Отговори
  • Мнения: 779
Мили момичета..наречете ме пъзла,но колкото повече наближава големия ден,толкова повече започвам да се шашкам.. Praynig
Дъщеря ми  съм раждала преди 8 години и беше доста зор..МОже би затова се страхувам..още ми е жив спомена от първото раждане..
Хем родих за 3 часа,но всичко бе предизвикано и много болеше..
Вие страхувате ли се и как се борите  с този страх..?Много чакаме бебо и с голяма любов..но как ще раждам незнам.. Praynig

# 1
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Първия път раждах 11 часа -предизвикано раждане , но бях си казала -"каквото и да е ще е само днес и после ще гушкам бебче!"След 13 години родих много по бързо и през цялото време нямах търпение да видя и прегърна бебчо , това ми даваше сили и болките , които помнех не бяха нито толкова страшни нито толкова нетърпими!Мисля , че всичко е въпрос на психическа  нагласа!
Бързо и безпроблемно раждане ти желая! Hug

Последна редакция: ср, 09 май 2007, 12:26 от VIVKA

# 2
  • Мнения: 983
Родих преди малко повече от 3 месеца и вече съм забравила какво беше  Blush Толкова се подготвях за този момент, знаех как да дишам, как да напъвам  Sick , пък накрая се наложи секцио по спешност...Само още не мога да забравя първия път, когато видях моето 2-килограмово бебче.....колко мъничко беше  Cry и колко бавно минаваха дните докато го изпишат от болницата  Cry

# 3
  • Мнения: 2 821
Втория път ме беше страх повече . Страх от известното. Децата ми имат малка разлика, не бях забравила и минута от първото раждане, предполагам затова изпитвах по-голям страх.

# 4
  • Мнения: 1 931
Втория път ме беше страх повече . Страх от известното. Децата ми имат малка разлика, не бях забравила и минута от първото раждане, предполагам затова изпитвах по-голям страх.
И аз така. Първият път всичко продължи 12 часа,вторият 24 ,добре че решиха да ми помогнат да ускорят раждането. Страха ми отмина след като се появи бебето. Мислех за бебето и така ставаше по-леко.

# 5
  • На черешата
  • Мнения: 8 392
 И двата пъти раждах ухилена до уши.Ами боли,какво да правя,ама акушерките бяха майтапчийки и забавни  Mr. Green.Попиляхме се да се хилим,особенно втория път.Спокойно,не си насаждай страхове предварително,гледай позитивно. Peace

# 6
  • Мнения: 2 022
И двата пъти раждах ухилена до уши.Ами боли,какво да правя,ама акушерките бяха майтапчийки и забавни  Mr. Green.Попиляхме се да се хилим,особенно втория път.Спокойно,не си насаждай страхове предварително,гледай позитивно. Peace

И аз бях родилка "купонджийка". Много се майтапихме с докторите, особено последния път. Тъкмо се бях върнала от море (около 2 седмици преди Големия ден). И си представете гледката: един огромен черен корем, между две бели ивици. Не е истина колко смях падна.
Моята рецепта е: Никой не е останал вътре.Всички сме дошли на света по този начин. В наши дни медицината може толкова много, а раждането си е един съвсем естествен процес. Е, болка има, но тя просто трябва да се изтърпи (не знам как стои въпросът при секциото). Само дето първия път не знаех точно какво трябва да правя, но след това вече е лесно. Знаеш какво се иска от теб и си го правиш (макар че второто ми раждане беше по-дълго от първото, защото бебо го мързеше да излезе  Laughing ).
Успех, миличка, и леко раждане. Все пак вече имаш един успрешен опит зад гърба си - знаеш как става.

# 7
  • София
  • Мнения: 6 235
Ще следя с интерес темата.
Засега мога да кажа, че не ме е страх. Надявам се вторият път да е по-лесно или пък ако се окаже, че сега бебо е по-голямо и от батко си лекарят да ме прати за секцио. Но като наближи терминът не знам как ще се чувствам. Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 276
И двата пъти раждах предизвикано. Първият път болката беше нечовешка, втория очаквах да е пак така ...е не беше. Беше много по-леко, а бебо беше 4100, имах и само 2 шева, а първия път нямах място дето да не съм шита с бебе 3200  Hug Смело напред , дано и при теб да е по-лесно  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 532
Гледай малко по - позитивно. Аз родих преди 20- ина дни второто дете пак нормално. Беше 100 пъти по- лесно от първото и по- безболезнено. Даже като казвах на доктора , че бебето излиза той се смееше и викаше " а не може още много е рано" , а то взе че излезе. Аз вторият път бях по- спокойна от първият. Естествено знаех за болката и всичко останало , но поне бях психически подготвена какво ме очаква , какво трябва да се прави..... и бях много спокойна. Даже дремнах малко преди да ме сложат на система след като ми бяха изтекли водите. Успех и малко повече позитивна нагласа!

# 10
  • Мнения: 1 564
Втория път ме беше страх повече . Страх от известното. Децата ми имат малка разлика, не бях забравила и минута от първото раждане, предполагам затова изпитвах по-голям страх.
И аз така.Но имах късмета,че родих  много бързо и двата пъти.

# 11
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
не зная защо но хич не ме беше страх от раждането. А то не беше от най леките - 12 часа се потих. Тревоги и опасения съм имала, но страх не. Даже сега съм готова да ида още едно да родя... още две даже. Казват че второто раждане е по лесно. Имай кураж и мисли само хубави неща. Стискам палци всичко да е наред.

# 12
  • по света
  • Мнения: 1 587
Първият път раждах много дълго и болезнено,защото беше предизвикано и по ред други причини.Втория път родих с епидурална беше определено по-добре,но следващия път ще е секцио.

# 13
  • Мнения: 426
Аз родих за 2 часа. Имам един шеф, но честно много ме е страх,ако забременея с второ. Може би защото сега съм по информирана от преди.

# 14
  • Мнения: 447
И аз се чудя как ще раждам втори път, ако забременея отново. newsm78. Май още ми държи влага. Simple Smile
Отидох да раждам с усмивка, акушерката ме питаше не ме ли боли, че не охкам, а се хиля. После не ми беше до смях, нещата се закучиха. Май сега ако трябва да раждам......абе, не ми се мисли Grinning!

Общи условия

Активация на акаунт