Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 63 отговора
Сигурно аз съм от неприятните изключения, обаче кърменето при мен не води до намаляване на килограмите Crying or Very sad Да не би да има някаква тайна около това, която аз не знам... Вие какво ще кажете? Вече минаха 2 месеца, откакто съм родила, а няма никакъв отслабващ резултат... Въпреки че спрях сладките и тестените изделия и не взимам допълнителна порция храна  Rolling Eyes
Нито грам!!!
Цитирай

Варна

за съжаление при всеки е различно например аз кърмих само два месеца и резултатът е -7кг. но не с всички е така имам приятелка която не само че не отслабваше а даже качваше кг. но не се тревожи с течение на времето всичко ще си дойде на мястото
Цитирай

Плевен

Аз напълнях след раждането с 12кг  Mad и как ще ги махам , не е ясно. Всички ми казват, че е от кърменето (все още кърмя  Very Happy)
Цитирай

BG

на мен всички ми казват, че от кърменето не се отслабва, а се пълнее  Confused
Цитирай

София

Не знам дали от кърменето, или въпреки него, върнах старите си кг за около 4 месеца. Качих през бременността 18.
Цитирай

Май и аз съм от изключенията, макар че те ще се окажат правило в крайна сметка  Mad

Нищо не съм свалила, пробвах всичко, което по мое мнение няма да повлияе зле на лактацията, но не, не, и пак не.

Хормонална, казват, е причината, така бях и първия път - като спрях да кърмя започнах малко по малко да слабея. Само дето този път повече нямам тъърпение, килограмите са повече и т.н. Въобще ... печална картинка. Crying or Very sad
Цитирай

.....Да не би да има някаква тайна около това, която аз не знам... ....
Да, има.  Wink
Тялото пази "запаси" около 6 месеца след раждането.
След 6-тия месец започва отслабването, което има връзка с кърменето и хормоните.
И, разбира се, ако се храниш все пак що-годе здравословно.  Wink

Кърменето гори около 500 калории дневно.
Цитирай

До парка

Кърмих каката една година-по време на цялата бременност качих 13 килограма,6 месеца след раждането бях свалила 17. Mr. GreenУжааааас,приличах на скелет.
Цитирай

София

При мен отслабване и кърмене нямаха никаква връзка. Имаше един период по-миналата зима явно хапвах повече и повече се застоях в къщи и бях започнала да качвам. Та се взех в ръце и диетка и почти ги свалих (и пак започнах да качвам Mr. Green).
Цитирай

.....Да не би да има някаква тайна около това, която аз не знам... ....
Да, има.  Wink
Тялото пази "запаси" около 6 месеца след раждането.
След 6-тия месец започва отслабването, което има връзка с кърменето и хормоните.
И, разбира се, ако се храниш все пак що-годе здравословно.  Wink

Кърменето гори около 500 калории дневно.

И аз отслабнах много изведнъж, някъде след 7-8мия месец, без да съм променяла навиците си на хранене или да съм увеличила спорта ( само раходки с количката Smile ). Явно е от кърменето
Цитирай

там където ме зове сърцето!!!

Аз също дакато кърмех (10 месеца) не свалих почти нищо!
Цитирай

Варна

Направо се бях стопила докато кърмех,а като спрях ела ме виж какво прасенце съм Tired
Цитирай

Карлово

18 месеца кърмя и съм 10 кг отгоре от преди раждането. През бременността качих 30, 10 свалих при раждането, равносметката е -10 за 18 месеца. Но дали е от кърменето, не съм сигурна. Не съм променяла хранителните си навици, разходките определено са ми в повече отпреди...В крайна сметка излиза, че кърменето ми пречи да отслабвам. А дали е така? Very Happy
Цитирай

София

Някои напълняват от кърменето, други отслабват. Няма точно положение тук.
Аз за щастие съм от отслабващите.
Обаче като спрях да кърмя, спокойна и отадена на навика да си хапвам пълноценно, взех че
напълнях.

Цитирай

Milano / Como

Явно всичко е индивидуално, така както и качването на кг по време на бременност  newsm78 ...
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 63 отговора