Имате ли домашни помощници?

  • 7 704
  • 140
  •   1
Отговори
# 75
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 087
[
Виждам че сте ме цитирали на няколко пъти.Реших да обясня по-нагледно.
Да,харесва ми да си почиствам жилището,приятно ми е,трябва ли да се чувствам виновно за това?
Да,предпочитам детето ми да има контакти и с други хора,освен с мен.Ако си бяхме в Бг със сигурнощ щеше да го взима леля ми,майка ми,баща ми,братовчеди.Тук е непрекъснато само с мен.Навсякъде.Никой не ни го гледа дори за час.Да,бих наела жена която да го гледа за два-три часа в седмицата,както казах предпочитам англо говоряща,само че сме далеко от Торино и студентките които често се хващат като бейбиситтер едва ли ще се навият да идват чак до нас.
Това е и основната ,истинската причина поради която не бих взела домашна помошница:виждайки факта че в момента не работя и няма да мога да работя поне още година ми е странно аз да кръстосам крака в къщи,друг да ми чисти ,докато мъжа ми се скапва буквално от работа(при което има и опасна професия)за да изкарва пари и да плаща на някого ,докато аз си стоя като примадона в нас и се почесвам....това е.
Може и да не се съгласите с това което казвам,но пак напомням че е лично мнение.
 bouquet
Моето мнение е абсолЮтно същото. Малко е трудно чистенето с дребосъка, но аз съм решила проблема засега. Докато аз чистя мъж ми и Ели са на посещение при мама свеки. Така хем дребната се радва на баба си, хем аз съм "лишена" от контакт със свеки. Мили сме си от разстояние.

# 76
  • Мнения: 3 388
[
Виждам че сте ме цитирали на няколко пъти.Реших да обясня по-нагледно.
Да,харесва ми да си почиствам жилището,приятно ми е,трябва ли да се чувствам виновно за това?
Да,предпочитам детето ми да има контакти и с други хора,освен с мен.Ако си бяхме в Бг със сигурнощ щеше да го взима леля ми,майка ми,баща ми,братовчеди.Тук е непрекъснато само с мен.Навсякъде.Никой не ни го гледа дори за час.Да,бих наела жена която да го гледа за два-три часа в седмицата,както казах предпочитам англо говоряща,само че сме далеко от Торино и студентките които често се хващат като бейбиситтер едва ли ще се навият да идват чак до нас.
Това е и основната ,истинската причина поради която не бих взела домашна помошница:виждайки факта че в момента не работя и няма да мога да работя поне още година ми е странно аз да кръстосам крака в къщи,друг да ми чисти ,докато мъжа ми се скапва буквално от работа(при което има и опасна професия)за да изкарва пари и да плаща на някого ,докато аз си стоя като примадона в нас и се почесвам....това е.
Може и да не се съгласите с това което казвам,но пак напомням че е лично мнение.
  bouquet
Моето мнение е абсолЮтно същото. Малко е трудно чистенето с дребосъка, но аз съм решила проблема засега. Докато аз чистя мъж ми и Ели са на посещение при мама свеки. Така хем дребната се радва на баба си, хем аз съм "лишена" от контакт със свеки. Мили сме си от разстояние.

Ахахха. И аз планирам след няколко месеца същото, живот и здраве  Crazy

# 77
  • Belgium - BG
  • Мнения: 238
Raly - аз сьм пробжала с тези жени от по 6,7 Евро, но бях супер разо4арована, ни6то не бяха из4истили добре а за гладенето не споменавам. Затова сега само след препорька на приятелки и най-накраят намерих сега6ната ни жена, от която сьм доволно. Е вярно 4е няма идеални, но важното за мен е да не оставят следи от които да се дразня Wink

# 78
  • Мнения: 2 427
Феям,естествено че когато човек не работи е съвсем друго.
Но знам какво е да работиш и да си с малко дете.С дъщеря ми беше точно така-работех,тя ходеше на градина,оставаше ми и време да почистя,сготвя(имай в предвеид че бившият ми съпруг беше нещо от рода на онзи в "Да спиш с врага"с Джулиа Робърст,перфектен ред,за обяд и вечеря първо,второ трето и десерт)и въпреки това ми е оставало много свободно време ,което съм посвещавала на детето.След градина задължително разходики със сок,пуканки,сладолед,парк...имай в предвид че дъщеря ми на 5 четеше съвсем свободно и смяташе до 20.Има ужасно много родители които не правят нищо съществено-т.е. привилигировани са да имат бабаи и домашни помощници,а децата им са много по изоставени от тези на родителите с многото задължения.
Лени,и при нас беше така-аз се прибирах от работа,Фло също,той сядаше пред ТВ то,аз започвах да готвя ,чистя пера и гладя,но съумях да го променя,особенно след раждането на хлапето.Всеки обича да се мотае без работа.Само че ако аз не правя нищо ,за какво съществувам тогава?!

