах го и плачех от щастие. И сега си спомням с умиление тези мигове. А аз не съм особено сантиментална натура и не си падам по лиготиите, ама - на!

# 13
  • Мнения: 4 915
При първото виждане на бебето повечето майки изпитват радост и облекчение, че всичко е добре и свършило успешно.

Чувствата "майчинство"  и "майчина любов", се зараждат постепенно, засилват се във времето и достигат неизмерими дълбочини.
Любовта към детето е любов, която никога не си изпитвала и не си имала и най-малката представа, че може да съществува толкова необятно, лудо, щедро, саможертвено, богато и красиво чувство.
  Wink

# 14
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Когато се ражда бебе, тогава се ражда и майка! smile3521
много добра формулировка Hug

 Абсолютно точно! Peace

Общи условия

Активация на акаунт