Отговори
# 15
  • Мнения: 620
Уффф, мен първия път ме беше много страх. Стахът почна да ме тормози към осмия месец, а през целия девети месец, просто не правех нищо друго освен да се страхувам. Мисля, че е защото бях много информирана, завърших акушерство навремето и съм виждала десетки раждания и операции, знаех за абсолютно всичко, което може да ми се случи. Голям тормоз беше.

Сега още не ме е подгонил страхът и се надявам да не го допусна до себе си този път, просто няма никакъв смисъл от него - не знам как, обаче Simple Smile

# 16
  • София
  • Мнения: 625
Нормално е да те е страх! Мен също ме беше страх повече от първия път.
Първото ми раждане беше сравнително кратко, но ужасно болезнено!
Вторият път беше почти идентично по времетраене, но с епидуралната упойка нищо не усетих! Нямам нито един шев, абе въобще песен! Пожелавам и на теб да запазиш един прекрасен спомен от второто си раждане!  bouquet

# 17
  • Мнения: 463
С позитивна нагласа за първото. Може би за второто ще ме е страх повече. То това е като при парашутните скокове- първият път не знаеш какво е, ама вторият #Crazy Shocked

# 18
  • Мнения: 2 677
Вече не помня раждането си, макар че два дни след него се кълнях, че повече деца по естествен път няма да раждам. Сега пазя само хубавите спомени. Не виждам, честно казано, от какво трябва да се страхувам, ако забременея втори път. При първото страхът беше единствено от непознатото. Сега вече знам какво е и място за страх не намирам.

# 19
  • Мнения: 465
Моята дъщеря я родих 9 години след баткото и не се страхувах изобщо знаех какво е било и си казвах справила съм се веднъж ще се справя пак. Мисли позитивно.
Леко раждане Peace

# 20
  • Мнения: 999
Като си помисля че след 4-5 месеца ще трябва да раждам ме хваща повече страх отколкото първият път.Не си единствената с този проблем.Добре е че поне бързо се забравя.

# 21
  • София
  • Мнения: 629
При първото ме беше страх от неизвесното,а при второто ме беше страх още повече този път от известното.Но пък затова второто раждане беше много лесно и много бързо.Мисли позитивно Peace

# 22
  • Мнения: 574
Не ме беше страх от раждането изобщо, може би защото първото беше като по учебник - безпроблемно, а също и много бързо и сравнително безболезнено. Вторият път не беше точно така, но се забравя бързо. Peace
Успех Hug

# 23
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Наистина втория път е по-страшно, защото знаеш какво предстои. Но се стараех да не мисля за болката, а за това че скоро ще гушкам малко, сладко бебче и че това е най-хубавото нещо на света  Heart Eyes

# 24
  • Мнения: 1 866
Мен първият път въобще не ме беше страх. Но вторият път и аз треперех отвътре въпреки, че знаех че пак ще е секцио и всичко трябваше да бъде точно като първия път. Да, ама не беше. Получи се един проблем, за щастие всичко завърши добре. За моя изненада се възстанових  по-бързо от първия път.

# 25
  • Мнения: 46 403
Не знам  Confused Въпреки, че секциото ми и възстановяването след него бяха много леки, още не мога да се навия на втора бременност  Confused

Последна редакция: чт, 10 май 2007, 00:26 от Никол

# 26
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Моето раждане също не беше мн отдавна, а вече искам пак

# 27
  • Мнения: 865
Не ми се е налагало да преодолявам страха защото такъв нямаше-нито първият път ,естествено раждане за 2 часа,нито втория път секцио.И при двете раждания бях спокойна и позитивно настроена!Имала съм късмет всичко да мине ок.Пожелавам го на всички бъдещи майчета newsm10

# 28
  • Мнения: 114
При мен първото раждане мина много бързо и почти не ме е боляло ,и за това сега не изпитвам страх.

# 29
  • Мнения: 867
Всичко е психическа нагласа. Повтаряй си че ще мине добре и така ще бъде.

Освен това доказано е че второто раждане минава наполовина по-бързо от първото. Можеш да ползваш и епидурална ако искаш.

Аз пък искам да забремененя пак и хич не ме е страх. Още веднага си казах че съм навита за второ. Раждането ми беше бързо, с епидурална и нищо не усетих, имам само хубави спомени. Дай боже всекму и дано и в бъдеще да е така.

Общи условия

Активация на акаунт