# 79
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Феям,естествено че когато човек не работи е съвсем друго.
Но знам какво е да работиш и да си с малко дете.С дъщеря ми беше точно така-работех,тя ходеше на градина,оставаше ми и време да почистя,сготвя(имай в предвеид че бившият ми съпруг беше нещо от рода на онзи в "Да спиш с врага"с Джулиа Робърст,перфектен ред,за обяд и вечеря първо,второ трето и десерт)и въпреки това ми е оставало много свободно време ,което съм посвещавала на детето.След градина задължително разходики със сок,пуканки,сладолед,парк...имай в предвид че дъщеря ми на 5 четеше съвсем свободно и смяташе до 20.Има ужасно много родители които не правят нищо съществено-т.е. привилигировани са да имат бабаи и домашни помощници,а децата им са много по изоставени от тези на родителите с многото задължения.
Лени,и при нас беше така-аз се прибирах от работа,Фло също,той сядаше пред ТВ то,аз започвах да готвя ,чистя пера и гладя,но съумях да го променя,особенно след раждането на хлапето.Всеки обича да се мотае без работа.Само че ако аз не правя нищо ,за какво съществувам тогава?!

изклЮ4вам ли4ната ти история, за която съжалявам. знам за какво говориШ, макар и не в лицето на съпруг, а на баЩа Confused
моля, оба4е, да ме светнеШ как ти е оставало много свободно време, заЩото, за пореден път казвам, 4е се смятам за определено организирана ли4ност, но такова, ако си правя вси4ко сама, просто няма. освен след 22.30, когато съм достатъ4но изморена, за да успея да направя неЩо пове4е от про4итането на някоя друга страница от някаква забавна книжка (не говоря за сериозна литература).

Що се отнася до мъж ми, той е типи4ен италианец, колкото и да се мъ4а, може да ми свърШи работа по списък, но не и по инициатива. номерът : той с детето по градинки, или при свекърва ми, докато аз 4истя, го пробвах с първата ми дъЩеря. е, ами само гор4ивина е останала в устата ми от вси4кото изгубено в къЩи време, докато той се е забавлявал с нея. мерси, за малката исках и направих възможното, за да бъде другоя4е.

# 80
  • Мнения: 1 216
Нямам прислужница и мисля, че скоро не ми го пише в хороскопа да имам.
Трудно ми е, не съм от най- организираните, но неволята учи.
Гледам да си създавам рутина, колкото и да мразя това, наистина помага. Примерно вече почти няма вечер, в която да оставям кухнята мръсна и така свикнах, че докато не лъсна, не мирясвам.
Баните чистя едновременно.
Най- бих искала майка ми да ми изчисти, поне да имам компания, да разтребим заедно, но това са мечти.

# 81
  • Мнения: 2 427


моля, оба4е, да ме светнеШ как ти е оставало много свободно време, заЩото, за пореден път казвам, 4е се смятам за определено организирана ли4ност, но такова, ако си правя вси4ко сама, просто няма. освен след 22.30, когато съм достатъ4но изморена, за да успея да направя неЩо пове4е от про4итането на някоя друга страница от някаква забавна книжка (не говоря за сериозна литература).

