ИСКАМ ДА ИЗБЯГАМ!!!

  • 2 037
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 515
Справих се с толкова много неща през двете години, в които сам сама-само с човешката глупост неможах.Разведох се заради друга жена.Приех спокоино факта ,че всеки може да се влюби или да сгреши, останах сама с 2 те си деца-без работа,без доходи,без дом,бях на дъното на отчеянието,но имах за кого да живея -стегнах се,зарочнах да уча деца(учителка съм),прибрах се в дома на майка ми лятото изкаран всевазможни курсове и започнах добра доходна работа.Нещата с мен потрагнаха макар и много трудно.Разбрах,че освен майка и домакиня мога да бъда и желана колежка и добър профисионалист.Работя с 30 прекрасни колеги мъже,които са винаги зад гърба ми във всичко.Срещнах и прекрасен мъж ,с който разбрах какво съм нямала през тези  10г брак.Обикна мен и децата ми,все още не живеем заедно,но скоро и това ще стане.Но....човешката глупост и тесногръдие ме притискат отвсякаде.Бившият ми мъж се събра с жената ,която ни раздели имат и дете и мойте престанаха да съществуват за него.Не ми помага с нищо освен издръжката -въпреки ,че е управител на фирма.Но...и това не е най-важното.Забрави децата и той и майка му.Ходят и разправят на всякъде колко сам гадна-как не им давам децата и колко много страдат,как не ги гледам как не се грижа за тях и т.н.А те не са ги поискали 1 ден.Пускам ги ,ходят в баба си и на работата на баща си ,но в дома си не ги искат.Аз ги възпитавам да ги обичат ,но те са много умни деца и неискат да ходят там,обичат приятеля ми ,който прави всичко за тях.Уморих се от тази тяхна простотия и незнам когато създам новото си семейство дали това няма да ни пречи.Ако има мамита с моите проблеми нека да ги споделят.Този град е тесен и за двама ни иска ми се да променя целия си живот.А децата ми са прекрасни-пълни отличници са гордост са на училището си,всеки всъщност би се гордял с такива хлапета. newsm64

# 1
  • Мнения: 2 655
ИСКАМ ДА ИЗБЯГАМ!!!
Защо?
Здрава си, имаш две прекрасни деца, любима работа и положителни резултати, оценена си като професионалист, любовта е споходила живота ти имаш с кого да споделиш всичко това.

Какво ти липсва?
Онзи там т.н. "баща на децата" и баба им.
Я ги прати където им е мястотои вообще си живеи живота все едно, че ги няма.

И не им се вързвай за нищо!
Аз бих пуснла тема с друго заглавие:ВСИЧКО ДОБРО МЕ СПОХОДИ В ЖИВОТА!
И да опиша живота си и на кого съм благодарна.
Поздрави

# 2
  • Мнения: 2 327
Според мен жената оценява какво има, но иска да избяга от града където живее. Ако е по малък град и постоянно се налага да има допирни точки с бившия предполагам е изнервящо при подобно отношение от негова страна.
Просто не си го слагай на сърце... Хората обичат да говорят зад гърба на другите. Колкото по-големи гадости, толкова по добре. Гледай себе си и децата и новия си живот Simple Smile

# 3
  • Мнения: 1 425
Бягането е за слабите. А така като гледам - не ми прилича да си от тях. Радвай се на децата си. Радвай се на хубавата работа. Уважавай и обичай мъжа си (новия).
А човешката глупост тъй или иначе край няма, и не трябва да се бяга от нея, а всеки да се бори доколкото може.
Не че това ще те успокои, ама ако прочетеш малко в този форум - ще видиш че има и къдекъде по-тежки случай от твоя бивш.

# 4
  • Мнения: 1 731
Пантер ти го е казал вече!   bouquet

# 5
  • Мнения: 1 425
Пантер ти го е казал вече!   bouquet
Ама кой Пантер? Оня лудия ли? newsm78

# 6
  • Мнения: X
Бягането е за слабите. А така като гледам - не ми прилича да си от тях.
ЪХЪ
Каси подкрепя
Няма да им се даваш на тез - бившите.   bouquet

# 7
  • Мнения: 552
Недей да бягаш. Много му мислиш - това ти е проблема.  Хич да не ти пука кой какво говори зад гърба ти. Радвай се на децата и връзката си и си помисли за нов живот, пълноценен, изпълнен с радости и успехи. След като си намерила човек, когото децата ти харесват и който се вълнува за тях - действай. Не се оставяй на самосъжалението и болката.
 smile3525
Хммм.... на теория съм страхотно подготвена, ама и аз се чудя как да кажа на бившия, че съм се омъжила преди 2 месеца и трябва да ми праща издръжката на нова фамилия  Thinking

# 8
  • София
  • Мнения: 2 835
Искам да ти кажа, че при теб всяко зло е за добро. Още по-хубаво, че бившият ти мъж и родителите му не се интересуват от децата ти - така те ще могат много по-лесно да свикнат с новия ти мъж, а и той с тях. Просто няма да са раздвоени и ако новият ти мъж е наистина свестен човек, ще стане истински баща за тях! Вярвай ми, това е рядък късмет!  bouquet