Ми Феямче,аз съм много бързо действаща.Обирам основно за нула време,готвя за аламинут-явно с първия съм изкарала добра школа.Свекърва ми идва днес,взе малкият и го изведе за два часа.Като се върна буквално онемя,с всичко бях приключила.После,докато тя даде биберона на бебето с млякото аз сготвих спагети с морски дарове,салата и плодова салата ,че и разбих течната сметана за да я гарнирам.Много съм скорострелна като не трябва да мисля че бебока плаче.Единственният ми проблем в момента е че е малък и не успява да се занимава сам.Ама пак казвам,добра ми беше школата,с мъж който пази рамадан и се прибира в 5.44 и моментално трябва да седне да яде и то не притоплено!Абсурд!Само току що сготвено,ми нали е гладувал цял ден,иска най доброто човека...така че съм много овъртяна и обиграна.
Връщам се от парка,слагам детето пред "малката русалка "или пред водните бои и за 30 мин съм сколасала без никакъв проблем.След вечеря:книжки,игрички,душ,лека нощ и в 10 отново фрий...
Но съм свикнала,от 17 годишна не живея с мама ,да ми готви,а и с майка ми нямаме този тип фамилиарни отношения,въпреки че с Ама много ми е помагала!По-скоро сме приятелки отколкото длъжници една на друга.
Фло за какво мислиш че ма е взел,заради сините ми очи ли...нэе.Като започнахме да живэм заедно направо губеше дар слово като извъртах софрите за нек'ви си 5 мин,буквално като духа от лампата.
Майтапа настрана,след поредният скандал в нас много неща се промениха.Което е истина,истина е,не мога да си кривя душата,от едно известно време,страшно ми помага.Гледа бебето непрекъснато когато има възможност и си е в нас,води го по паркове и разходки или си играе с него.Като дойде събота и неделя буквално се раждам,когато знам че е в  нас.Свършвам един куп неща аламинут и после сме навън целият ден-прятели,магазини,барчета...
Феям,ко искаш ще ти дам майла на персоналния ми тренер Laughing,ама ако питаш мен си по-добре с помошницата Wink!
А аз нали съм тъпа със скруполи Embarassed Embarassed Embarassed,за да съм по свободна съм решила да си купя миална машина за новата къща.Тук нямам площ за нея. Party

# 82
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Аз съм се убедила в едно: всеки върши нещата със собственото си темпо. Ако на мен ми трябва цял ден да почистя къщата, на някой, който не му пречи подобна работа, ще му отиде половин ден. Май, най-важното е дали го вършиш с мерак или защото трябва да се свърши.

# 83
  • Мнения: 6 167
аз също съм от бързите булки, като влади.
понякога и на себе си се чудя.
това, че се справям/е с много неща едновремено и бързо не е много положително.
не е хубаво мъжа ти ( за работодателите важи също), че всичко можеш
много и бързо. много лесно мъжете така отстъпват от инициатива, а офиса
разбира, че можеш да си му локомотива.

# 84
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Идваха едни бразилки да чистят. Откакто майка ми дойде, не са идвали обаче, ние с нея действаме уикенда, докато мъжът ми е навън с детето. Иначе през седмицата поддържам кухня, чинии, това-онова. Майка ми много ми помага - готвим поред, пералня, сушилня, сгъва дрехи, понякога прахосмукачка. Решила съм пак да ги викам обаче, защото тя има тенденция да се преуморява, а няма нужда, а и аз искам да съм навън по паркове и площадки. Разбира се, и мъжката част участва, най-вече в готвене (майка ми отсега учи Дани да си прибира играчките, с нулева успеваемост, но тя е упорита Laughing).

Ние сме в двустаен апартамент, взимат $50 (за 2-3 часа). Това май е минимума. Чистят подове, бани, кухня, бършат прах.

И аз се считам за много бърза, но много мразя чистене. При мен няма никакъв начин да ми остава много свободно време от работа, пътуване и занимания с детето. А и да ми остава време след 9 вечерта, предпочитам да чета и да гледам някой филм.

На мен в началото също ми беше много странно някой да идва да чисти. Първият ми допир с тая реалност беше в Катар, стоях и го гледах едно момче от Шри Ланка и се чудех как да му помогна. Той пък подреждаше шишетата в банята по големина и цвят. Един път счупи един прозорец и се разплака, не искаше да му плащам. А аз му обяснявах, че няма проблем, апартаментът е нает от работодателя ми и те ще сменят стъклото. Какво ли е видял...

В Африка бях на гости на бившето ми гадже, там имаше слугиня, живееше в общежитие наблизо. Руби се казваше. Сутрин ми носеше кафе в леглото и ми викаше Мадам. Ходехме с нея на разни покупки, тя ме водеше и из околностите на туризъм (аз тогава не карах, та и шофъор имаше с нас). И един ден се забавихме навън, тя бърза, бърза да се прибираме. Викам споко бе, къде бързаш, нали сме заедно. Не, мистър като се прибере от работа, какво ще яде? Ми ще яде по-късно. Не, не можело така. Та си помислих тогава, тя се кефеше да е шеф на домакинството, аз дали нямаше да съм една жена в повече?

Еййй, олях се с тоя пост. Извинете.

# 85
  • Мнения: 4 399
Виждам че сте ме цитирали на няколко пъти.Реших да обясня по-нагледно.
Да,харесва ми да си почиствам жилището,приятно ми е,трябва ли да се чувствам виновно за това?
Да,предпочитам детето ми да има контакти и с други хора,освен с мен.Ако си бяхме в Бг със сигурнощ щеше да го взима леля ми,майка ми,баща ми,братовчеди.Тук е непрекъснато само с мен.Навсякъде.Никой не ни го гледа дори за час.Да,бих наела жена която да го гледа за два-три часа в седмицата,както казах предпочитам англо говоряща,само че сме далеко от Торино и студентките които често се хващат като бейбиситтер едва ли ще се навият да идват чак до нас.
Това е и основната ,истинската причина поради която не бих взела домашна помошница:виждайки факта че в момента не работя и няма да мога да работя поне още година ми е странно аз да кръстосам крака в къщи,друг да ми чисти ,докато мъжа ми се скапва буквално от работа(при което има и опасна професия)за да изкарва пари и да плаща на някого ,докато аз си стоя като примадона в нас и се почесвам....това е.
Може и да не се съгласите с това което казвам,но пак напомням че е лично мнение.

Разбирам че изказваш лично мнение, но то ми звучи много грубо спрямо жените, които са предпочели да имат помощ за домакинската работа. Какво излиза, че всички които имат чистачка си кръстосват краката и се правят на примадони, докато някой се трепе за тях. Shocked Във времето в което ползвах такива услуги те уверявам че съм работила, като понякога са ми се събирали по 12 часа на ден. На мен живота на примадоните не ми изглежда точно такъв. Разбира се можех да продължа да се претрепвам в неделя от чистене, но с мъжа ми предпочитахме да прекараме известно време заедно и по-приятен начин. Решението ни беше съгласувано. В момента търся чистачка именно защото той настоява за това. Защото му се иска да излезнем заедно някъде вместо да се редуваме кой да гледа дете и кой да чисти.
И сега моето лично мнение: заменими майки няма, незаменими чистачки също няма.  Wink Затова мога да си представя да прехвърля чистенето на някой друг, но детето не (поне докато съм в майчинство). Освен това си мисля че ако взема ситърка за него за да си изчистя къщата, ще му дам много грешния сигнал, че домакинската работа за мен е по-важна от него.

# 86
  • Мнения: 7 091
Разбирам че изказваш лично мнение, но то ми звучи много грубо спрямо жените, които са предпочели да имат помощ за домакинската работа. Какво излиза, че всички които имат чистачка си кръстосват краката и се правят на примадони, докато някой се трепе за тях. Shocked Във времето в което ползвах такива услуги те уверявам че съм работила, като понякога са ми се събирали по 12 часа на ден. На мен живота на примадоните не ми изглежда точно такъв. Разбира се можех да продължа да се претрепвам в неделя от чистене, но с мъжа ми предпочитахме да прекараме известно време заедно и по-приятен начин. Решението ни беше съгласувано. В момента търся чистачка именно защото той настоява за това. Защото му се иска да излезнем заедно някъде вместо да се редуваме кой да гледа дете и кой да чисти.
И сега моето лично мнение: заменими майки няма, незаменими чистачки също няма.  Wink Затова мога да си представя да прехвърля чистенето на някой друг, но детето не (поне докато съм в майчинство). Освен това си мисля че ако взема ситърка за него за да си изчистя къщата, ще му дам много грешния сигнал, че домакинската работа за мен е по-важна от него.

Абсолютно съм съгласна с теб! smile3501

# 87
  • Мнения: 1 184
Разбирам че изказваш лично мнение, но то ми звучи много грубо спрямо жените, които са предпочели да имат помощ за домакинската работа. Какво излиза, че всички които имат чистачка си кръстосват краката и се правят на примадони, докато някой се трепе за тях. Shocked Във времето в което ползвах такива услуги те уверявам че съм работила, като понякога са ми се събирали по 12 часа на ден. На мен живота на примадоните не ми изглежда точно такъв. Разбира се можех да продължа да се претрепвам в неделя от чистене, но с мъжа ми предпочитахме да прекараме известно време заедно и по-приятен начин. Решението ни беше съгласувано. В момента търся чистачка именно защото той настоява за това. Защото му се иска да излезнем заедно някъде вместо да се редуваме кой да гледа дете и кой да чисти.
И сега моето лично мнение: заменими майки няма, незаменими чистачки също няма.  Wink Затова мога да си представя да прехвърля чистенето на някой друг, но детето не (поне докато съм в майчинство). Освен това си мисля че ако взема ситърка за него за да си изчистя къщата, ще му дам много грешния сигнал, че домакинската работа за мен е по-важна от него.
newsm10  smile3501

# 88
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124


моля, оба4е, да ме светнеШ как ти е оставало много свободно време, заЩото, за пореден път казвам, 4е се смятам за определено организирана ли4ност, но такова, ако си правя вси4ко сама, просто няма. освен след 22.30, когато съм достатъ4но изморена, за да успея да направя неЩо пове4е от про4итането на някоя друга страница от някаква забавна книжка (не говоря за сериозна литература).