# 9
  • Мнения: 515
Благодаря за подкрепата момичета!!!! Hugградът ми не е малък ,но всичко това ме смазва по някога.много силен човек съм ,но простотията ме убива.оня ден ми каза че няма да ми прати издръжката навреме защото кръщавал дащеря си и нямал пари за децата.След това научих,че кръщенето е било като сватба с много хора ,обяд след това и т.н.Заболя ме много ,не заради парите а заради простотиите които са говорили по адрес на децата и мен.Все пак аз вече самм далече от тях ,но когато обиждат децата ми ставам много зла #2gunfireТясно ми е с него в 1 град -пречи ми за да дишам спокоино и да варвя напред.Знаеш ли даде ми добра идея мислех да не му казвам 4е ще склуча брак с човека с когото сам,но е добра идея да му дам новата си фамилия(между другото аз нося фамилията на бившия си мъж-исках поне да си остана с нея)така ще го нараня защото тои знае че държа на неговото име Joy

# 10
  • Мнения: 393
''Всички любовни истории си приличат.И аз сам имала подобно преживяване,но вече не си спомням:)Спомням си само,че любовта се върна под образа на друг мъж,на нови надежди и мечти''
   Изтрий го,игнорирай свършилата игра с познатите играчи и се отдай на новата емоция-докато самата в себе си не забравиш и не спреш да даваш ухо на ''добронамерини''думи...няма да ти е лесно да продължиш...
   И не се опитвай да изглеждаш добра в очите на хората-няма начин всички да ни харесат,ти си се доказала,имаш своите ангелчета и няма защо да бягаш:)

Последна редакция: чт, 10 май 2007, 17:38 от juleto18

# 11
  • Мнения: 624
Ех миличка ,много навътре си взела неща ,на които не би следвало да се обръщаш внимание , ами случая с кръщенето е показателен ,колко му е сивото на  тоя човек.Забрави го ,абе пиши го умрял и си изживей живота .

# 12
  • София
  • Мнения: 4 493
градът ми не е малък ,но всичко това ме смазва по някога.много силен човек съм ,но простотията ме убива.оня ден ми каза че няма да ми прати издръжката навреме защото кръщавал дащеря си и нямал пари за децата.След това научих,че кръщенето е било като сватба с много хора ,обяд след това и т.н.Заболя ме много ,не заради парите а заради простотиите които са говорили по адрес на децата и мен.Все пак аз вече самм далече от тях ,но когато обиждат децата ми ставам много зла #2gunfireТясно ми е с него в 1 град -пречи ми за да дишам спокоино и да варвя напред.
И в друг град да си - приказки пак ще достигат до теб и пак ще те боли  Cry, затова опитай се поне да не се ядосваш и това да не се отразява на децата. Успех   bouquet

# 13
  • София
  • Мнения: 6 477
.....И по-добре в устата от колкото в краката на хората! Whistling Whistling
Горе главата и не се впрягай толкова на бившия...Ми такива са си мъжете, особено като сменят приоритетите!
Пожелавам успех и слънчева пролет! Hug  bouquet

# 14
  • Мнения: 515
Във връзка с това което Моргана ми е написала -днес ровеики се в нета намери много хубава приказка за малките жаб4ета.Мисля ,че и  на вас ще ви хареса:

Имало едно време една групичка от малки жабчета, които си организирали надбягване.Целта била да се изкачат на върха на една много висока кула.
долу около кулата се събрала голяма тълпа да наблюдава състезанието и да аплодира учасниците....
Състезанието започнало....
Никой от тълпата не вярвал от сърце, че малките слабички жабчета ще достигнат върха на кулата.
Чували се изказвания, като например:
"О, пътят е толкова труден!!! Те никога няма да достигнат върха."
или пък: "Няма начин да достигнат върха.Кулата е толкова висока!"
Малките слабички жабчета започнали да се скапват. Едно по едно....
....Освен онези, които с бодра крачка се изкачвали нагоре и нагоре...
Тълпата продължавала да крещи:
"Толкова е трудно!!! Никой няма да успее!"
Все повече жабчетата се уморявали и отказвали....
....Но ЕДНО продължавало нагоре, и нагоре, и нагоре...
Това няма да се предаде!
На самия край всички други се били отказали да изкачват кулата. С изключение на онова мъничко жабче, което след неимоверно усилие, единствено успяло да стигне до върха!
Тогава всички други жабчета естествено поискали да разберат, как точно това жабче е успяло да го направи?
Един от учасниците попитал малкото жабче, как то, което е успяло, е намерило силата, за да достигне целта?
Оказало се, че...
ПОБЕДИТЕЛЯТ БИЛ ГЛУХ!!!!
Поуката от тази история е:
НИКОГА НЕ СЛУШАЙТЕ НЕГАТИВИТЕ ИЛИ ПЕСИМИСТИЧНИТЕ ИЗКАЗВАНИЯ НА ДРУГИТЕ И ГИ ПОДМИНАВАЙТЕ.....
....ЗАЩОТО ТЕ ВИ ОТДАЛЕЧАВАТ ОТ ВАШИТЕ НАЙ КРАСИВИ МЕЧТИ.ОНЕЗИ КОИТО НОСИТЕ В СЪРЦЕТО СИ!
Винаги мислете за силата, която носят думите.
Защото всичко,което чувате или четете повлиява на действичта ви!
БЪДЕТЕ ВИНАГИ ПОЗИТИВНИ!
И преди всичко:
БЪДЕТЕ ГЛУХИ КОГАТО ХОРАТА ВИ КАЗВАТ, ЧЕ ВИЕ НЕ ЩЕ МОЖЕТЕ ДА ОСЪЩЕСТВИТЕ МЕЧТИТЕ СИ!
ВИНАГИ МИСЛЕТЕ:
АЗ МОГА ДА ГО НАПРАВЯ

Общи условия

Активация на акаунт