Ми Феямче,аз съм много бързо действаща.Обирам основно за нула време,готвя за аламинут-явно с първия съм изкарала добра школа.Свекърва ми идва днес,взе малкият и го изведе за два часа.Като се върна буквално онемя,с всичко бях приключила.После,докато тя даде биберона на бебето с млякото аз сготвих спагети с морски дарове,салата и плодова салата ,че и разбих течната сметана за да я гарнирам.Много съм скорострелна като не трябва да мисля че бебока плаче.Единственният ми проблем в момента е че е малък и не успява да се занимава сам.Ама пак казвам,добра ми беше школата,с мъж който пази рамадан и се прибира в 5.44 и моментално трябва да седне да яде и то не притоплено!Абсурд!Само току що сготвено,ми нали е гладувал цял ден,иска най доброто човека...така че съм много овъртяна и обиграна.
Връщам се от парка,слагам детето пред "малката русалка "или пред водните бои и за 30 мин съм сколасала без никакъв проблем.След вечеря:книжки,игрички,душ,лека нощ и в 10 отново фрий...
Но съм свикнала,от 17 годишна не живея с мама ,да ми готви,а и с майка ми нямаме този тип фамилиарни отношения,въпреки че с Ама много ми е помагала!По-скоро сме приятелки отколкото длъжници една на друга.
Фло за какво мислиш че ма е взел,заради сините ми очи ли...нэе.Като започнахме да живэм заедно направо губеше дар слово като извъртах софрите за нек'ви си 5 мин,буквално като духа от лампата.
Майтапа настрана,след поредният скандал в нас много неща се промениха.Което е истина,истина е,не мога да си кривя душата,от едно известно време,страшно ми помага.Гледа бебето непрекъснато когато има възможност и си е в нас,води го по паркове и разходки или си играе с него.Като дойде събота и неделя буквално се раждам,когато знам че е в  нас.Свършвам един куп неща аламинут и после сме навън целият ден-прятели,магазини,барчета...
Феям,ко искаш ще ти дам майла на персоналния ми тренер Laughing,ама ако питаш мен си по-добре с помошницата Wink!
А аз нали съм тъпа със скруполи Embarassed Embarassed Embarassed,за да съм по свободна съм решила да си купя миална машина за новата къща.Тук нямам площ за нея. Party

Влади, из4етох те няколко пъти... като оставим настрана фактора бързина (заЩо смятаШ сменям втора жена за 6 месеца?... ), имам 4увството, 4е просто имаме разли4ни понятия за "свободно време". това, което описваШ и тук и в предния постинг, аз го нари4ам организация и живот на тъгъдък. да ти запо4ва свободното време в 10 4аса ве4ерта, когато на другия ден трябва ставаШ рано и умората взима надвес над теб, мен не ме устройва. може и от възрастта да е... все пак съм по_стари4ка от теб и сигурно по_бързо се уморявам Confused Laughing
няма да подробни4а в описания какво е за мен свободното време, ве4е казах в друга тема, 4е оби4ам да мързелувам  Mr. Green, за себе си знам, 4е с добра домаШна помоЩни4ка и на мойта улица изгрява слънце.  Heart Eyes

пп. миялната е задължителна в новата къЩа Laughing, ти да не си и без пералня?... каквато си маниа4ка, напълно те виждам да переШ на ръка, 4е се изпира по_добре Laughing

# 89
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Цитат
Какво излиза, че всички които имат чистачка си кръстосват краката и се правят на примадони, докато някой се трепе за тях

Дори и така да е - аз не виждам нищо лошо човек да си има своето свободно време и почивка. Сега на много работни ли ще се правим какво ли...не виждам защо трябва да се скапвам и трепя, при положение, че хората предлагат услуга, плащаш и заминаваш. Не виждам нищо лошо - аз също изказвам лично мнение Peace

Общи условия

Активация на акаунт